فهرست
گزارش روز: نام سعید در کنار دایی، کیا و کریمی
گزارش روز: نام سعید در کنار دایی، کیا و کریمی

گزارش روز: نام سعید در کنار دایی، کیا و کریمی

آی اسپورت - سعید عزت اللهی با گلزنی مقابل اندرلخت در مرحله انتخابی لیگ قهرمانان اروپا تبدیل به چهارمین بازیکن ایرانی شد که در این تورنمنت موفق به گلزنی شده است. از مهدی مهدوی کیا شروع کنیم که در مرحله سوم انتخابی لیگ قهرمانان سال 2000 جلوی بروندبی هم گل زد هم پاس گل داد تا  هامبورگ 0-2 آن بازی را ببرد. کیا در بازی معروف هامبورگ جلوی یوونتوس هم که با تساوی 4-4 به پایان رسید، جدا از گلزنی، دو پاس گل به هم تیمی هایش داد. او در ادامه درخشش در لیگ قهرمانان سال 2000، دروازه لاکرونیا را هم باز کرد.
لژیونر بعدی که در لیگ قهرمانان گلزنی کرده علی دایی است. او که با بایرن مونیخ هم در این تورنمنت شرکت کرده بود و به فینال لیگ قهرمانان رسید نتوانست با پیراهن این تیم در لیگ قهرمانان گلزنی کند اما به عنوان بازیکن هرتا 4 گل در این تورنمت زده است. دایی سال 99 و در انتخابی لیگ قهرمانان موفق شد دروازه  تیم فاماگوستا را باز کند. در همان سال، علی دایی دو گل به چلسی و یک گل به میلان زد تا دروازه دو تیم بزرگ اروپایی را هم باز کرده باشد.
علی کریمی دیگر گلزن ایرانی لیگ قهرمانان اروپاست. او در سال 2005 و زمانی که عضو بایرن مونیخ بود موفق شد یک گل به راپیدوین بزند.


کد خبر: 9408
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-28 09:30:10
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۴۴
از فرناز هم بگین به کیا گل زده !!!!
Derrick Rose
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۰۷
خدایا یه استقلالی هم بیارتو این لیست .... مردیم انقد از افتخار تو بازیهای آماتوری آسیا اونم25 سال قبل صحبت کردن...
-
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۱۳
اینم کیفیت لیگ و فوتبالی که بخاطرش این همه زرد می نویسید، تو سر و کله هم می زنید و کری می خونید: تعداد بازیکنان ایرانی در لیگ اروپا بعد از دو دهه هنوز انگشت شماره ... چه برسه به گل زدن !‌
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر