فهرست
کاسیاس : به هیچ وجه روی بارسا در روز آخر لالیگا حساب نمی کنم / نگران اینکه مسی فردا چه خواهد کرد نیستم
کاسیاس : به هیچ وجه روی بارسا در روز آخر لالیگا حساب نمی کنم / نگران اینکه مسی فردا چه خواهد کرد نیستم

کاسیاس : به هیچ وجه روی بارسا در روز آخر لالیگا حساب نمی کنم / نگران اینکه مسی فردا چه خواهد کرد نیستم

آی اسپورت - در فاصله یک روز مانده به فینال جام حذفی اسپانیا بین رئال مادرید و بارسلونا ، ایکر کاسیاس دروازه بان محبوب رئال مادرید در یک نشست خبری شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. این مصاحبه جذاب را اینجا بخوانید :

طلسم پیروز نشدن در فینال های جام حذفی برای تیم شما شکسته می شود ؟

پیروز شدن هدفی است که همیشه در سر داریم ، نه فقط من که همه بازیکنان چنین ایده ای دارند. تیم ما تا بدینجای کار عملکرد فوق العاده ای داشته ، چه در جام حذفی چه در دو جام دیگر. قهرمان شدن در این جام کار آسانی نیست.بازی فردا بخاطر حضور بهترین بازیکنان جهان ، هر لحظه اش می تواند تعیین کننده باشد. به خودمان و به شیوه بازیمان اطمینان داریم و ایمان داریم که می توانیم برنده باشیم.

در صفحه فیسبوک خودتان تصویر یک قدیس را گذاشته بودید ! برای پیروزی در بازی فردا به امداد الهی محتاجید ؟

در برخی موارد خاص می تواند اینطور باشد. دوست داشتم قبل از این بازی چنین کاری بکنم و این عکس را گذاشتم. نتیجه تلاش های 8 ماهه کل تیم به همین چند بازی آینده بستگی دارد . در تمام این مدت به خودمان و به توانائی هایمان متکی بودیم. بد نیست که در این مقطع حساس روی معنویات هم حساب کنیم. این می تواند اولین جام این فصل ما باشد. در دو جام دیگر هم بسیار امیدواریم و امیدوارم که همه چیز خوب پیش برود.


غیبت رونالدو چقدر تاثیر گذار است ؟

نه فقط رونالدو که تیم ما مصدومان دیگری مثل خسه ، آربلوا ، خدیرا و مارسلو دارد. فکر کردن به اینکه این بازیکنان نمی توانند در بازی فردا به ما کمک کنند هیچ ارزشی ندارد . باید به خودمان و بازیکنانی که برای فردا در دسترس هستند تکیه کنیم.فینال سال 2011 را حتما بخاطر دارید !

بله ! به خوبی بخاطر می آورم که چه مسابقه حساس و هیجان انگیزی بود. مسابقه بین دو تیمی بود که آن زمان صد در صد آماده بودند و جام را با تمام وجود می خواستند.آن سال در نیوکمپ به سختی شکست خورده بودیم و باید در آن بازی پیروز می شدیم تا باعث خوشحالی هوادارانمان شویم. امیدوارم فردا نیز این مساله تکرار شود و یک جام دیگر به ویترین افتخارات رئال اضافه شود.

چه تیمی فردا شانس اول برنده شدن است ؟

نمی دانم ! شخصا روی بارسا در روز آخر لالیگا حساب نمی کنم. آنها شانس زیادی برای قهرمانی در لالیگا ندارند و با توجه به دو شکست اخیرشان در مقابل اتلتیکو و گرانادا در فرم مناسبی نیستند. آنها یک لالیگا را دارند که خیلی به بردنش اطمینان ندارند و یک فینال جام حذفی. مطمئنم که با حداکثر انگیزه به این بازی نگاه می کنند. ما هم در شرایط ایده آلی قرار داریم و روی بازی فردا متمرکز شده ایم


درفینال سه سال قبل توپ هایی را دفع کردی که مادرید را در بازی نگه داشتند ...

بله ! البته وقتی در یک بازی مهم مثل یک فینال پیروز می شوید همه چیز بیشتر از آنچه که به نظر می رسد بزرگنمایی می شود . توپ های خوبی را گرفتم البته خیلی هم مشکل نبودند ، اما چون این مساله در فینال بود ، بیشتر به چشم آمد . در هر صورت امیدوارم باز هم باعث شادی هوادارانمان در بازی فردا شوم و یک ستاره به ستاره های رئال اضافه شود.

داور بازی آقای ماتئو لاهوس است ، در مورد او چه نظری داری ؟

همیشه از او خوشم آمده و بنظر من ، داور بسیار خوبیست . شیوه داوری او متفاوت است . کمتر سوت می زند و اجازه می دهد بازی در جریان باشد . نمی خواهم منفی گرا باشم و در مورد بازی فردا و داوری او هم مثبت فکر می کنم.

در مورد مسی چه نظری داری ؟  نگران او نیستی ؟

نه ! نگران مسی نیستم. نگران این نیستم که او فردا چه خواهد کرد . تیمی که باید نگران باشد بارسلونا است. نگران غایبین خودمان هم نیستم . با همین داشته ها ، قدرت قهرمان شدن را داریم.

چرا رئال در اکثر بازی های مهم فصل بازی را واگذار کرده است ؟

مواقم که در برخی بازی های مهم فصل خوب عمل نکرده ایم ، اما لالیگا فقط بارسا و اتلتیکو نیست ، 17 تیم دیگر نیز در آن حضور دارند که کسب نتیجه در مقابل آن تیم ها نیز اهمیت دارد. در حال حاضر در بهترین شرایط خود قرار داریم و با کسب چند پیروزی خوب اعتماد به نفسمان را دوباره بدست آورده ایم

در مرد لگد بوسکتس به په په صحبت کرده بودید که باعث شد ژاوی واکنش منفی به شما نشان دهد ..

در مورد این مساله قبلا صحبت کرده ام و نمی خواهم چیز دیگری اضافه کنم.مطمئنا یکدیگر را خواهیم دید و در این مورد باهم صحبت خواهیم کرد. از جنگ و جدل بیشتر خوشم نمی آید . فوتبال همین است و این رفتارها و عکس العمل ها را در خود دارد.

در لالیگا مقابل بارسا دبل شدید . انتظار این امر را داشتید ؟

مسلما خیر . برای پیروز شدن در بازی فردا برنامه ریزی کرده ایم. فکر و نگاه ما فقط به این بازی است. بازی فردا می تواند متفاوت با دو بازی قبلی باشد. می خواهیم کاری کنیم که همه مادریدی ها به ما افتخار کنند. تلاش  کردن، دویدن و جنگیدن ، رمز موفقیت در بازی فرداست.


منبع : As

رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-04-16 00:19:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر