فهرست
اینفوگرافیک: میلان و اجبار برای فروش باکا
اینفوگرافیک: میلان و اجبار برای فروش باکا

اینفوگرافیک: میلان و اجبار برای فروش باکا

آی‌اسپورت – از نظرِ آماری نمایشِ فصلِ اول، و ظاهرا تنها فصلِ باکا، در میلان بهتر از رود گولیت و حتی مارکو ون باستنِ افسانه‌ای بود. باکا به شکلی شگفت‌انگیز 10 گل از 12 گلِ اولش در سریِ آ را با اولین ضربه‌یِ درون چهارچوبش زد؛ یعنی 23.4 درصد استفاده از موقعیتِ گل، بالاتر از گونزالو هیگوایین.
 
در سه فصلِ اخیر باکا در مجموع 52 گل در لا لیگا (برایِ سویا) و سریِ آ زده است که تنها یکی از آن‌ها از خارج از باکس بوده و 15 تایش از درونِ باکسِ شش قدم بوده است. این آمار کاملا نوعِ بازیِ باکا به عنوانِ یک مهاجمِ باکس را نشان می‌دهد. نکته‌ای که البته منتقدینش هم رویش تاکید می‌کنند و اعتقاد دارند او برایِ یک فوتبالیستِ مدرن به اندازه‌یِ کافی در جریانِ بازیِ تیمش قرار نمی‌گیرد.
 
به هر صورت در فصلی که میلان با سینیسا میهایلوویچ موفق به بازگشت به دورانِ اوجش نشد، باکا 18 گل در سریِ آ زد، بهترین آمارِ مهاجمینِ روسونری از زلاتان ایبراهیموویچ به بعد. اما مشکلاتِ مالیِ باشگاه و به تاخیر افتادنِ واگذاری‌اش به سانی وو، باعث شده تا میلان برایِ خریدِ بازیکنانِ جدید و ساختنِ تیمی با ایده‌هایِ مربیِ جدیدش، وینچنزو مونتلا، راهی جز فروشِ ستاره‌یِ کلمبیایی‌اش نداشته باشد.
 
گزینه‌یِ محتمل برایِ مقصدِ آینده‌یِ باکا، وستهم است که پیشنهادِ 30 میلیون یورویی‌اش سودِ 7 میلیونی هم برایِ میلان به همراه خواهد داشت. اما علاقه‌یِ باکا برایِ بازی در چمپیونز لیگ این ترنسفر را با مشکل مواجه کرده است.
 
زمزمه‌هایی مبنی برایِ علاقه‌یِ بارسلونا و پاریس سن ژرمن هم به گوش رسیده، اما هیچکدام به اندازه‌یِ وستهم جدی نبوده‌اند. دیگر تیمی که در حالِ حاضر نیاز به یک مهاجمِ مرکزیِ درجه یک دارد، ناپولی است که هیگوایین را به عنوانِ سومین بازیکنِ گرانقیمتِ تاریخِ فوتبال به یوونتوس فروخته است. اما به نظر می‌رسد هدفِ اصلیِ مائوریتزیو ساری، مائورو ایکاردی باشد.
 
بازگشت به سویا هم یکی دیگر از گزینه‌ها برایِ باکا محسوب می‌شود. به هر شکل آنچه مسلم است جداییِ قریب‌الوقوعِ مهاجمِ 29 ساله‌یِ کلمبیایی از میلان است، اتفاقی که به اعترافِ خودِ مونتلا کنار آمدن با آن سخت، اما تنها راهِ روسونری برایِ خریدِ اهدافِ اولش در این تابستان یعنی متئو موزاکیو، پیوتر زیلینسکی، لئوناردو پاردس و خوسه سوسا است.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-27 08:52:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر