فهرست
آمار: درخشش موستافی در لا لیگا و بازگشت احتمالی به جزیره
آمار: درخشش موستافی در لا لیگا و بازگشت احتمالی به جزیره

آمار: درخشش موستافی در لا لیگا و بازگشت احتمالی به جزیره

آی‌اسپورت – پر مرته‌ساکر به دلیلِ مصدومیتِ زانو با پنج ماه قادر به بازی نیست، کالوم چیمبرز هنوز تجربه‌یِ کافی را به دست نیاورده و گابریل هرگز بدل به گزینه‌ای مطمئن برایِ زوجِ لوران کوشیلنی در مرکزِ خطِ دفاعیِ آرسنال نبوده است. برایِ همین حالا نگاهِ آرسن ونگر متوجهِ والنیسا و مدافعِ 24 ساله‌یِ آلمانی‌اش، شکوردان موستافی شده است.
 
موستافی فصلِ پیش با وجودِ تمام مشکلات و بحران‌هایِ والنسیا، جزوِ چهره‌هایِ شاخصِ تیمش بود. او در هر سه جدولِ بیشترین تکل‌ها، قطعِ توپ‌ها و بلاک‌ها، بینِ 10 بازیکنِ اولِ لا لیگا بود. مهمترین عنصرِ بازیِ موستافی بازی‌خوانی و جاگیری‌اش است. او فصلِ پیش در 30 بازی 133 قطعِ توپ داشت. از این منظر بینِ بازیکنانِ آرسنال تنها کوشیلنی است که نزدیکِ این آمار، با 127 قطع توپ در 33 بازی می‌رسد. نفرِ بعدی گابریل است با تنها 62 قطعِ توپ در 21 بازی.
 
کنارِ هوشِ بالا، موستافی مدافعی کاملا درگیر و فیزیکی، و گاهی بیش از حد خشن، هم هست. او فصلِ پیش در لا لیگا 73 درصدِ جدال‌هایِ هوایی‌اش را برد (بالاتر از کوشیلنی و گابریل) و با 51 تکل (درست به اندازه‌یِ تکل‌هایِ کوشیلنی و مرته‌ساکر رویِ هم)، 13 کارتِ زرد هم گرفت. در واقعِ میانگینِ 2.7 تکلِ او در هر بازی به علاوه‌یِ میانگینِ قطعِ توپ‌هایش در مجموع 7.1 می‌شود که بالاترین عدد بینِ تمامِ بازیکنانِ لا لیگا در فصلِ پیش است.
 
حضورِ موستافی در آرسنال، تیمی که چندین سال است به داشتنِ مدافعینِ ظریف متهم می‌شود، می‌تواند عاملی کلیدی برایِ شروعِ سخت‌ترین فصلِ تاریخِ لیگِ برتر باشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-30 11:51:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر