فهرست
برانکو، کی‌روش و کالدرون؛ ماموریت بازگشت کاپیتان
برانکو، کی‌روش و کالدرون؛ ماموریت بازگشت کاپیتان

برانکو، کی‌روش و کالدرون؛ ماموریت بازگشت کاپیتان

آی اسپورت - گذشتن از مرز ۳۰ سالگی شاید کیفیت سیدجلال را پایین نیاورده باشد، اما او کار او برای ثابت کردن این کیفیت به مربیان جدید سخت شده است. لیگ پانزدهم، حسینی قصد بازگشت از قطر به ایران و پرسپولیس را داشت اما برانکو، دست رد به سینه او زد. با بحرانی شدن اوضاع دفاع پرسپولیس، سیدجلال لیگ شانزدهم به پرسپولیس برگشت و زوجی فوق العاده با محمد انصاری ساخت. حتی لیگ هفدهم که خلیل‌زاده به پرسپولیس پیوست، گفته می‌شد قرار است جای سیدجلال را بگیرد اما کاپیتان پرسپولیس، خیلی زود برگشت و جایگاهش در ترکیب اصلی را تضمین کرد.

در تیم ملی هم زمان شروع انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، کی‌روش تصمیم گرفت زوج منتظری و پورعلی‌گنجی را برای رسیدن به جام جهانی امتحان کند. منتظری اما در همان بازی اول با این زوج، مقابل چین مصدوم شد و حسینی جایش را در زمین مسابقه گرفت. سیدجلال، نمایشی فوق العاده در بازگشت داشت و گل پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان در خانه حریف را هم زد. تا پایان انتخابی جام جهانی، او یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی بود. هر چند در نهایت، بین بازیکنان کی‌روش برای اعزام به جام جهانی قرار نگرفت.

کاپیتان پرسپولیس، حالا با سومین مربی خارجی روبرو شده که باید توانایی‌ها و نقش کلیدی‌اش در موفقیت تیم را به او اثبات کند. کالدرون در بازی‌های ابتدایی پرسپولیس، سیدجلال را بازی داد اما مصدومیت کاپیتان، او را از ترکیب اصلی دور کرد. حالا سرمربی پرسپولیس، حتی در غیاب شجاع محروم حاضر نشده از کاپیتان تازه برگشته تیمش استفاده کند و ترجیح می‌دهد، او را از ترکیب بیرون بگذارد. شاید هر بازیکنی، در سن ۳۷ سالگی و چنین موقعیتی به فکر خداحافظی بیفتد اما سیدجلال، نشان داده علاقه و انگیزه‌‌ای باورنکردنی برای بازگشت دارد. بعید نیست چند هفته بعد، کالدرون هم مثل مربیان قبلی در مصاحبه‌های مطبوعاتی به جای انتقاد، لب به تمجید از کیفیت کاپیتان تیمش باز کند.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-10-06 21:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر