فهرست
واکنش وزنه‌بردای ایران به حذف روسیه؛ با تمام قدرت به ریو می‌رویم
واکنش وزنه‌بردای ایران به حذف روسیه؛ با تمام قدرت به ریو می‌رویم

واکنش وزنه‌بردای ایران به حذف روسیه؛ با تمام قدرت به ریو می‌رویم

آی اسپورت- با تصمیم ویژه‌ی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، در المپیک 2016 ریو برزیل هیچ‌کدام از وزنه‌برداران روسیه که شامل 6 مرد و 3 زن هستند روی صحنه نخواهندرفت. واکنش رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران، سرمربی تیم ملی و بهداد سلیمی که امید اول مدال طلا در کاروان وزنه‌برداری ایران است را می‌خوانید:


علی مرادی:
برای ما و وزنه برداران ما تفاوتی ندارد که چه کشوری در مسابقات حضور دارد. با این حال جای خوشحالی دارد که با ناپاکی در ورزش به خوبی برخورد می شود و خوشحالی بزرگ من این است که وزنه برداران پاکی داریم و ثابت کردیم که روح وزنه برداری ایران پاک است. در کنگره اخیر در گرجستان اعلام شده بود که هر کشوری که بیش از 4 وزنه بردار دوپینگی داشته باشد نمی تواند راهی المپیک شود و این تصمیم نیز بر همین اساس اتخاذ شده است. خدا را شکر تیم و نفرات خوبی داریم و با شرایط بوجود آمده امیدوارم که حقانیت وزنه برداری ثابت شود. وزنه برداران ایران تاکنون چندین بار حتی تست خون داده اند و اکنون نیز با تمام قدرت راهی ریو می شوند و جای خوشحالی دارد که در رقابتی سالم روی تخته خواهیم رفت.


سجاد انوشیروانی:
قطعا جای خوشحالی دارد که می توانیم با شرایط ذهنی بهتری راهی ریو شویم. در صورتی که روس ها هم بودند تیم ما مشکلی نداشت و تک تک نفرات ما خوب هستند اما برای من جای سوال دارد که چطور در تمام این سال ها نتوانستند چنین مواد نیروزایی را کشف کنند. از سال 2008 تاکنون وزنه برداران ما با شرایطی ناعادلانه و غیر جوانمردانه روی تخته می رفتند و قطعا امسال با این شرایط می توانیم به مدال های بیشتری فکر کنیم. در اوزانی که ما نماینده داریم تفاوتی نیست و بیشتر به سود کشورهایی شد که برای مدال نقره تلاش می کنند و اکنون رقابت جذاب تر خواهد شد. امسال با این شرایط مسابقات پاکی را شاهد خواهیم بود. اکنون ما بهترین تیم دنیا هستیم و بهترین ها را در اختیار داریم و با ادامه این روند در آینده نیز بهتر خواهیم شد.


بهداد سلیمی:
درست است که حذف روس ها از المپیک خوب است اما به شخصه دوست داشتم بدون حرف و حدیث در المپیک طلایی شوم. هنوز هم مشخص نیست که وضعیت سنگین وزن چگونه است و حریفان خوبی در این دسته حضور دارند اما بهتر بود اگر قرار است طلایی بگیرم و رقابت کنم با حضور روس ها باشد تا خیلی چیزها ثابت شود. وضعیت من خیلی خوب است و شرایطم روز به روز بهتر می شود این موضوع و حذف روس ها در اوزانی که نفرات ما هستند تأثیر گذار است اما تیم ایران یکدست است و امیدوارم عملکردی خوب داشته باشیم. رقابت امسال پاک خواهد بود و مسابقات خوبی را باید شاهد باشیم.


کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2016-07-30 00:23:17
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر