فهرست
یادداشت: نکات مثبت و منفی آینده‌ی پوگبا
یادداشت: نکات مثبت و منفی آینده‌ی پوگبا

یادداشت: نکات مثبت و منفی آینده‌ی پوگبا

جیمز هورن‌کاسل
 
آیا پوگبا ارزشِ شکستنِ رکوردِ تاریخِ ترنسفر توسطِ منچستر یونایتد را دارد؟ آیا رئال مادرید در لحظه‌یِ آخر واردِ بازی خواهد شد و زین‌الدین زیدان راهِ پوگبا را تغییر خواهد داد؟ آیا یوونتوس برایِ تکمیلِ یک تیم سوپر تیم و قهرمانیِ اروپا یک فصلِ دیگر پوگبا را حفظ نمی‌کند؟ از منظرِ هر سه تیم آینده‌یِ پوگبا با نکاتی مثبت و منفی همراه است.
 
منچستر یونایتد
 
مثبت: جدا از قیمتِ پوگبا، داشتنِ او کنارِ زلاتان ایبراهیموویچ و ژوزه مورینیو، جذابیتی که یونایتد چند فصل است از دست داده را دوباره به اولدترافورد باز می‌گرداند. مهمتر اینکه مورینیو هر چهار هدفِ تابستانی‌اش، زلاتان، پوگبا، هنریک مخیتاریان و اریک بایی را به دست می‌آورد. و البته یونایتد بالاخره بعد از سال‌ها، از اواخرِ دورانِ سر الکس فرگوسن بدین سو، صاحبِ یک هافبکِ درجه یک می‌شود، یک هافبکِ کامل، هافبکی که مثلِ زلاتان خودش یک برندِ تبلیغاتیِ فوق‌العاده درآمدزا برایِ باشگاهش است.
 
منفی: هر وقت اد وودوارد واردِ یک مذاکره می‌شود به نظر می‌رسد ایجنت‌ها و باشگاه‌هایِ مقابل تا جایی که می‌توانند به بازی‌اش می‌گیرند و مبلغِ معامله را بالا می‌برند. خریدِ پوگبا با قیمتِ احتمالیِ 100 میلیون پوند می‌تواند این شک و تردید را بیشتر از قبل کند، در حالی که در بازارِ ترنسفرِ همین تابستان مثلا بایرن رناتو سانچس را با 27.5 میلیون پوند از بنفیکا خریده است. در ضمن یونایتد همین حالا تحتِ تاثیرِ یک سوپر ایجنت، یعنی ژورژ مندس است. آمدنِ پوگبا قدرتِ مینو رایولا را هم در باشگاه بسیار بالا خواهد برد.
 
رئال مادرید
 
مثبت: رئالی‌ها همین حالا حرف از "دودسیما" می‌زنند. قطعا دوازدهمین قهرمانیِ اروپا، و قهرمانیِ لا لیگا بعد از پنج سال، برایِ تیمی که خطِ میانی‌اش متشکل از لوکا مودریچ، تونی کروس و پوگبا است، آرزویی دور دست نیست. با اینکه مورینیو استادِ بالا بردنِ کیفیتِ نمایشِ بازیکنانش است، اما شاید پوگبا تحتِ نظرِ زیدان آزادیِ بیشتری داشته باشد و پیشرفتِ بیشتری کند. نکته‌یِ مهم دیگر برایِ رئال پاسخی به بارسلونا است. اگر رئال پوگبا را بخرد، خریدِ آندره گومس، که هدفِ رئالی‌ها هم بود، عملا هیچ موضوعیتی دیگر نخواهد داشت.
 
منفی: آیا واقعا اولویتِ رئال برایِ ترنسفرهایِ تابستانی خطِ میانی است؟ تیمی که رویِ نیمکتش ایسکو، خامس رودریگز و متئو کواچویچ را دارد؟ پستِ ایدئالِ پوگبا بازی در سمتِ چپِ یک خطِ میانیِ سه نفره است، جایی که کروس برایِ رئال بازی می‌کند. آیا زیدان با خریدِ پوگبا جایِ کلیدی‌ترین هافبکش را عوض می‌کند؟ و نکته‌یِ آخر اینکه آیا رئال از خریدِ خامس، با 63 میلیون پوند، در حالی که پستِ خالی برایش نداشت درس نگرفته است؟
 
یوونتوس
 
مثبت: رئال و بارسا و بایرن بهترین بازیکنانش را نمی‌فروشند. پس چرا یوونتوس بفروشد؟ مکس آلگری به پوگبا هشدار داده که اگر راهیِ یونایتد شود پسرفت کرده، چون یوونتوس حالا یکی از چهار تیمِ اولِ اروپاست، تیمی که قصد دارد بعد از رسیدن به فینالِ دو سال پیش، بالاخره بعد از 20 سال دوباره چمپیونز لیگ را فتح کند. داشتنِ خطِ میانی‌ای متشکل از میرالم پیانیچ، یکی از کلودیو مارکیزیو یا سامی خدیرا و پوگبا، کمکِ زیادی به این هدف می‌کند. در ضمن یوونتوس می‌تواند بخشِ زیادی از پولی که برایِ گونزالو هیگوایین پرداخته را هم با فروشِ بازیکنانِ حاشیه‌نشینی مثلِ سیمونه زازا، استفانو استورارو، روبرتو پریرا و هرنانس، بازگرداند.
 
منفی: ترنسفرِ قرن، سودِ مستقیمِ بیش از 99 میلیون پوند بعد از چهار سال. واقعا می‌شود از این پیشنهاد به سادگی گذشت؟
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-28 10:08:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر