فهرست
2 نکته ویژه از بازی استقلال و نفت/ این و آن
2 نکته ویژه از بازی استقلال و نفت/ این و آن

2 نکته ویژه از بازی استقلال و نفت/ این و آن

آی اسپورت- تساوی یک بر یک استقلال و نفت، 2 امتیاز از جیب تیم منصوریان پراند ولی به او و خیلی ها ثابت کرد عیار تاکتیکی استقلال چیست.

باقری، روزبه نیست
برخلاف فصل قبل، کسی نیست فضای پشت سر هافبک ها و جلوی مدافعان را پر کند. روزبه چشمی، دقیقا انگ ایفای این نقش بود. بازیکنی که دلیل اصلی نیامدن نکونام به استقلال لقب گرفت. نکونام همین کار را می کرد ولی مظلومی برای این پست، چشمی 23 ساله را داشت. فرشید باقری بازیکن خوبی است ولی قطعا نمی تواند روزبه چشمی باشد و مثل او بازی کند. باقری به انجام بازی نمایشی تمایل دارد برخلاف چشمی که اصلا این کاره نبود. باقری تمام حواسش به توپ است برخلاف چشمی که اصلا به توپ نگاه نمی کرد و بارها سرش را به طرفین می چرخاند تا ببیند بازیکنان خودی و رقیب، کجای زمین ایستاده اند. باقری برخلاف چشمی، پاهای بلندی هم ندارد تا بتواند با تکل هایش توپ را از رقیب بگیرد ضمن اینکه به دلیل شرایط بدنی اش برخلاف چشمی نمی تواند بازیکن پا به توپ را با پرس شدید از جریان بازی خارج و مالکیت توپ را برگرداند. در نیمه دوم بازی برابر نفت، بوعذار و قاضی و مطهری در فضای بین مدافعان و هافبک های استقلال قرار گرفته و پیاپی صاحب موقعیت گل شدند اما باقری حتی یک بار هم نتوانست این فضا را پوشش بدهد. اگر چشمی بود، نفت حتی یک بار هم این فضا را تصاحب نمی کرد.

اگر سجاد بود
همین یک بازی برابر نفت کافی بود تا بفهمیم چرا منصوریان آنقدر تمایل به ماندن شهباززاده داشت. اگر شماره 10 می ماند، حتی می شد روی آقای گلی اش فکر کرد. کاوه رضایی مرد اصلی استقلال در خط حمله است ولی اصلا وظیفه اش زدن گل نیست. رضایی مهاجم تله است. باید به میانه زمین برگردد و مدافعان حریف را از فضای یک سوم دفاعی شان خارج کند. وقتی این اتفاق بیفتد، مهاجم دوم استقلال که نقش سایه را ایفا می کند، راه می افتد. شهباززاده دقیقا چنین بازیکنی بود. او در 2-4-4 کنار رضایی بازی می کرد و در 1-3-2-4 به سمت چپ می رفت تا درست وقتی رضایی برای برگشتن به مرکز زمین حرکت می کند، او به سمت یک سوم دفاعی رقیب استارت بزند. بدون شهباززاده، این نقش برعهده جابر انصاری است که می تواند از عهده اش بربیاید. گل او به نفت دقیقا به همین شکل زده شد. رضایی عقب کشید و علیاری و پراهیچ با او حرکت کردند. درست در همین  لحظه انصاری استارت زد، صاحب توپ شد و گل زد. انصاری در بهترین روزهای تاریخ لیگ برتری اش یعنی در گسترش فولاد لیگ چهاردهم هم مهاجم سایه بود و خوب گل زد.
     
آی اسپورت
2016-07-29 19:07:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر