فهرست
گزارش: گرانقیمت‌ترین ترکیب تاریخ فوتبال
گزارش: گرانقیمت‌ترین ترکیب تاریخ فوتبال

گزارش: گرانقیمت‌ترین ترکیب تاریخ فوتبال

آی‌اسپورت – درون دروازه هنوز جی‌جی بوفون با انتقالِ 32.6 میلیون پوندی‌اش از پارما به یوونتوس، انتقالی که 15 سال پیش انجام شد، رکورددار است. در سمتِ راستِ خطِ دفاعی لیلیان تورام، دیگر ستاره‌یِ پارما که کنارِ بوفون به یوونتوس منتقل شد، با قیمتِ 22 میلیون پوند قرار می‌گیرد.
 
در سمتِ چپِ خطِ دفاعی هم لوک شاو را داریم که دو فصل پیش از ساوتهمپتون با مبلغِ 28 میلیون پوند راهیِ منچستر یونایتد شد. در مرکزِ خطِ دفاعی یک یونایتدیِ سابقِ دیگر، یعنی ریو فردیناند (29.1 میلیون پوند از لیدز) کنارِ داوید لوئیز (40 میلیون پوند از چلسی به پاریس سن ژرمن) قرار می‌گیرد.
 
اما در خطِ میانی با توجه به بیشتر بودنِ نیروهایِ هجومی از زین‌الدین زیدان و خامس رودریگز به عنوانِ دو هافبکِ دفاعی استفاده می‌کنیم. زیدان سالِ 2001 با قیمتِ 47.2 میلیون پوند، به عنوانِ بخشی از فازِ اولِ "کهکشانی‌ها" از یوونتوس راهیِ رئال مادرید شد. خامس هم بعد از جامِ جهانیِ 2014 با 63 میلیون پوند از موناکو راهیِ برنابئو شد.
 
در دو سمتِ خطِ حمله، کریستیانو رونالدو و گرت بیل را به عنوانِ دو بالِ هجومی داریم. رونالدو سالِ 2009 با انتقالِ 80 میلیون پوندی‌اش از منچستر یونایتد به رئال مادرید لقبِ گرانقیمت‌ترین بازیکنِ تاریخِ فوتبال را گرفت. اما چهار سال بعد بیل با قراردادِ 85.3 میلیون پوندی از تاتنهام راهیِ برنابئو شد، تا این عنوان را از هم‌تیمیِ جدیدش بگیرد.
 
در همان سالی که بیل به رئال مادرید پیوست، نیمار هم با رقمِ 73.7 میلیون پوند راهیِ بارسلونا شد تا در ترکیبِ تیمِ ما به عنوانِ هافبکِ شماره‌یِ 10 قرار بگیرد. و نهایتا در مرکزِ خطِ حمله، گونزالو هیگوایین را داریم که با 75.3 میلیون پوند به گرانقیمت‌ترین بازیکنِ تاریخِ سریِ آ بدل شده است.
 
اما اگر بخواهیم جدا از پست 10 بازیکنِ گرانقیمتِ تاریخِ فوتبال را بررسی کنیم، رونالدو، بیل، هیگوایین و نیمار همچنان در رده‌هایِ اول تا چهارم قرار می‌گیرند. و بعد لوئیس سوارز (65 میلیون پوند از لیورپول به بارسلونا) در رده‌یِ پنجم، خامس در رده‌یِ ششم، آنخل دی ماریا (59.7 میلیون پوند از رئال مادرید به منچستر یونایتد) در رده‌یِ هفتم، کاکا (59 میلیون پوند از میلان به رئال مادرید) در رده‌یِ هشتم، ادینسون کاوانی (55 میلیون پوند از ناپولی به پاریس سن ژرمن) در رده‌یِ نهم و کوین دبروینه (54.5 میلیون پوند از ولفسبورگ به منچستر سیتی) در رده‌یِ دهم قرار می‌گیرند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-27 07:59:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر