فهرست
پیش بازی بارسا- رئال: مارتینو- آنچلوتی؛ اولین جام را چه کسی به خانه می برد؟
پیش بازی بارسا- رئال: مارتینو- آنچلوتی؛ اولین جام را چه کسی به خانه می برد؟

پیش بازی بارسا- رئال: مارتینو- آنچلوتی؛ اولین جام را چه کسی به خانه می برد؟

آی اسپورت- دو تیم آخرین بار سه سال قبل و در همین ورزشگاه، در فینال کوپا دل ری مقابل هم قرار گرفتند و در نهایت رئال با ضربه سر تماشایی رونالدو به پیروزی رسید. باید دید امشب هم رئالی ها در مستایا جشن قهرمانی برگزار می کنند یا بارسا می توانند با فتح این جام، به روند نتایج ضعیفش پایان بدهد؟

بارسا؛ شام آخر مارتینو

آبی و اناری ها در فاصله چند روز، تقریبا دو جام را ازدست دادند. با شکست مقابل اتلتیکو مادرید از لیگ قهرمانان حذف شدند و در لالیگا نیز با باخت غیرمنتظره مقابل گرانادا، امیدهای شان برای دفاع از عنوان قهرمانی را بسیار کمرنگ شده دیدند؛ نتایجی که آینده مارتینو در نوکمپ را علامت سوال جدی مواجه کرده است.

اکنون دیدار امشب می تواند تا اندازه ای به سوال پاسخ بدهد که آیا این مربی آرژانتینی فصل آینده هم روی نیمکت بارسا خواهد بود یا نه. در صورتی که بارسا شکست بخورد، تقریبا اطمینان می توان گفت که مارتینو فصل بعد در بارسا نخواهد بود. به ویژه اینکه رسانه های اسپانیایی از همین حالا در مورد احتمال حضور کلوپ در بارسا صحبت می کنند.

بارسا برای پیروزی در دیدار امشب کار دشواری دارد. علاوه بر والدس، پیکه هم در این دیدار غایب خواهد بود و حضور پویول و بارترا هم در هاله ای از ابهام قرار دارد. به این ترتیب، خط دفاعی بارسا احتمالا یک شب سخت دیگر را پشت سر خواهد گذاشت.

رئال؛ اولین جام آنچلوتی هم در مستایا به دست می آید؟

قهرمانی سال 2011 رئال در کوپا دل ری، نه تنها اولین قهرمانی این تیم در این رقابت ها بعد از 17 سال بود، بلکه اولین قهرمانی این تیم با هدایت ژوزه مورینیو نیز بود. حالا کارلو آنچلوتی هم این فرصت را دارد که اولین قهرمانی اش روی نیمکت رئال را در مستایا و با به دست آوردن جام حذفی، جشن بگیرد.

برخلاف بارسا که در یکی دو هفته اخیر حسابی دچار بحران شد، رئال بعد از لغزش مقطعی بعد از شکست سه هفته قبل برابر بارسا، خیلی زود توانست به مسیر پیروزی برگردد و علاوه بر بازگشتن به رتبه دوم جدول لالیگا، به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم رسیدند.

البته رئالی ها از موفقیت در دو جام دیگر مطمئن نیستند؛ به همین دلیل پیروزی در دیدار امشب برای آنها هم اهمیت زیادی دارد تا در صورت ناکامی در دو رقابت دیگر، فصل را بدون جام به پایان نرسانند.

آنچلوتی در دیدار امشب می تواند بار دیگر از سرخیو راموس استفاده کند اما حضور کریس رونالدو مطمئنا در این دیدار حضور نخواهد داشت ؛ غیبتی که مطمئنا می تواند روی شانس پیروزی رئال تاثیر بگذارد.

     
آی اسپورت
2014-04-16 09:49:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر