فهرست
آمار: تغییر نوع بازی رونالدو به سود بیل
آمار: تغییر نوع بازی رونالدو به سود بیل

آمار: تغییر نوع بازی رونالدو به سود بیل

آی‌اسپورت – سرعتِ بالا، تکنیکِ جا گذاشتنِ بازیکنِ مستقیم در کناره‌یِ زمین، شوت‌هایِ از راهِ دور، ضرباتِ ایستگاهیِ خاص. این‌ها کیفیاتی از بازیِ ستاره‌یِ ولزیِ تاتنهام بودند که رئال مادرید را مجاب کرد به عنوانِ گرانقیمت‌ترین بازیکنِ تاریخِ فوتبال به برنابئو منتقلش کند، کیفیاتی که البته دارنده‌یِ قبلیِ این رکورد، یعنی رونالدو هم در بالاترین سطح از آن‌ها برخوردار بود.
 
با اینکه بیل در اولین فصلِ حضورش در برنابئو با تیمِ کارلو آنچلوتی لا دسیمایِ طلسم شده را به دست آورد، در فینالی که هم خودش و هم رونالدو گل زدند، اما به شکلی پیش‌بینی شده سایه‌یِ سنگینِ ستاره‌یِ سابقِ منچستر یونایتد را بالایِ سرش می‌دید.
 
بیل در فصلِ 2014-2013 در 17 بازی کنارِ رونالدو در ترکیبِ اصلی به زمین رفت و هفت گل زد. اما در 7 بازی‌ای که بدونِ رونالدو در ترکیبِ اصلی قرار داشت هشت گل زد. این آمار گواهی بر تداخلِ نوعِ بازی دو بازیکن داشت، مشکلی که البته آنچلوتی حداقل در چمپیونز لیگ با بردنِ رونالدو به مرکزِ خطِ حمله حلش کرد.
 
اما آمار دو فصلِ بعدِ بیل و رونالدو کنارِ هم نشان از پررنگ شدنِ بیشترِ بیل بود. بیل در کلِ فصلِ پیش تنها 5 بار بدونِ رونالدو در ترکیبِ اصلی قرار گرفت و 4 گل زد، که آمار چندان قابلِ بررسی‌ای نیست. اما آمارِ مهم اینجاست که بیل فصلِ 2015-2014 در 27 بازی کنارِ رونالدو در ترکیبِ اصلی قرار گرفت و 12 گل زد و در فصلِ 2016-2015 در 19 بازی کنارِ رونالدو 15 بار موفق به باز کردنِ دروازه‌یِ حریفان شد که رشدی چشمگیر به حساب می‌آید.
 
نکته‌یِ دیگری که تغییرِ نوعِ بازیِ رونالدو و بیل کنارِ هم را نشان می‌دهد آمارِ دریبل‌هایِ این دو ستاره‌یِ رئال در سه فصلِ اخیر است. بیل فصلِ 2014-2013 میانگینِ 2.5 دریبل در هر بازی داشت و رونالدو 2.4 دریبل. در فصلِ بعد این آمار به 2.3 و 1.6 کاهش پیدا کرد، و در فصلِ پیش هم به 2.2 و 1.4 رسید.
 
برایِ رونالدو این پایین‌ترین آمارِ دریبلش در تمامِ دورانِ بازی‌اش بود، نکته‌ای که تغییرِ او را به خوبی نشان می‌دهد. رونالدو دیگر آن بالِ هجومیِ سریع و تکنیکیِ سابق نیست بلکه عملا به مهاجمِ باکسی گلزن تبدیل شده است. این تغییر باعث می‌شود بیل جایِ رونالدو به عنوانِ نیرویِ محرکه‌یِ اصلیِ رئال در بعدِ هجومی را بگیرد.
 
بدین ترتیب دو سوپراستاری که سه سال پیش به نظر می‌رسید بازی‌شان باهم تداخل پیدا می‌کند، حالا می‌توانند به خوبی مکمل هم باشند و از همین حالا به هدفِ فصلِ آینده‌شان فکر کنند: "دودسیما"، دوازدهمین قهرمانیِ اروپا، در فینالی که در کاردیف، شهری که بیل در آن متولد شده، برگزار می‌شود. 
     
آی اسپورت
2016-07-27 10:58:21
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر