فهرست
اینیستا : به پیروز شدن بر مادرید متقاعد شده ایم / حتی برای یک لحظه به مسی شک نکرده ام
اینیستا : به پیروز شدن بر مادرید متقاعد شده ایم / حتی برای یک لحظه به مسی شک نکرده ام

اینیستا : به پیروز شدن بر مادرید متقاعد شده ایم / حتی برای یک لحظه به مسی شک نکرده ام

آی اسپورت - بارسا در شرایطی به بازی فینال کوپا دل ری در مقابل مادرید وارد می شود که اوضاع چندان خوبی ندارد و طرفداران این تیم نگران وضعیت تیم محبوب خود هستند. در آستانه فینال فردا ، آندرس اینیستا در یک نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد : 

فردا طرفداران بارسا ، به چه چیزی باید تکیه کنند ؟

به تیم و بازیکنانی که در بسیاری از فینال ها به نفعشان کار کرده اند و قهرمانی را به آنها هدیه داده اند. ما اولین کسانی هستیم که در شرایط بحرانی از خودمان انتقاد می کنیم. وقتی شکست می خوریم ، عذاب زیادی می کشیم ولی امیدمان را برای بازی های بعدی از دست نمی دهیم. مسئولیت پذیری چیزی است که در تمام مجموعه بارسلونا وجود دارد. این چیزی است که طرفداران از بازیکنان تیم محبوبشان انتظار دارند. ما هم دوست داریم که همیشه در جاده پیروزی قدم بزنیم اما همیشه چنین امکانی مهیا نمی شود. وقتی اوضاع بخوبی پیش نمی رود شرایط هم به ضرر شما می شود . در این شرایط باید بلند شوی و به راهت ادامه دهی. حمایت هواداران چیزی است که همیشه به آن نیاز داریم و آنها می توانند به ما کمک کنند تا با فراموش کردن شکست ها به سمت موفقیت حرکت کنیم.

عملکرد بارسا در مقابل حریفان بزرگ مناسب بوده است. برای بازی فردا هم منتظر یک بارسای قدرتمند باشیم ؟

بله به پیروز شدن بر مادرید متقاعد شده ایم و فکر می کنم که جواب شما مثبت است. برای اینکه در بازی فردا پیروز شویم باید همه توانمان را نشان دهیم و بهترین نسخه فوتبالی خودمان را ارائه دهیم

در مهمترین مقطع فصل افت کردید ! چرا چنین شد ؟

بله ! باید بگویم که واقعیت همینی است که شما گفتید. وقتی فصل شروع شد همه هدف ما تلاش برای کسب تمامی جام ها بود. هر جام ارزش خاص خودش را دارد. متاسفانه در لیگ قهرمانان حذف شدیم و در لالیگا هم یک قدم به عقب برداشتیم و حالا یک فینال مهم در پیش داریم و باید در آن پیروز شویم. در پایان فصل ، عملکردمان در این فصل را آنالیز خواهیم کرد. اما هنوز فصل تمام نشده و تا لحظه آخر به مبارزه ادامه خواهیم داد.

فردا یک بارسای شجاع را خواهیم دید یا یک تیم محتاط ؟

خوب است که وقتی بازی به اتمام می رسد و به خانه ات بر میگردی وجدانت هم آسوده باشد. ما فقط به نیت پیروزی به میدان می رویم و برای همین منظور هم آماده شده ایم. برخی مواقع شرایط بازی به گونه ای می شود که نمی توانی همه توانایی خودت را نشان بدهی. ولی فردا ما به میدان می رویم تا رئال را شکست دهیم. خیلی مهم است که فصل را با جام به پایان ببری و شادی را به هوادارانت هدیه کنی . برای این منظور تا لحظه آخر می جنگیم

تعداد زیاد مصدومین در خط دفاعی شما را نگران نمی کند ؟

فکر نمی کنم که این مساله در تیم ما تزلزل ایجاد کند. در فینال اگر خوب دفاع کنی خوب هم حمله خواهی کرد. خوب دفاع کردن ، به خاطر متحد بودن همه بازیکنان و مشارکت جمعی است . تمام اعضای یک تیم در موفقیت یا ناکامی تیم دخیل هستند. اگر همه با هم متحد باشیم این کمبود (خط دفاعی) به چشم نخواهد آمد.


میل و انگیزه در شما به نسبت اولین فینالی که در آن حضور داشتید تغییر نکرده است ؟

خیر به هیچ وجه ! با گذشت این همه سال ، هنوز همان انگیزه و شوق را دارم. مهم نیست فینال کدام جام است. لیگ قهرمانان یا جام حذفی. شاید بین یک بازی معمولی در یک تورنمنت با بازی فینال در همان تورنمنت تفاوت زیادی از لحاظ انگیزشی وجود داشته باشد ، ولی وقتی صحبت از فینال است خیلی فرق نمی کند که متعلق به کدام تورنمنت باشد.خیلی ها معتقدند که بارسا چون شرایط بدی دارد بخت قهرمانی اش کمتر از مادرید است . شما موافقید ؟

بارسلونا شکست خورده اما تسلیم نشده است . هفته گذشته هفته بدی توام با دو شکست تلخ بود.اما خوب ! بارسا همیشه از شرایط سخت خودش را نجات داده است . این بازی یک فینال است که یک جام را برایت بدنبال دارد و تنها فکر ما موفقیت در این بازی و قهرمانی است.می دانیم که مقابل چه تیم قدرتمندی قرار خواهیم گرفت. همانطور که آنها بخت مناسبی دارند ما هم به قهرمانی خودمان امیدواریم.
غیبت رونالدو چه تاثیری در بازی فردا خواهد داشت ؟

برای آنها رونالدو یک بازیکن بسیار مهم است ؛ بخاطر حس برتری ای که به رئال می دهد و گل های مهمی که به ثمر می رساند.اما به اعتقاد من فلسفه و شیوه بازی مادرید بدون رونالدو تغییری نخواهد کرد و یک بازیکن دیگر که شرایط بازی در این مسابقه را دارد جای او را پر می کند.  در نهایت آنچه که برای ما مهم است نه غیبت رونالدو که موفق بودن بارسا در بازی فرداست. اگر خوب بازی کنیم شانس بردنمان بالا خواهد بود.

باخت شما به اتلتیکو و گرانادا تاثیری روی بازی فردا خواهد داشت ؟

خیر. باید آن دو شکست را از بازی فردا جدا کنیم. به مقطع مهمی از فصل رسیده ایم. بازی فینال کاملا متفاوت با دو بازی گذشته ماست. در بازی فردا می دانیم که اگر پیروز شویم جام را بالای سر خواهیم برد و در غیر این صورت باید ناامید به خانه برگردیم. همین مساله انگیزه ها را دو چندان می کند.

موقعیت بحرانی فعلی شما را مجاب به کسب این جام نمی کند ؟

خیر. باشگاهی مثل بارسلونا همیشه مجاب به بردن جامهاست .بارسا همیشه و تحت هر شرایطی برای پیروز شدن باید بجنگد. این فلسفه هیچوقت تغییر نخواهد کرد. مسلم است که امسال نیز با توجه به جامهای زیادی که در سال های اخیر فتح کرده ایم ، انتظارات و فشارها روی ما زیاد بود و با این دو ناکامی همه ما را در بحران می بینند. به هر حال امکان ندارد که شما بتوانید هر سال همه جام ها را بدست بیاورید. این یک اصل در ورزش است که وقتی شکست میخوری سرت را بلند کنی و به تلاشت ادامه دهی . هیچکس بیشتر از ما دوست ندارد که این هواداران پرشور را شاد کند.

شرایط مسی چگونه است ؟

هیچوقت به لئو شکی نداشته ام. همیشه در زمان مناسب به انتقادات پاسخ می دهد. حتی برای یک لحظه به ذهنم نیز خطور نکرده که مسی میل و انگیزه اش را از دست داده است . او همیشه سعی می کند که برای تیم موثر باشد . خیلی ها فکر می کنند که اگر او در چند بازی گل نزند یعنی افت کرده است. در واقع این یک تصور اشتباه است. در یک تیم عملکرد همه بازیکنان تعیین کننده است .وقتی تیم شکست می خورد نباید یک نفر را مقصر جلوه داد.دوبازی بدون گل زده برای بارسا ! سومین بازی بدون گل زده هم در راه است ؟

برای من عادی نیست و این نکته مثبتی برای تیم به حساب نمی آید . در هفته گذشته اتفاقات به نفع ما رقم نخورد ولی این باعث نمی شود که شما به عملکرد ما در بازی فردا شک کنید. بارسا یک تیم با ظرفیت بالاست و در بازی فینال این مساله را نشان خواهیم داد.

ال کلاسیکوهای بدون مورینیو متفاوت بوده است ؟

بله ! واقعیت این است که دو ال کلاسیکوی اخیر متفاوت با دوران مورینیو بوده است.

لالیگا برای شما تمام شده است ؟

باید تا لحظه آخر امیدوار باشیم و بجنگیم تا چنانچه رقبای ما لغزشی کنند بتوانیم خودمان را به آنها برسانیم. نباید امیدمان را از دست بدهیم. اما حقیقت این است که با شکست در مقابل گرانادا سرنوشت ما دست خودمان نیست و همین مساله شرایط را پیچیده کرده است.منبع : As

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-15 23:03:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر