فهرست
آنالیز: استونز، پیکه‌ای جدید برای پپ
آنالیز: استونز، پیکه‌ای جدید برای پپ

آنالیز: استونز، پیکه‌ای جدید برای پپ

آی‌اسپورت – تابستانِ پیش ژوزه مورینیو و چلسی سه پیشنهادِ رسمی به اورتون برایِ خریدِ استونز دادند که هر سه پیشنهاد رد شد. درخششِ استونز در فصلِ 2015-2014 که نمره‌یِ 7.17 را برایش به همراه آورده بود و نامش را به عنوانِ یکی از آینده‎دارترین مدافعینِ مدرنِ فوتبالِ اروپا سرِ زبان‌ها انداخته بود، باعث شد تا اورتون قیمتِ 50 میلیون پوند را رویش بگذارد، قیمتی که در نهایت چلسی حاضر به پرداختش نشد.
 
اما روندِ پیشرفتِ استونز در فصلِ پیش با موانعِ زیادی روبرو شد و افتِ چشمگیری داشت (تنزل نمره به 6.85). یکی از مهمترین دلایلِ این افت، افتِ کلیِ اورتون و بی‌نظمیِ سازمانِ دفاعیِ تیمِ روبرتو مارتینز بود که نهایتا منجر به اخراجش هم شد. اما نمایش‌هایِ فردیِ خودِ استونز هم در این فصل نگرانی‌هایِ زیادی به وجود آورد.
 
بینِ کلِ بازیکنانِ لیگِ برتر هیچ کس به اندازه‌یِ استونز اشتباهِ مستقیم منجر به گل خوردنِ تیمش نداشت (3). اورتون فصلِ پیش در لیگ در هفت بازی بدونِ استونز به زمین رفت و میانگینِ یک گلِ خورده در هر بازی داشت. در حالیکه با استونز در 31 بازی در ترکیبِ اصلی این میانگین به 1.5 رسید.
 
با این وجود گواردیولا و منچستر سیتی حالا خواهانِ استونز هستند و بعید نیست برایِ خریدش حداقل تا نزدیکِ 50 میلیون پوند هم پرداخت کنند. دلیلِ اصلیِ این علاقه نوعِ بازیِ استونز و پتانسیلی است که گواردیولا در او می‌بیند. در دو فصلِ اخیر بعد از جان تری (90 درصد) استونز (کنارِ پر مرته‌ساکر) بالاترین درصدِ پاسِ صحیح (89) را بینِ مدافعینِ لیگِ برتر داشته است. عنصرِ اصلیِ بازیِ استونز قدرتِ حفظِ توپ و بازیسازی‌اش از عقبِ زمین است، عنصری که در فلسفه‌یِ فوتبالِ گواردیولا کلیدی است.
 
بایرن مونیخِ گواردیولا فصلِ پیش بالاترین میانگینِ مالکیتِ توپ (66.4 درصد) و بیشترین میانگینِ پاس در هر بازی (729)  بینِ تمامِ تیم‌هایِ پنجِ لیگِ اولِ اروپا را داشت. شاید از سیتی انتظار نرود به چنین اعداد و آماری در لیگِ برتر برسد، اما متودها و سبکِ بازیِ تیم گواردیولایی خواهد بود، سبکی که به مدافعینی مثلِ استونز نیاز دارد. از سویِ دیگر گواردیولا استادِ ساختنِ مدافعینِ درجه یک است. جرارد پیکه بهترین نمونه برایِ اثباتِ این ادعاست، مدافعِ با استعدادی که از رویِ نیمکتِ منچستر یونایتد به بارسلونا پیوست و در چهار سال تحتِ رهبریِ گواردیولا به یکی از بهترین مدافعینِ جهان و شاید بهترین نمونه از مدافعِ مدرن، بدل شد. گواردیولا در بایرن از جروم بواتنگ هم یکی از بهترین مدافعینِ جهان را ساخت. با توجه به این سابقه استونز می‌تواند اثرِ بعدی گواردیولا در ویترینِ مدافعینِ مدرنش باشد.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-31 09:39:45
نظر دهید
۱ نظر
(برزو) یا (برزو 4&9)
يكشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۸
تایید نکنید فقط خودتون بخونید // از آی اسپورت محترم خواهش میکنم کامنت هایی که با اسم کاربری (برزو ) یا (برزو 4&9) ارسال میشه براتون تایید نکنید. یکی داره از اسم من سواستفاده میکنه و کامنت میذاره اگه فردا این کامنت ها از لحاظ قضایی دردسر شد خود شما مسئولش هستید. من در کامنت های قبلی بحث کری رو مطرح میکردم اما در کامنتهای جدیدی که به اسم من تایید کردید به همسر مرحوم نوروزی و اون کودک سرطانی یاسین کلی فحاشی شده و من راضی نیستم.// این کامنت رو تایید نکنید فقط خودتون بخونید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر