فهرست
یادداشت: مورینیو، برنده واقعی تور پیش فصل چین
یادداشت: مورینیو، برنده واقعی تور پیش فصل چین

یادداشت: مورینیو، برنده واقعی تور پیش فصل چین

کریس وواکس

اگر بگوییم تور پیش فصل منچستریونایتد در چین می توانست بهتر باشد منصفانه است. حتی می توان آن را شرم آور هم دانست؛ با شکست 4 بر یک مقابل دورتموند. یونایتد به خاطر وفاداری به اینترنشنال چنپیونزکاپ به آسیای شرقی سفر کرد. این در حالی است که این تیم در دو فصل پیش به امریکا رفته بود. شرایط بد آب و هوایی برنامه های یونایتد در پیش فصل را به هم ریخت و به همین دلیل گفته می شود این تیم دوباره از سال آینده به امریکا سفر می کند.

بعد از شکست مقابل دورتموند، تیمی که چند بازی دوستانه در پیش فصل بیشتر از یونایتد انجام داده بود، مورینیو اعلام کرد نتیجه اصلا برایش مهم نیست و فقط می خواهد بازیکنانش برای بهتر آماده شدن بازی های زیادی در نیم فصل انجام دهند. اما مطمئنا حتی حدسش را هم نمی زده که چه بلایی قرار است به سرشان بیاید.

در حالی که یونایتد برای بازی مقابل من سیتی در پکن آماده می شد، مشکلی دیگر بر مشکلاتشان اضافه شد. اول این که پروازی که قرار بود بازیکنان یونایتد را به شانگهای ببرد مجبور شد در تیانجین فرودی اضطراری داشته باشد. در نتیجه تمام برنامه های تیم در پکن به هم ریخت. مخصوصا برنامه غذایی شان.

مشکل بعدی اینجا بود که مورینیو مجبور شد به خاطر شرایط بد آب و هوایی کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی اش را ورزشگاه برگزار کند. در آخر هم که توفان باعث شد دیدار بین یونایتد و سیتی کنسل شود اما به نظر مورینیو بیشتر از هرکسی در این تور پیش فصل به خواسته هایش رسید. او هرگز هوادار برنامه های پیش فصل با اهداف اقتصادی نبوده است. به همین دلیل خیلی هم از این موضوع ناراحت نشده که اوضاع در تور چین برایش به خوبی پیش نرفته است. مطمئنا به خاطر اتفاقاتی که افتاد، برای تور پیش فصل سال آینده حرف او برش بیشتری خواهد داشت.

یونایتد اما از چند جهت ضرر کرد. اول این که بازی با منچسترسیتی که به هر حال یکی از بازی های این تیم با هدف آماده سازی بود کنسل شد. دوم این که این تیم نتوانست حتی اهداف اقتصادی اش را پیش ببرد. بعدی این که شانس بازی مقابل سیتی، همشهری اش، و برد احتمالی را از دست داد که اگر این اتفاق می افتاد، مخصوصا بعد از شکست مقابل دورتموند، می توانست با اعتماد به نفس بیشتری وارد بازی های لیگ برتر شود.

اما واقعیت این است که مورینیو دقیقا به همان چیزی که می خواست رسید. او بازیکنانش را در شرایطی به کرینگهام بازمی گرداند که هیچ بازیکنی مصدوم نشده است و این برایش نکته مهمی است. همچنین یونایتد سال آینده هم در اینترنشنال چمپیونزکاپ شرکت می کند. اما بعید است حاضر شود در کشوری به غیر از امریکا در آن حضور پیدا کند. همچنین دیگر بعید است که در زمان روی کار بودن مورینیو، یونایتد به آسیای شرقی سفر کند. هرچقدر هم که هواداران در این منطقه از کره زمین منتظرشان باشند.

بازی دوستانه بعدی یونایتد روز شنبه در گوتنبرگ و مقابل گالاتاسرای است. سفری کوتاه که با طی کردن مسافت کمی دوباره آن ها می توانند به کشورشان بازگردند و این همه چیزی است که بعد از هرج و مرج در چین شیاطین سرخ به آن نیاز دارند. به نظر این بازی از همان بازی ها و برنامه هایی است که مورینیو دوست دارد تابستان آینده یونایتد را با آن پر کند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-07-25 16:33:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر