فهرست
مجیدی در متن حاشیه
مجیدی در متن حاشیه

مجیدی در متن حاشیه

آی اسپورت - «ما همیشه می‌گوییم که شاهد اشتباه داوری بودیم، اما امروز شاهد اشتباه داوری نبودیم، شاهد یک فوتبال ناپاک هم نبودیم. ما امروز شاهد یک فوتبال کثیف بودیم.» این جملات از سوی فردی بیان شده که به صورت موقت جانشین یک مربی خارجی شده و سومین مرتبه است که در یک مسابقه رسمی، هدایت یک تیم را برعهده دارد و برای گذراندن چند مسابقه باقی‌مانده از فصل انتخاب شده است. فرهاد مجیدی در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرد که پرسپولیس در هفته بعد، با پیروزی برابر پارس توانست با چهار امتیاز اختلاف نسبت به استقلال، قهرمان لیگ برتر شود. اما هر کس که این صحبت‌ها فراموش کرده و یا آن را نشنیده، فکر می‌کند که کی‌روش بعد از باخت به عراق در جام ملت‌ها زده باشد.

فرهاد مجیدی بدون هیچ سابقه مربی‌گری، صرفا به دلیل محبوبیت، جانشین شفر در استقلال شد و بعد از هدایت استقلال در چند بازی انگشت‌شمار، هدایت تیم ملی امید را بر عهده گرفت و بدون انجام یک بازی رسمی استعفا داد و بعد از رفتن استراماچونی از استقلال، تیم ساخته‌شده این مربی ایتالیایی را تحویل گرفت. در این بازه زمانی، مجیدی کمتر از بیست بازی، سرمربی بودن را تجربه کرده است. اما بیشتر از اینکه عملکرد او در زمین مسابقه، توسط شاگردانش به چشم بیاید، حواشی او بر روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفته است.

آغاز ماجراهای مجیدی در همین مسابقه با نفت آبادان زده شد که به دلیل قبول نشدن گل استقلال، او از فوتبال کثیف نام برد و بعد از آن به وزیر و معاونانش تاخت و در نهایت منظور خود از معاون وزیر را آقای عراقچی! دانست. در ادامه مجیدی با خطیر هم به مشکل خورد. مجیدی به تیم ملی امید رفت و با وجود کسب نتیجه‌ای ناامیدکننده در بازی دوستانه مقابل ازبکستان، با حالت قهر از این تیم رفت و بعد از آن به مصاحبه علیه استیلی و دیگر اعضای کمیته فنی پرداخت تا کارنامه خود را در تیم ملی امید با صفر بازی رسمی و ایجاد یک حاشیه بزرگ به پایان برساند.

حضور دوباره فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال بدون حاشیه همراه نبود و در حالی ‌که خود او در ابتدا به دلیل عدم اقبال هواداران به جانشین استرا، از جانشینی او سر باز زد، اما در نهایت نتوانست از این پیشنهاد جذاب بگذرد و به یکباره، بدون امضای معنوی هواداران، روی نیمکت نشست و باز هم ماجراهای اعتراض‌های او شروع شد. عدم همکاری با ستار همدانی به عنوان سرپرست، مخالفت با سرپرست شدن پرویز مظلومی، دخالت در انتخاب اعضای باشگاه، اعتراض به وزیر ورزش با انتخاب حجت نظری و سعادتمند در هیت مدیره استقلال، اعتراض به عملکرد خلیل‌زاده، تنش با فتح‌الله‌زاده با وجود عمر کم حضور او در کادر مدیریتی استقلال، عدم همراهی اولیه با سعادتمند، سوء استفاده از فوت متین قوسی برای لغو برگزاری لیگ در شرایط شیوع کرونا، شکایت از امیرآبادی بابت مطرح شدن موضوع دوپینگ در استقلال، درگیری با پزشک تیم بابت اعتراض دکتر ستوده نسبت به بدنسازی تیم استقلال و در نهایت شروع دوباره لیگ برتر و اخراج در بازی بابت اعتراض به داوری و حالا مطرح کردن غیرمستقیم ادعای ارتباط نامتجانس جواد نکونام و سیدعلی، داور مسابقه استقلال و فولاد.

 مجیدی از عدالت صحبت می‌کند، اما تا به حال به این فکر کرده است که بر اساس کدام عدالت، بدون هیچ سابقه‌ای هدایت استقلال و تیم ملی امید را برعهده گرفته است؟ دائما با مدیران و مسئولان بالادستی خود در تعارض است، اما فراموش کرده که خود او، انتخاب همین مدیران است. اگر مسئولان کمیته فنی فدراسیون فوتبال، کفایت لازم را ندارند، بخشی از آن بابت انتخاب مجیدی بدون سابقه، برای تیمی است که دهه‌ها است رنگ المپیک را ندیده بود. این همه اعتراض و حاشیه برای مربی که عملا هیچ سابقه‌ای ندارد خیلی زننده و خارج از عرف است. شاید در بعضی از مواقع هم حق با فرهاد باشد. اما وقتی به همه چیز ایراد گرفته می‌شود، ذهن هوادار از بمباران حاشیه خسته می‌شود و نه تنها با او همراهی نمی‌کند، بلکه او را پس می‌زند. حاشیه در فوتبال ایران مثل باتلاقی است که اگر بیش از حد هم زده شود، هر آنکه در مرکزش است، می‌بلعد. علی دایی هم در فصل اول مربی‌گری خود در سایپا به قدری حاشیه ساخت که نزدیک بود با آن همه اختلاف در صدر جدول، قهرمانی را از دست بدهد و بعدا خود معترف شد که فهمید باید حواشی را کنار بگذارد و آنها را کنترل کند. اگر فرهاد هم می‌خواهد در ایران، نه فقط استقلال، در بین چرخه مربیان باقی بماند، باید این حجم از حاشیه‌سازی را کنار بگذارد.

او در مسابقه‌ای تیم خود را به حاشیه برد که می‌توانست با حفظ همان نتیجه تساوی، کسب سهمیه را تضمین کند، اما نه تنها خودش اخراج شد، بلکه برای هفته بعد نمی‌تواند ترکیب کاملی را در اختیار داشته باشد. حالا هم با به مسلخ بردن سیدعلی، برای مسابقه‌ای مرثیه می‌خواند که حتی کارشناسان داوری از اشتباه داور هم صحبت نمی‌کنند و با این کار تنها زمان را برای مسابقات بعدی از دست می‌دهد. اگر مورینیو و کی‌روش اعتراض می‌کنند، به اعتبار سال‌ها تجربه و کارنامه موفق است که باز هم خیلی‌ها آن را نمی‌پسندند. اگر گواردیولا به پزشک بایرن اعتراض می‌کند، با تکیه بر موفقیت‌های قبلی است، اما باز هم برخی از کارشناسان طرف پزشک حاذق بایرن را گرفته‌اند. در مورد کرونا که حتی کلوپ هم اظهارنظر نمی‌کند. اما گویا مجیدی حین جزوه‌برداری فراموش کرده که جایگاه خود را لحاظ کند. فرهاد به صرف محبوبیت در این جایگاه قرار گرفته است و نباید فراموش کند که اگر در یک دهه اخیر، استقلال موفقیت‌هایی را به دست می‌آورد، اسطوره‌های تازه به دوران رسیده، بخشی از هواداران او را می‌ربودند. حالا که شانس به او رو کرده باید بداند که حتی کارنامه منصوریان را هم ندارد و اگر بدون هیچ موفقیتی از استقلال برود، در بهترین حالت باید از دسته دوم شروع کند. چون او محبوب دل آبی‌هاست، نه مدیران تیم‌های صنعتی بدون هوادار. فرهاد باید بداند که جایگاه‌ها در فوتبال ایران مانند زدن گل مقابل الدحیل هستند. در حالی که دور افتخار بابت گلی می‌زنی که تنها یک درصد شانس صعود تیمت را افزایش داده، در باد همین شادی گل می‌خوابی و بلافاصله گل تساوی را دریافت می‌کنی و این یعنی همه چیز تمام.

 

 

۱۶ ۱  
آی اسپورت
2020-06-27 15:59:00
نظر دهید

۱ نظر
Ali
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹، ۱۷:۲۶
واقعا این محیدی چی داره اصلا؟سابقه اقای گلی سابقه گل ملی یا سابقه رفتن اروپا یا چی؟؟مثل دخترا میمونه همش جبغ میزنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر