فهرست
نکته روز: یحیی و عادتِ بد شروع کردن
نکته روز: یحیی و عادتِ بد شروع کردن

نکته روز: یحیی و عادتِ بد شروع کردن

آی اسپورت- ذوب‌آهن اصفهان، تنها تیم بازنده اولین روز از هفته اول لیگ برتر شانزدهم بود تا موقتا در آخرین رده جدول رده‌بندی قرار بگیرد. سفید و سبزها در مشهد دو گل از سیاه‌جامگان دریافت کردند و حتی گل دقایق پایانی محمدرضا عباسی نیز تغییری در سرنوشت مسابقه به وجود نیاورد. شاید بازی سنگین و 120 دقیقه‌ای سوپرجام با استقلال خوزستان، یکی از دلایل رقم‌خوردن این شکست برای ذوب بود. این شکست البته غیرمنتظره به نظر نمی‌رسید. یحیی گل‌محمدی در دو سال گذشته نیز روی نیمکت ذوب، فصل را بد شروع کرده و به صورت تدریجی از کابوس هفته‌های اول فاصله گرفته است.  
 یک سال قبل، ذوب در اولین مسابقه‌اش در لیگ برتر در مقابل ملوان شکست خورد. این اتفاق در حالی رخ داد که سرنوشت نیمکت ملوان هنوز روشن به نظر نمی‌رسید و امیرقلعه‌نویی از روی سکوها به تماشای بازی نشسته بود. ذوب در هفته دوم لیگِ فصل گذشته نیز در دربی اصفهان به سپاهان باخت تا دو هفته ابتدایی لیگ را بدون حتی یک امتیاز به پایان برساند. اوضاع تیم یحیی در شروع لیگ چهاردهم نیز کابوس‌وار به نظر می‌رسید. آن‌ها در هفته اول 2-1 به صبا باختند، در مسابقه هفته دوم به تساوی بدون گل با تراکتورسازی رسیدند، در هفته سوم با تک‌گل مهدی طارمی به پرسپولیس باختند و در چهار هفته بعدی نیز تنها 3 امتیاز از سه تساوی با راه‌آهن، استقلال خوزستان و سپاهان و یک شکست برابر سایپا گرفتند.
 سومین شروع ناامیدکننده متوالی ذوب در لیگ برتر، شاید نتیجه بدنسازیِ سنگین این باشگاه در تابستان باشد. آن‌ها هر سال در هفته‌های ابتدایی نتایج بدی کسب می‌کنند اما در نیم‌فصل دوم تبدیل به یکی از بهترین تیم‌های فوتبال ایران می‌شوند و در نهایت در آخرین بازی فصل به قهرمانی جام حذفی می‌رسند. ذوب با یحیی نتایج درخشانی گرفته اما امتیازهای از دست رفته هفته‌های اول، در این دو فصل بین این تیم و قهرمانی لیگ برتر فاصله ایجاد کرده‌اند. آیا این فاصله در لیگ شانزدهم هم شکل خواهد گرفت؟  


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-07-26 13:28:22
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر