فهرست
بوروسیا دورتموند 2-0 وولفسبورگ، صعود دورتموند به فینال دی اف بی پوکال
بوروسیا دورتموند 2-0 وولفسبورگ، صعود دورتموند به فینال دی اف بی پوکال

بوروسیا دورتموند 2-0 وولفسبورگ، صعود دورتموند به فینال دی اف بی پوکال

آی اسپورت- بوروسیا دوتموند در نیمه نهایی جام حذفی آلمان میزبان وولفسبورگ بود.

BV Borussia 09 Dortmund 0-2 

ترکیب دو تیم:

BV Borussia 09 Dortmundبوروسیا دورتموند: وایدن فلر- دورم- سوکراتیس- هوملس- پیژچک- کل- یویچ- میخیتاریان- رویس- گروس کروتز- لواندوفسکی

ولفسبورگ: گران- تراش- نالدو- نوچ- شافر- مالاندا- گوستاوو- دی بروین- پریسیچ- آرنولد- اولیچ


شرح بازی:


بوروسیا دورتموند در نیمه نهایی جام حذفی آلمان میزبان وولفسبورگ بود دورتموندی ها از همان دقایق ابتدایی بازی توپ و میدان را در اختیار داشتند و قدرت خود را به حریف دیکته کرده بودند. 


بازی شناور و سریع شاگردان کلوپ اجازه ی هنرنمایی را از وولفسبورگ گرفته بود. مارکو رویس در این دیدار نیز به مانند بازی های گذشته نمایش خیره کنند ای داشت حرکات پا به توپ رویس در نیمه نخست دفاع حریف را از هم پاشید او در دقیقه 16 بازی با نفوذ از جناح راست موفق شد با پاس به عقبی که برای میخیتاریان مهیا کرد بنیان گذار گل نخست بازی شود.


وولفسبورگ در اواسط نیمه اول کمی از فشار دورتموند کاست آن ها می توانستند با ضربه ی سر مالاندا به گل تساوی برسند اما با بد شانسی توپ به تیرک دروازه ی وایدن فلر خود و در برگشت هم دی بروین نتوانست توپا را وارد دروازه کند.


درخشش رویس همچنان ادامه یافت او در اواخیر نیمه نیز بتوانست با تکنیک فوق العاده ی خود از دفاع چپ وولفسبورگ عبور کند و با پاس توی عرض برای روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی دورتموند را به گل دوم بازی برساند.


نیمه دوم را دورتموندی ها بیشتر به حفظ نتیجه پرداختند و به خوبی بازی را کنترل کردند آن ها در چند صحنه شانس هایی هم برای گلزنی داشتند اما بی دقتی در ضربات آخر و درخشش دروازه بان وولفسبورگ مانع از افزایش اختلاف شد البته لواندوفسکی بازهم در این نیمه گلزنی کرد ولی داور گل او را به دلیل آفساید مردود اعلام نمود.


وولفسبورگ در نیمه دوم زهر دار شده بود آن ها شانس های فوق العاده ای برای گلزنی داشتند ضربه ی مالاندا روی خط شش قدم و در حالتی تک به گل به آسمان فرستاده شد تا او را بدون شک مرد بد شانس این بازی بمانیم هافبک وولفسبورگ دقایقی بعد هم موقعیتی برای گلزنی بدست آورد اما وایدن فلر به کمک سوکراتیس مانع از به ثمر رسیدن گل شدند مالاندا نیز در این صحنه مصدوم شد و زمین بازی را ترک کرد تا ناکامی های او کامل شود.


با این نتیجه دورتموند راهی فینال دی اف بی پوکال شد و باید به انتظار بازی فردا شب بایرن و کایزرسلاترن بنشیند تا به احتمال فراوان شاهد یک دیرکلاسیکر دیگر در بازی نهایی باشیم.


گل ها:


13" گل برای دورتموند با ضربه میخیتاریان


43" گل دوم دورتموند بوسیله لواندوفسکیکارت ها:


7" لوئیز گوستاوو 

66" سباستین کل

90+6" اوبامیانگتعویض ها:63" آرنولد جای خود را به فیرینها داد

72" میخیتاریان جای خود را به کریش داد

83" مالاندا جای خود را به کالیگیوری داد

85" اوبامیانگ به جای لواندوفسکی وارد زمین شد

90+3"یولیان شیبر جایگزین مارکو رویس شد

     
آی اسپورت
2014-04-16 01:33:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر