فهرست
لایک روز: خانه‌تکانی مایلی در بندر
لایک روز: خانه‌تکانی مایلی در بندر

لایک روز: خانه‌تکانی مایلی در بندر

آی اسپورت- سقوط ملوان، تلخ‌ترین و غم‌انگیزترین خبرِ سال برای همه مردم انزلی بود. قلبِ شهر در همه این سال‌ها با هیاهوی لیگ‌برتری ملوان تپیده و حالا باور اینکه فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران بدون نام ملوان آغاز شده، ساده به نظر نمی‌رسد. انزلی‌چی‌ها در هفته‌های گذشته تلاش زیادی کردند تا به هر قیمتی به لیگ برتر برگردند اما خرید امتیاز سرانجام ممکن نشد تا نفت‌تهران در لیگ ماندگار شود و اولین مسابقه‌اش در لیگ شانزدهم را با استقلال برگزار کند و ملوانی‌ها روزهای آماده‌سازی برای حضور در فصل سخت دسته اول را پشت سر بگذارند. سقوط، با همه گزندگی‌ و تلخی‌اش، شاید درست همان چیزی بود که ملوان نیاز داشت. تیمی که اگر در لیگ ماندگار می‌شد، شاید امسال دوباره به منطقه سقوط می‌رفت و بعید بود که با این روند، هرگز به شرایط مثبت و پایداری برسد. تیمی در سلطه پیرمردها که باید به جذابیت و جوانی برمی‌گشت و سقوط، بهانه‌ای برای اصلاح همه چیز در آن بود.
 در نگاه اول، مایلی‌کهن انتخاب جالبی برای ملوان به نظر نمی‌رسید. حاجی در سال‌های اخیر به جای فوتبال و جنگ‌های تاکتیکی، سرگرم بیانیه‌نویسی، مصاحبه، دعوا و زندان بود و حضورش روی نیمکت تیم ملی امید نیز به یک شکست دردناک ختم شد. با این وجود، روزهای اول کاری این مربی متولد انزلی در ملوان، امیدوارکننده به نظر می‌رسد. اولین تصمیم کلیدی مایلی، عبور از نام پژمان نوری و مازیار زارع بوده است. او به این دو بازیکن پرتجربه و مسن تیمش اعتقادی ندارد و تصمیم گفته ملوان را حولِ محور بازیکنان جوان بسازد و مازیارها و پژمان‌های نسل‍ بعد را کشف کند. طبیعتا حرکتی شبیه به این، منتقدانی هم خواهد داشت اما جسارتِ سرمربی جدید برای ساخت تیمِ موردعلاقه‌اش، قابل تحسین به نظر می‌رسد. وظیفه مهم مایلی در بندر، بازگرداندن هویتِ گمشده ملوان به این تیم است. حتی اگر قرار باشد آن‌ها در پایان فصل پیش رو به لیگ برتر صعود نکنند. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-26 12:47:41
نظر دهید

۲ نظر
ملوانی
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۲۸
اشتباه می کنید پژمان و مازیار رو هیات مدیره و به طور خاص دنیامالی کنار گذاشته و به همه مربیانی که قبل از مایلی هم اومده بودند حکم شده بود .
بجز پژمان و مازیار قرار بود بقیه قدیمی ها رو هم کنار بزارند که مایلی کهن قبول نکرد .
اگر قرار به تغییر و کنار گذاشتن مقصرین سقوط باشه مقصر ترین ها همون هیات مدیره و دنیامالی هستند .
غازیان آبای
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۲۵
از الان دارم گریه مایلی کهن رو بعد چند بازی که نتونسته نتیجه بگیره، جلوی دوربینهای تلویزیون میبینم که با بغض میگه: من یک انزلی چی هستم چرا طرفداران ملوان به خانواده من توهین میکنند!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر