فهرست
برای میانگین سنی پیکان‎: بازی با آمار برای پنهان حقیقت!
برای میانگین سنی پیکان‎: بازی با آمار برای پنهان حقیقت!

برای میانگین سنی پیکان‎: بازی با آمار برای پنهان حقیقت!

آی‌اسپورت-  در آستانه نخستین دیدار پیکان با هدایت مجید جلالی در فصل جدید این باشگاه در گزارشی جالب تلاش کرد میانگین سنی این تیم را  نرمال جلوه دهد. بیاینه‌ای که سرتاسر پر بود از آماری که دولت‌های احمدی‌نژاد را یادآوری می‌کرد. بازی با آماری که در واقعیت پنهان خود، حقیقتی تلخ را مخفی می‌کند. بیانیه باشگاه پیکان ابتدا میانگین کل بازیکنان این تیم را محاسبه کرد. سپس میانگین سنی خریدهای این تیم و در ادامه تا جایی که پنهان شدن حقیقت داستان اجازه می‌داد پیش رفت. یعنی رسیدن به لیست بازیکنان امید و زیر 23 سال که هر تیم موظف است در لیست نهایی خود داشته باشد. موضوعی که به نظر از دید باشگاه پیکان لطف بزرگ کادرفنی این تیم در حق آینده فوتبال ایران است.


اما کافی است نگاهی به نخستین ترکیب پیکان مدل جلالی در فصل جدید بی‌اندازیم. پیکان برای بازی امروز با گسترش با ترکیب زیر به میدان رفت: رحمان احمدى 36، امیرحسین صادقى 35، سیاوش یزدانى 25، على حمودى 30 ، لوون هاراپتیان 27، ابوالفضل ابراهیمى33، صادق بارانى 25، مهدی شیرى 26، سیامک نعمتى 22، بهادر عبدى 34 و  آرش برهانى 33 ساله. ترکیبی که میانگین سنی آن بیش از 29 سال را نشان می‌دهد. تیمی که تنها یک بازیکن زیر 23 سال را در خود جای داد و شش بازیکن آن بیش از 30 سال سن دارند.


حال این میانگین را به ترکیب تراکتور در بازی روز گذشته مقایسه می‌کنیم. تیمی که به اعتقاد بسیاری پیر بسته شد. موضوعی که البته برای کادر فنی این تیم حساسیتی ندارد. تراکتور در بازی با استقلال خوزستان با ترکیب: محمدرضا اخباری23،  سعید آقایی21، هادی محمدی 25، محسن بنگر 37، محمد ایرانپوریان 31، مهدی کیانی 29، سروش رفیعی 26، جاسم کرار 29، محمد ابراهیمی 31، ادینیو 34 و فرزاد حاتمی30 به میدان رفت. ترکیبی با میانگین سنی 28 سال که نشان می‌دهد پیکان از تراکتور هم تیمی مسن‌تر را روانه مسابقات کرد. این همان حقیقت تلخی است که پیکانی‌ها سعی دارند پشت آماری خیالی پنهان کنند.   
 


کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-26 18:06:50
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۴۳
تیمی که می تونه سرباز بگیره نباید ٢٨ سال باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر