فهرست
سوکای: حاضرم پیراهن ایران را در جام جهانی بپوشم/ باشگاه مرا بخواهد، در سپاهان می مانم
سوکای: حاضرم پیراهن ایران را در جام جهانی بپوشم/ باشگاه مرا بخواهد، در سپاهان می مانم

سوکای: حاضرم پیراهن ایران را در جام جهانی بپوشم/ باشگاه مرا بخواهد، در سپاهان می مانم

آی اسپورت- مهاجم آلبانیایی سپاهان علاقمند است در جام جهانی برای تیم ملی ایران بازی کند.

جواهیر سوکای در گفت و گو با خبرنگار آی اسپورت، درباره دیدار تیمش مقابل السد قطر که با برتری 4 بر صفر طلایی پوشان به پایان رسید، شرایط سپاهان، حضور ملی پوشان، برنامه اش برای فصل آینده و احتمال حضورش در تیم ملی ایران صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

* از بازی با السد شروع کنیم. چطور بود؟

ما باید قبول کنیم کیفیت بازی های لیگ قهرمانان آسیا اصلا در حد و اندازه های بازی های اروپایی نیست اما باید بگویم فوتبال آسیا در چند سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است. دیروز ما یک بازی اروپایی انجام دادیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم. قانون فوتبال این است که وقتی شما تاکتیک خود را به حریف دیکته می کنی، می توانی گلهای زیادی را بزنی.

* موتور خودت هم انگار کاملا روشن شده است.

من کار خودم را می کنم. خوشبختانه بعد از رهایی از مصدومیت شرایطم خیلی خوب است. البته باید بهتر شوم. همین که برای تیمم موثر هستم، راضی ام می کند.

* حتما در جریان هستی که میان باشگاه سپاهان و تیم ملی مشاجره هایی بر سر حضور ملی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا پیش آمد. این مساله را چطور ارزیابی می کنی؟

من به عنوان یک بازیکن نمی توانم در این باره نظری بدهم. قطعا باشگاه خودش می داند چه تصمیمی درست است که آن را اتخاذ کند. من فقط می توانم بگویم همه بازیکنان سپاهان برای خودشان بهترین هستند.

* با برد مقابل السد شانس صعود سپاهان بسیار زیاد شد. فکر می کنی بتوانید در بازی با الهلال نتیجه لازم را کسب کنید؟

ما قطعا بازی ساده ای نداریم. این تیم را در بازی رفت بردیم اما در همان بازی هم بسیار سخت این کار را کردیم. می دانم که الهلال تیم کوچکی نیست اما باید برای رسیدن به دور بعد با قدرت ظاهر شویم.

* برنامه ات برای سال آینده چیست؟ آیا در سپاهان می مانی؟

اکنون نمی‏خواهم به فصل بعد فکر کنم، با این حال باشگاه از بازی من رضایت دارد و اگر تمایل داشته باشند که قراردادم را تمدید کنند با کمال میل خواهم ماند و هدفی جز ماندن و تمدید قرارداد ندارم.

* تیم ملی ایران کمتر از یک ماه دیگر در جام جهانی شرکت خواهد کرد. پیش بینی ات از نتایج تیم ایران چیست؟

من نمی توانم پیش بینی کنم چون گروه ایران خیلی سخت است. آرژانتین را کنار بگذاریم، حتی برابر نیجریه و بوسنی هم کار سختی در پیش خواهید داشت. من تیم‌ملی بوسنی را خوب می‏شناسم، این تیم همیشه با انگیزه بوده و برای مردم کشورش با همه وجود بازی می‏کند.

* به عنوان سوال آخر، اگر کی روش از تو دعوت کند حاضری ملیتت را تغییر دهی و برای ایران در جام جهانی بازی کنی؟

باید توضیحی بدهم. بیشتر بازیکنان خارجی با ذهنیت اشتباه و مخدوشی وارد فوتبال ایران می‏شوند اما کمی بعد همه ما عاشق ایران می‏شویم؛ عاشق مردمش، فرهنگش و فضای خوب حاکم بر این کشور. این یک افتخار است. عقیده من این است که کلمه «ملیت»، کلمه کوچکی نیست. من کشورم را دوست دارم و این پاسخ را به‌خاطر این به شما دادم که منظور سوالتان را درک می‌کنم و تاکیدم بر عشق و علاقه به ایران است.

     
آی اسپورت
2014-04-16 11:31:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر