فهرست
دیسلایک: به جرمِ دختر بودن
دیسلایک: به جرمِ دختر بودن

دیسلایک: به جرمِ دختر بودن

آی اسپورت- تنها چند ساعت طول کشید تا تصمیم انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی از مرحله ایده به مرحله اجرا برسد و مهم‌ترین باشگاه فوتبال بانوان در ایران، به همین سادگی در معرض نابوی قرار بگیرد. درست در ساعت‌هایی که کاربران شبکه‌های اجتماعی ایرانی در حال مرور سفر یک زن سرشناس آمریکایی به تهران بودند، خبرِ تلخ انحلال باشگاه سفیدپوش به دختران فوتبالیست رسید تا مشخص شود که آن‌ها هیچ سهمی از آینده باشگاه نخواهند داشت. ملوان در طول 12 سال فعالیت، تبدیل به پرافتخارترین تیم فوتبال بانوان شده بود و ستاره‌های زیادی به فوتبال بانوان ایران معرفی کرده بود اما سقوط تیم مردان از لیگ برتر کافی بود تا باشگاه به سرعت یک چشم بر هم زدن، از تیم بانوان‌اش یک قربانی تمام‍‌‌عیار بسازد.
 
 فاجعه‌بارتر از انحلال ناگهانی ملوان، ادبیات مدیرعامل باشگاه در توضیح این تصمیم است. رضاییان در رسانه‌ها به راه طوفانی باشگاه اشاره کرده و «بار اضافه‌»ای که باید تخلیه شود. این اعترافِ صادقانه، خلاصه نگاهِ رایج به فوتبال بانوان در همه این سال‌هاست. حتی موفقیت‌های سال‌های اخیر دختران فوتبالیست در آسیا، هنوز نتوانسته تلخی این نگاه را تغییر بدهد و این مفهوم را به جامعه بباوراند که دختران هم حق دارند در زمین فوتبال بدرخشند. ملوان انزلی، همان باشگاهی است که برای خرید امتیاز نفت تهران و بازگشت به لیگ برتر، پیشنهادی 20 میلیاردی ارائه می‌کند اما برای تیم بانوان‌اش آه در بساط ندارد. شاید همه هزینه‌های این تیم برای یک فصل موفقیت‌آمیز دیگر، یک سوم قرارداد یک بازیکن خوب لیگ برتری باشد اما در فوتبال بانوان در مستطیل‌های گل‌آلود، نه بمبی در کار است، نه شهرتی برای مدیرها و نه محبوبیتی که عابربانک‌ها را جذب کند.
  
حتی بعد از انحلال تیم بانوان باشگاه ملوان، خبری از پرداختِ بدهی‌های باشگاه به دخترانِ فوتبالیست نیست. آن‌ها با پیشنهاد خارق‌العاده باشگاه برای بخشیدن طلب‌شان روبرو شده‌اند و احتمالا خیلی زود تیم تازه‌ای را برای بازی انتخاب خواهند کرد. برای آن‌ها، هر انتخابی با ترس و تردید همراه خواهد بود. چرا که همیشه ممکن است مدیرعامل‌ها تصمیم بگیرند به تیم آن‌ها به عنوان بار اضافه نگاه کنند و انحلال تیم‌شان را، اولین و آخرین تصمیم در مواجهه با هر طوفانی بدانند.ستاره‌هایی که همیشه از قراردادهای سنگین بی‌نصیب بوده‌اند، که به جای زمین‌های چمن به تمرین در حیاط و پشت‌بام رضایت داده‌اند، حالا انتقال به فوتبال عراق را به عنوان یکی از گزینه‌های جدی پیش روی‌شان می‌بینند. باورنکردنی به نظر می‌رسد که عراق در سایه جنگ و ناامنی، نسبت به ایران امنیت و آرامش بیشتری برای دختران فوتبالیست فراهم می‌کند. لابد در آن نقطه از کره زمین، انحلال تیم بانوان یک نقطه افتخارآمیز در رزومه یک مدیر ورزشی به شمار نمی‌رود! 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-30 14:17:27
نظر دهید

۳ نظر
-
شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۳
زن سرشناس آمریکایی رو خوب اومدی! اون خانم تو ایران سرشناس تر از کشور خودشه
سعید
شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۵۵
اینها از اثرات حضور ممد مایلی و اون تفکرات متحجرانه واحمدی نژادیسم این فرد قرون وسطایی از این به بعد از این دست اخبار ها از ملوان بیشتر خواهیم شنید
برزو
شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵، ۲۲:۳۰
ولی خداییش این زن سرشناس امریکایی چطوری با اون هیکل و با اون برجستگی ها تو مانتو و ... جا شده!؟ کاش چندتا عکس تو خیابون های ایران ازش گرفته بودند. لامصب سایز سینه اش 385ئه!!!!!!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر