فهرست
رقابت‌ ۷۸ میلیاردی مدعیان قهرمانی/ استقلال گران‌ترین تیم لیگ‌برتر
رقابت‌ ۷۸ میلیاردی مدعیان قهرمانی/ استقلال گران‌ترین تیم لیگ‌برتر

رقابت‌ ۷۸ میلیاردی مدعیان قهرمانی/ استقلال گران‌ترین تیم لیگ‌برتر

با انتشار قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم‌های لیگ برتر مشخص می‌شود که مدعیان قهرمانی در لیگ چقدر هزینه کرده‌اند. طبق این فهرست اعلام شده – که معلوم نیست چقدر با واقعیت منطبق است – تیم‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر یعنی استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب آهن و سپاهان روی هم بیش از ۷۸ میلیارد و ۲۵۳ میلیون تومان فقط برای بازیکنان و کادرفنی هزینه کرده‌اند.
 
* استقلال، گران‌ترین مدعی قهرمانی
آبی پوشان تهرانی که ریخت و پاش زیادی در فصل نقل‌ و انتقالات داشتند و هر روز خبر پیوستن یک بازیکن نام آشنای جدید به این تیم منتشر می‌شد بیشترین هزینه را برای قرارداد بازیکنان و کادرفنی‌شان صورت داده‌اند. مدیران و مربیان استقلال قطعا حساب ویژه‌ای روی پول های خرج کرده خود بازکرده اند که هر روز قول قهرمانی می‌دهند. علیرضا منصوریان که از بدو ورود به استقلال برای حریفان خط و نشان کشیده است هم گویا به این پول‌های میلیاردی دل بسته و خیالش از بایت قهرمانی راحت است. مجموع هزینه استقلال برای بازیکنان و کادرفنی خود در فصل شانزدهم، ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان است که بین تیم‌های مدعی قهرمانی و در کل لیگ، بیشترین هزینه است.
 
* تفاوت ۱۰ میلیاردی قهرمان با مدعی قهرمانی!
استقلال تهران در حالی که با هزینه نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان تیم خود را برای قهرمانی در لیگ برتر بسته که فصل قبل، هم نام خوزستانی اش با رقمی تقریبا نصف این بودجه به جام قهرمانی رسید. استقلال خوزستان، امسال هم برای بازیکنان و کادرفنی اش ۹ میلیارد و ۸۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرده که با استقلال تهران کمی کمتر از ۱۰ میلیارد تومان فاصله دارد.
 
* رقابت ۷۸ میلیارد تومانی مدعیان قهرمانی
پنج تیم اصلی که به عنوان مدعی کسب جام شانزدهم لیگ برتر معرفی شده‌اند. در مجموع رقمی بیش از ۷۸ میلیارد تومان برای بازیکنان و کادرفنی خود خرج کرده‌اند.
 
* هزینه پنج مدعی قهرمان لیگ برتر
۱. استقلال ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان
۲. پرسپولیس ۱۷ میلیارد و ۸۷۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان
۳. تراکتورسازی ۱۵ میلیارد و ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۴. ذوب آهن ۱۳ میلیارد و ۴۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۵. سپاهان ۱۲ میلیارد و ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-27 17:51:44
نظر دهید

۱ نظر
برزو
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۵۵
البته این قیمت های سازمان لیگه که میدونیم دروغی بیش نیست. لنگی ها فقط واسه به خدمت گرفتن وحید امیری 1.6 میلیارد خرج کردند و البته واسه اون دوتا چاقال اوکراینی سه میلیارد باید بدن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر