فهرست
سپاهان 4 - السد 0 / بازگشت رویایی سپاهان به آسیا
سپاهان 4 - السد 0 / بازگشت رویایی سپاهان به آسیا

سپاهان 4 - السد 0 / بازگشت رویایی سپاهان به آسیا

ور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴
سپاهان ایران چهار_السد قطر صفر

ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: حدود ۷ هزار نفر
گل ها: مهدی شریفی دقایق ۴۸ و ۵۵ ، جواهیر سوکای دقیقه ۶۲ و ابراهیم ماجد مدافع السد دقیقه۲+۹۰ (گل به خودی) برای سپاهان
اخطار: شجاع خلیل زاده از سپاهان، مصعب محمد از السد
سپاهان ایران: شهاب گردان، هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده، علی حمودی، احسان حاج صفی، علی احمدی، امید ابراهیمی، حسین پاپی (۸۰-یعقوب کریمی)، علی کریمی (۸۴-امیرحسین کریمی)، سرجیو فن دایک(۵۸-جواهیر سوکای) و مهدی شریفی
سرمربی: زلاتکو کرانچار
السد قطر: سعد الشیب، مختار المهدی، عبدالکریم حسن، مصعب محمد(۸۰-صالح الیزیدی)، محمد کاسولا، خلفان ابراهیم، حسن الهایدوس، رودریگو باربوسا تاباتا، ابراهیم ماجد، نادر بلهاج و لی جونگ سو
سرمربی: حسین آماتو
کادر داوری: کیم دونگ جین، یون کاوانگ یول و لی جونگ مین هر سه از کشور کره جنوبی
ناظر داوری: بدیر الهاج از سوریه
شرح بازی:
سپاهان بعد از کسب رتبه چهارم در لیگ برتر و از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده در پنجمین بازی خود در رقابت‌های آسیایی میزبان السد قطر بود تا با پیروزی در این مسابقه همچنان شانس خودش را برای صعود از این گروه حفظ کند. سپاهانی ها با توجه به شکست سه بر یک در بازی رفت باید با نتیجه ای بهتر در این بازی به پیروزی می رسیدند و به همین خاطر بازیکنان سپاهان که محرم نویدکیا و اروین بولکو را هم در ترکیب نداشتند از همان دقایق ابتدایی حملات خودشان را بر روی دروازه السد آغاز کردند و مقابل این تیم قطری بود که با انجام یک دفاع فشرده در مقابل محوطه جریمه خودی سعی در خنثی کردن حملات سپاهان را داشت.۴۵ دقیقه اول این مسابقه کاملاً در اختیار شاگردان کرانچار بود و السدی ها فرصت نزدیک شدن به دروازه شهاب گردان را پیدا نکردند تا نیمه اول این مسابقه با تساوی بدون گل به پایان برسد. 
با آغاز نیمه دوم کرانچار برای عبور از دیواره دفاعی السد به بازیکنانش توصیه کرده بود که از هر فرصتی برای شوت زنی در پشت محوطه جریمه استفاده کنند که در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم این تاکتیک کارساز شد و مهدی شریفی بر روی یک شوت زیبا دروازه السد را باز کرد تا هواداران سپاهان به پیروزی در این بازی امیدوار شوند. کرانچار در این دقیق ون دایک بی تاثیر در جریان مسابقه را هم از زمین خارج کرد و سوکای را به زمین فرستاد تا از قدرت شوتزنی پای چپ این مهاجم تیمش هم استفاده کند. در مقابل السدی ها بعد از دریافت گل اول به هم ریختند و این مسئله بهترین فرصت را برای سپاهانی ها ایجاد کرد تا در عرض هفت دقیقه دو گل زیبای دیگر هم به ثمر برسانند و باخت سنگین دور رفت را جبران کنند. بعد از گل سوم این سپاهانی ها بودند که کمی عقب نشستند و با میدانداری سعی در کنترل تیم السد و حفظ این نتیجه داشتند. بازی خوبی هافبک‌های سپاهان رودریگو تاباتا و خلفان ابراهیم دو بازیکن تاثیرگذار السد را در این بازی محو کرد و قطری ها در بیست دقیقه پایانی به این نتیجه رسیدند که قدرت مقابله با تیم سپاهان را ندارند و این مسئله را می شد از عقب نشینی بازیکنان این تیم متوجه شد. احتیاط هر دو تیم در بیست دقیقه پایانی باعث افت سرعت این بازی شد و در دقایق پایانی باز هم بر روی یک ضد حمله السدی ها دروازه خودشان را باز کردند تا در نهایت سپاهان با زدن چهار گل ضمن گرفتن انتقام باخت انضباطی و باخت دور رفت در مقابل همین تیم السد هفت امتیازی شد و تنها به خاطر تفاضل کمتر نسبت به الاهلی امارات، در رده دوم قرار دارد.
شرح گل‌ها:
(یک-صفر سپاهان) دقیقه ۴۸-مهدی شریفی امید اصلی گلزنی سپاهان در طی هفته های اخیر از پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق به مانند گلی که قبلاً وارد دروازه الهلال کرده بود توپ را به گوشه دروازه السد فرستاد.
(دو –صفر سپاهان)دقیقه۵۵-حرکت پا به توپ پاپی و پاس این بازیکن در داخل محوطه جریمه به شریفی رسید و مهاجم گلزن سپاهان هم بعد از اینکه مدافع مقابلش را از جریان بازی خارج کرد با یک ضربه دقیق توپ را به سقف دروازه السد کوبید تا خودش و تیمش را در این بازی دو گله کند.
(سه- صفر سپاهان) دقیقه۶۲ –مانور جواهیر سوکای در پشت محوطه جریمه و شوت دقیق این بازیکن به گوشه دروازه هیچ فرصتی برای واکنش دروازه بان السد باقی نگذاشت.
(چهار-صفر سپاهان) دقیقه۲+۹۰- پاس عرضی و زمینی یعقوب کریمی به مقابل دروازه با برخورد به ابراهیم ماجد وارد دروازه السد شد تا چهارمین گل سپاهان در این بازی به ثمر برسد.
دقایق حساس:
دقیقه ۹- شوت پای چپ علی کریمی از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از کنار دروازه السد به بیرون رفت.
دقیقه ۱۶- شوت پای چپ فن دایک از فاصله سی متری با واکنش دروازه بان السد برگشت داده شد.
دقیقه۳۲-سانتر پای چپ پاپی به داخل محوطه جریمه و ضربه سر سیرجه ای مهدی شریفی از پشت محوطه شش قدم به بیرون رفت.
دقیقه۳۶- ضربه ایستگاهی حاج صفی را شجاع خلیل زاده بعد از اینکه استپ کرد با پای چپ به داخل دروازه السد فرستاد اما قبل از آن مکم داور اول مسابقه اعلام آفساید کرده بود.
دقیقه۴۰-پاس ابراهیمی به داخل محوطه جریمه با استپ مناسب و چرخش به موقع شریفی همراه شد که این ضربه توسط دروازه بان السد برگشت داده شد.
دقیقه۴۵-پرتاب اوت حاج صفی از راست در شلوغی محموطه جریمه به عقیلی رسید که ضربه کاپیتان سپاهان هم راهی به سوی دروازه نبرد.
دقیقه ۴۶-علی کریمی در کورس با لی جونگ سو توپ را بدست آورد ولی از مقابل دروازه توپ را به دستان دروازه بان السد کوبید تا یک موقعیت مناسب برای سپاهان از دست برود.
دقیقه۷۳-پاس علی کریمی به روی خط محوطه جریمه و شوت پای چپ مهدی شریفی را دروازه بان السد به زمین برگرداند..
دقیقه۷۵-سانتر حمودی از جناح راست و ضربه سر محکم سوکای از بالای دروازه السد به بیرون رفت.
اتفاق ویژه:
با وجود اینکه محرم نویدکیا در آخرین بازی سپاهان در لیگ برتر در دقیقه ۶۰ تعویض شد تا برای این بازی آماده باشد اما در نهایت کاپیتان سپاهان به این مسابقه نرسید تا علی کریمی به جای نویدکیا وظیفه بازیسازی در میانه میدان را بر عهده گیرد.
بهترین بازیکن:
انتخاب مهدی شریفی به عنوان بهترین بازیکن سپاهان در این چند هفته اخیر به صورت یک عادت درآمده و این بار هم مهاجم جوان سپاهان با زدن دو گل زیبا کار تیم السد را یکسره کرد. البته از نمایش خوب هادی عقیلی و حسین پاپی هم نباید گذشت.

     
آی اسپورت
2014-04-16 10:09:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر