فهرست
منصوریان پس از نمایش بد: هنوز به فضای فرشینگ نرسیده‌‌ایم
منصوریان پس از نمایش بد: هنوز به فضای فرشینگ نرسیده‌‌ایم

منصوریان پس از نمایش بد: هنوز به فضای فرشینگ نرسیده‌‌ایم

آی اسپورت- صحبت‌های علیرضا منصوریان بعد از تساوی امشب استقلال برابر نفت تهران در اولین هفته‌ی مسابقات لیگ شانزدهم را می‌خوانید:
** بازی دو نیمه متفاوت داشت در نیمه اول مسلط بر بازی و نیمه اول شاداب تر بودیم. همه تیم‌هایی که من داشته‌ام در هفته‌های دوران ابتدایی بدنسازی سنگین داشته اند. من در نیمه اول از بازیکنانم راضی هستم در نیمه دوم هم نه اینکه راضی نباشم از تلاش‌ بازیکنانم راضی هستم آنها تلاش‌شان را کردند اما به خاطر نوع بدنسازی بدن بازیکنان سنگین بود و هنوز به فضای فرشینگ نرسیده‌‌ایم. در نیمه دوم آن طور که باید و شاید از استقلال انتظار می‌رفت در میدان حاضر نشدیم.
** بازیکنان ما اشتباهات فردی داشتند که به حریف شانس می‌داد هدف کادر فنی این است که بازیکنان هرچه سریعتر سرحال و فرش شوند.
** فضای استقلال از دیگر باشگاه‌ها متفاوت است ما در هفته جاری درگیر 6-7 مسئله خاص بودیم و این موضوع ذهن‌مان را درگیر کرد تا لحظه آخر درگیر آی‌تی‌سی بازیکن‌مان بودیم و اتفاقات عجیبی افتاد. ما بدون هواداران‌مان بازی کردیم شما می‌دانید شماره 12 را برای هواداران گذاشتیم و پیراهن 12 را امروز نداشتیم. در 2-3 دهه اخیر این را دیده‌ایم که استقلال  وپرسپولیس با هوادارشان حرکت می‌کنند نمی‌توانیم که چرخ‌دنده‌های‌مان حرکت کرده است. در روزهای اخیر تمرکزمان این طرف  وآن طرف بودیم اما وظیفه خودمان می‌دانیم بهتر شویم چرا که 30 میلیون هوادار داریم.

**پارسال در نفت و در ورزشگاه تختی همیشه تنها بودیم. امروز صدای مربیان راحت به هم می‌رسید و هرچه دایی به نیمکت می‌گفت و من با نیمکت‌مان حرف می‌زدم هر دو می‌شنیدیم ای کاش محرومیت را به هفته چهارم یا پنجم یا به هفته ششم و هفتم انتقال می‌دادند البته امکان محرومیت در هفته ششم نبود چرا که دربی برگزار می‌شود.
** از هفته 7-8 ما را محروم می‌کردند شروع زشتی در لیگ بود باید اجازه می‌دادند هواداران ما در هفته اول به ورزشگاه می‌آمدند و ورزشگاه پر می‌شد یا از هفته 8 یا 9 ما را محروم می‌کردند. این تصمیمات نشان می‌دهد که افرادی که برای هواداران و فوتبال تصمیم می‌گیرند تصمیمات‌اشن فوتبالی نیست باید اهم فی الاهم کرد. حوزه خلیج فارس و تمام دنیا شروع لیگ ما را نگاه می‌کنند از هفته چهارم به بعد ما را محروم می‌کردند. می‌گذاشتند لیگ قشنگ شروع شود من نمی‌گویم بدسلیقگی اما امیدوارم همه تصمیمات به همین محکمی باشد. به آقای حسن‌زاده هم گفتم اگر هفته بعد در خوزستان به من بی‌احترامی شود باید تماشاگران حریف محروم شوند زیرا دو سه بار در خوزستان به من بی‌احترامی شده است.
** از خرید‌هایمان خیلی راضی هستم استقلال و پرسپولیس جای بزرگی است این دو تیم کمتر از تیم ملی نیستند بازیکن باید به این فضا عادت کند دوست داشتم که هوادار خریدهای جدیدمان را رو به جلو هل بدهد. من با حرفی که جهانیان زد اعتقاد دارم شب گذشته با این عضو هیأت مدیره صحبت کردم ما با حوصله خرید کرده‌ایم وقتی از این فضای سنگین بدنسازی رها شویم که قطعاً هم رها خواهیم شد هواداران بدانند به حریف امان نمی‌دهیم.

** نامه نداده‌ایم هر سه تعویض را انجام بدهیم ما به عملکرد تیم نگاه می‌کنیم زمانی باب شده بود که می‌گفتند باید هر سه تعویض انجام شود اما اگر لازم باشد در نیمه اول 2 تعویض می‌کنیم یا اینکه تعویض هایمان را تا دقیقه 90 نگه می‌داریم من نمی‌خواستم ساختار بازی عوض شود از احساساتی‌ بازی کردن خوشم نمی‌آید باید منطقی بازی می‌کردیم. بازی دو نیمه متفاوت داشت نفت 15 روز است که تمریناتش را شروع کرده این نفت پارسال خودم بود می‌دانستم بازیکنانش چطور بازی می‌کردند جز یکی دو نفر بقیه بازیکنان شیوه بازی‌شان را می‌شناختم.

** ما خرید کردیم تا بازیکنان بازی کنند اگر قرار باشد هر دفعه به 5 بازیکن بازی ندهیم هم تبلیغات‌مان از بین می‌رود و هم اینکه شانس‌مان از دست می‌رود به هر حال بازیکن باید بازی کند.

** تا ساعت 20:15 دقیقه صبر کرد تا آی‌تی‌سی رابسون برسد. مسئولین به من گفتند لیست تیمت را بده و ساعت 20:15 دقیقه هنگام ورود به زمین تیک لیست را می‌زنیم. یادم رفته کدام عزیز این حرف را زد وقتی خواستیم امین را اضافه کنیم گفتند ما تیک زدیم و نمی‌توانیم این کار را بکنیم. به نوعی سرم کلاه رفت اگر به حرف او اطمینان نمی‌کردیم لیست را نمی‌دادم و تا لحظه آخر صبر می‌کردم تا خودم تیک بزنم اما به ما گفتند تا 20:15 صبر کن و سپس تیک را بزن که آن فرد را گم کردم نمی‌‌دانم کجاست.
** یک مقدار ریسک کار را بالا بردیم نمی خواهیم این مسئله را گردن مسئولان بیندازیم منتظر ماندیم تا آی‌تی‌سی بازیکن برزیلی برسد ساعت 16 ما 7 صبح آنجا و ساعت 18 ما 9 صبح برزیل است. امیدمان این بود که با باز شدن فدراسیون برزیل آی‌تی‌سی برسد. نمی‌خواهم این مشکل را گردن مسئولان بیندازم اما آن فرد گفت تیک را برایت می‌زنم. دقیقه 50 محمد خرمگاه گفت تیک را نزدند و به ما کم‌لطفی شد.
** حواسم به این مسئله نبود اما ما هیچ تقدیری  نکردیم چرا که این نوع تقدیر در شأن جواد نکونام نیست تا آنجا که من می‌دانم نفت از او تقدیر کرده و این تیم به بی‌هواداری عادت دارد. آنها می‌توانستند این کار را در تختی انجام دهند. از نکونام می‌خواهم این مسئله را به دل نگیرد چرا که تقدیر برای باشگاه استقلال نبوده است. تقدیر ما در ورزشگاه 100 هزار نفری خواهد بود.کاپیتان تیم ملی ایران 15 سال زحمت بدون شائبه کشیده است به مسئولان گفتم وارد این مسئله نشوید و نفت اگر می‌خواهد تقدیر کند و لوحی بدهد خودش این کار را انجام دهد.
** نکونام 15 یا 20 سال پیش در نفت بازی کرده است اما او زمان حضور در استقلال کاپیتان تیم ملی بوده و این افتخاری برای ما است که کاپیتان تیم ملی همزمان در استقلال بوده است. در اولین بازی که جمعیت ما کامل خواهد شد تقدیری در شأن نکونام می‌گیریم. با افشارزاده و پورحیدری صحبت کردیم که اگر شرایط فراهم شد یک بازی دوستانه برای او بگذاریم امروز تقدیر ما نبود و نفت هم بدون تماشاگر عادت کرده است.
** اشتباه فردی به بدنسازی ربطی ندارد و باید منطقی صحبت کنیم باید اشتباهات فردی‌مان را جدا مشکل‌گشایی کنیم چند اشتباه فردی فاحش داشتیم اما باید همزمان از این مشکل عبور کنیم و هم اینکه وضعیت بدنی را ایده‌آل کنیم. ان‌شاءالله در یکی دو هفته آینده به فرم ایده‌آل‌مان می‌رسیم.
کد خبر: 9401
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-25 22:55:39
نظر دهید
۲ نظر
علی کچـــل
دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵، ۲۲:۴۸
این کلاس زبان های خصوصی تو کیسه چه زود تاثیر خودش را نشان داده ها ..
فقط اینکه استاد فرش به اون مفهومی که مد نظر شماست استفاده نمی کنند ...
-
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۰۶
کلا فقط حرف بزن‌. مردیم از دست مربیایی که فقط وعده بهمون میدن. بسه دیگه. مجیدی رو سرمربی کنید همین الان تا دیر نشده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر