فهرست
«بی فکری»
«بی فکری»

«بی فکری»

آی اسپورت – استقلال در هفته دوم لیگ بیستم در اهواز با نتیجه دو بر یک مغلوب فولاد خوزستان شد. این بازی از جهات زیادی شبیه بازی برگشت دو تیم در لیگ بیستم بود. همان مسابقه‌ای که اولین مسابقه لیگ نوزدهم بعد از تعطیلی موقت چهارماهه بود. در آن بازی اول استقلال گل زد اما فولاد موفق شد به بازی برگردد و با زدن دو گل ۳ امتیاز مسابقه را به دست بیاورد. بعد از آن مسابقه فرهاد مجیدی که توسط داور اخراج شده بود به شدت به داور و مربی حریف تاخت. در مسابقه جمعه شب دو تیم هم ابتدا استقلال پیش افتاد اما باز هم فولاد کامبک زد و پیروز شد. در پایان بازی هم مربی استقلال یک حاشیه باورنکردنی درست کرد. حاشیه ای که قطعا تبعاتی برای او و تیمش به دنبال خواهد داشت. با هم نگاهی به اتفاقات عجیب این مسابقه که بیشتر مربوط به استقلال می‌شد می‌اندازیم.

تعویض عجیب

استقلال در دقیقه ۶۳ توسط وریا غفوری از روی نقطه پنالتی به گل رسید. طبیعی بود که فولاد بعد از این گل، رو به حمله بیاورد تا بتواند گل خورده را جبران کند. واکنش محمود فکری سرمربی استقلال اما به این اتفاقات اضافه کردن یک مدافع بود. او ۶ دقیقه بعد از گل وریا، محمد دانشگر را به جای آرش رضاوند به زمین فرستاد. از این تعویض این طور برداشت شد که فکری قصد حفظ نتیجه را دارد. اما سه دقیقه بعد از ورود دانشگر به زمین استقلال گل مساوی را دریافت کرد. آن هم با ضربه سر بازیکن کوتاه قامتی به نام فرشاد احمدزاده. روی این صحنه مدافعان نه استقرار درستی داشتند و نه حرکت مناسبی برای نرسیدن توپ به احمدزاده انجام دادند. در ادامه دانشگر مصدوم هم شد تا بدشانسی هم گریبان استقلال را گرفته باشد. اما ماجرای این تعویض همان‌جا تمام نشد و تبعات آن تا پایان بازی استقلال را رها نکرد!

استوک‌های شیخ و عصبانیت فکری

بعد از مصدومیت دانشگر اتفاقی افتاد که در فوتبال ایران و شاید جهان نظیرش را ندیده بودیم. استقلال گل مساوی را خورده بود و دانشگر هم نمی‌توانست به بازی ادامه بدهد. فکری این بار تصمیم گرفت یک مهاجم تازه نفس را به زمین بفرستد. مهاجم مورد نظر شیخ دیاباته بود. اما دقیقا در همان لحظه که شیخ آماده می‌شد به جای امیر ارسلان مطهری به زمین برود فرشید اسماعیلی به کادر فنی اطلاع داد که مصدوم است و نمی‌تواند بازی کند. همین مساله باعث شد فکری برای فرستادن دیاباته به زمین کمی مردد شود و دست نگه دارد. از قضا دیاباته در همان دقایق کوتاه متوجه شد استوک پایش را آزار می‌دهد. او که فکر می‌کرد تعویضش لااقل چند دقیقه عقب می‌افتد به رختکن رفت تا استوکش را عوض کند. از آن سو فکری به سرعت تصمیم گرفت دیاباته را به زمین بفرستد. اما دیاباته در رختکن بود.هیچ کس نمی‌دانست دیاباته کجاست و اگر هم کسی می‌دانست فکری را در جریان نگذاشته بود. سرمربی استقلال به شدت عصبانی شده بود. در دقیقه ۸۸ دانشگر دیگر نمی ‌وانست بازی کند و بیرون زمین مانده بود. اما در میان کادر فنی پرتعداد استقلال کسی حواسش به این ماجرا نبود. استقلال در حالی که اخراجی نداده بود یک بازیکن کمتر در زمین داشت و در همین وضعیت فولاد به پنالتی و گل برتری رسید! فکری بالاخره در دقیقه 5+90 متین کریم زاده را به جای دانشگر به زمین فرستاد. زمانی که استقلال گل دوم را خورده بود و کار تمام شده بود. 

فحش‌های +۱۸ فکری

ساعاتی بعد از پایان مسابقه، فیلمی چند ثانیه‌ای منتشر شد که به سرعت فضای مجازی را منفجر کرد. هیچ کس ابتدا آن چیزی را که می‌دید و می‌شنید باور نمی‌کرد. اما بعد از چند بار تماشای فیلم و گوش دادن به صدا، این اطمینان به وجود آمد که سرمربی استقلال دقیقا ثانیه‌ای بعد از آن که با محمد قاسمی نژاد صحبت می‌کند و به او «خسته نباشید» می‌گوید کلماتی رکیک به زبان می‌آورد! الفاظی که مشخص نبود دقیقا خطاب به چه کسی گفته شده اما برخی مدعی شدند مخاطب فحاشی فکری، جواد نکونام سرمربی فولاد بوده است. مشخص بود که انتشار گسترده این فیلم در فضای مجازی برای فکری تبعاتی خواهد داشت. همان شب باشگاه فولاد با صدور بیانیه‌ای خواستار برخورد با سرمربی استقلال شد. باشگاه فولاد در این بیانیه با نام بردن از از اسطوره‌های باشگاه استقلال حسابی به فکری کنایه زد. اما مساله عجیب این بود که سرمربی استقلال تا عصر دیروز یعنی تا زمانی که این گزارش تنظیم می‌شد نه درباره این اتفاق توضیح داد و نه حتی عذرخواهی کرد. سعید آذری مدیر عامل باشگاه فولاد هم همان شب در صفحه شخصی خودش در اینستاگرام حسابی از خجالت سرمربی استقلال درآمد. در نهایت صبح دیروز سایت فدراسیون فوتبال از احضار محمود فکری به کمیته انضباطی خبر داد. مشخص نیست دقیقا چه تنبیه انضباطی در انتظار فکری است اما ممکن است محرومیت یک تا ۶ جلسه‌ای تاوان خطایی باشد که فکری انجام داده است. البته سایت باشگاه استقلال هم با صدور بیانیه ای به برخی اقدامات بازیکنان، کادر فنی و عوامل باشگاه فولاد اشاره کرد و در پایان بیانیه نوشت: «جمع همه این اتفاقات را در نظر بگیرید تا متوجه شوید برخی عصبانیت‌ها و حرف‌های آخر بازی ناشی از چه بوده و کاش با ایجاد کنندگان این حواشی و عوامل این عصبانیت‌ها برخورد شود.» در واقع باشگاه استقلال سعی کرده از مربی خودش دفاع و فحاشی باورنکردنی او را توجیه کند!

فکری زیر سئوال

تعدد اشتباهاتی که کادر فنی استقلال و در راس آنها محمود فکری انجام در بازی با فولاد انجام داد واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت. شوخی یا جدی خیلی‌ها بعد از این اتفاقات حتی صلاحیت فکری را برای سرمربیگری استقلال زیر سوال بردند. البته فعلا برای قضاوت در این زمینه بسیار زود است و نمی‌شود به صرف اتفاقات این بازی درباره فکری قضاوت کرد. اما نکته مهم این است که فکری خیلی زود متوجه شد کار در باشگاهی مثل استقلال با کار در بقیه باشگاه‌ها متفاوت است. این حجم از اتفاقات و البته بدشانسی برای استقلال شاید فکری را متوجه این تفاوت کرده باشد. حداقل این که فهمیده در باشگاهی مثل استقلال همه رفتار، حرکات و حتی کلمات یک نفر زیر ذره بین قرار دارد و او باید بعد از این بیشتر مراقب حیثیت خودش و باشگاه استقلال باشد.

 

سازندگی 

۹ ۱  
آی اسپورت
2020-11-22 14:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
يكشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، ۱۹:۰۲
آفرین.فقط در مورد تیم محبوبت بنویس...درست مثل بانواشکریز ذات تو هم مشخص شد... اینم از متن یک روزنامه نگار...هر چی اتفاق افتاده و همه دیدن را لیست کرده..سطح اکثر مطبوعاتیهای ما همینه،اونوقت میگه چرا مردم روزنامه نمیخرن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر