فهرست
کی‌روش در کنفرانس: شما هیچوقت راضی نیستید
کی‌روش در کنفرانس: شما هیچوقت راضی نیستید

کی‌روش در کنفرانس: شما هیچوقت راضی نیستید

آی اسپورت کارلوس کی‌روش در نشست خبری خود بعد از بازی ایران و سیرالئون به انتقاداتی که از او درباره قراردادش و برنامه های تیم ملی وجود دارد پاسخ داد.

صحبت های اولیه؟

به همه حاضران در نشست خوش آمد می گویم. بازی تمرینی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. بار دیگر امروز شاهد نگرش و رفتار بسیار خوبی از بازیکنان در تیم ملی با توجه به مشکلاتی که داریم، بودیم. بازیکنان نشان دادند که آماده فداکاری برای تیم ملی هستند و این آمادگی را امروز نشان دادند و یک فوتبال خوب در زمین ارائه کردند. در درجه دوم یک تشکر بسیار گرم و با محبت از تیم فوتبال سیرالئون انجام می دهیم که در زمان کم این سفر طولانی را برای بازی ما انجام دادند تا ما یک بازی تمرینی را سپری کنیم. از طرف فدراسیون فوتبال من مطمئنم هستم که آقای تاج نیز صحبت های من را تایید می کنند. باید از کادرتیم ملی، آنهایی که دیده نمی شوند و قهرمان های دیده نشده هستند، تشکر کنم که بدون حضور آنها این اتفاقات رخ نمی داد. از مسئولین شرکت اوول و آقای بامداد میرزایی تشکر می کنم که کمک کردند این بازی انجام شود. طبق معمولی بعضی از افراد تنها صحبت می کنند اما ما مسیر خود را برای نزدیک شدن به اهدافمان ارائه می دهیم.

از تیم ملی سیرالئون راضی هستید؟

از بازی تمرینی که امروز پشت سر گذاشتیم و نمایشی که داشتیم، بسیار خوشحال هستم. قدم بعدی که ما پیش رو داریم، رسیدن به سطح فوتبال بین المللی است. اگر بخواهیم کیفیت بازیکنان به سطح بالاتری برسد، باید جلسات تمرینی مانند امروز داشته باشیم. مطمئنا از این بازی خوشحال هستیم و نمی شود همه بازی ها به شکلی باشد که ما می خواهیم. تیم ملی بحرین برابر ایران 7 گل دریافت کرد و ایران نیز با 3 گل برابر برزیل شکست خورد و اگر اینگونه باشد برزیل نباید برابر ما بازی کند زیرا اختلاف سطح داریم. شما دوستان اهالی رسانه باید برابر این دروغ بایستید و حقایق فوتبال ایران را به درستی ارائه کنید. یک اردو و بازی دوستانه داشتیم که بازی خارج از روزهای فیفا است. به بیش از 20 کشور دنیا دعوت نامه ارسال کردیم تا امروز برابر ما حاضر شوند. سیرالئون آمادگی خود را ابراز کرد تا با بازیکنان داخلی به ایرن بیایند و فرآیند یادگیری داشته باشند و ما می خواستیم برابر سبک جدیدی از فوتبال قرار بگیریم و این دیدار فرصت مناسبی برای هر دو تیم بود. مطلب مهم این است که ما برنامه های مدون و دقیقی داریم و هر روز سعی می کنیم که یک قدم رو به جلو حرکت کنیم و شما باید از این مسائل راضی باشید. اینگونه به نظر می آید که شما دوستان هیچ وقت راضی نیستید. به عنوان تیم دوم به جام جهانی رفتیم، 5 سال است نباختیم، تیم اول آسیا هستیم اما باز هم شما راضی نیستید. واقعیت این است که در چند ماه گذشته ما مشکلات زیادی داشتیم و زجرهای زیادی را تحمل کردیم. تهمت های بزدلانه، تهدید ها در موبایل ها و ایمیل هایی که ارسال شده است. چه توقعی دارید؟ تا یک حدی دیگر کافی است. باید کمی احترام بگذارید و به دستاوردی که داریم افتخار کنید. فراموش نکنید 3 ماه دیگر جام جهانی آغاز می شود و ما هنوز هم با جنگ های داخلی و درونی، دروغ ها و تهمت ها رو به رو هستیم. آیا شما رفتار حرفه ای بنده را بعد از 7 سال زیر سوال می برید؟ زحمات فدراسیون را زیر سوال می برید؟ رفتار  حرفه ای بازیکنان را زیر سوال می برید؟ دیگر دنبال چی هستید؟ حداقل کاری که می توانید بکنید این است که اجازه بدهید بازیکنان کار خود را انجام دهند و باعث خوشحالی مردم شوند.

از بیماری ابولا که لیگ سیرالئون را تعطیل کرده ترسی ندارید؟

مطمئنا اینگونه نیست زیرا ما به تنهایی تصمیمات را نمی گیریم. از فدراسیون فوتبال آفریقا، آسیا، ایران، سیرالئون و فیفا این تصمیمات عبور کرده است. اینگونه نیست که همه گمراه باشند و ما باهوش باشیم و اگر همچین مشکلی وجود داشت، این تصمیم گرفته نمی شود.

چند بازیکن از لیگ به روسیه می روند؟

اجازه بدهید برنامه آماده سازی تیم را توضیح دهم. تقریبا 60 تا 55درصد بازیکنان ما خارج از کشور هستند و بقیه در داخل کشور هستند. حضور کاوه و رامین یک سورپرایر خوب برای ما بود و تغییر برنامه لیگ بلژیک یک اتفاق خوب برای ما بود. پور علی گنجی و طارمی نیز زودتر از قطر برگشتند. در حال حاضر من با 35 بازیکن کار می کنم و در هر پست 3 بازیکن داریم. در هر پست 3 بازیکن داریم، پس 30 بازیکن و در کنار 5 دروازه بان که در مجموع 35 بازیکن داریم. لیست ما هنوز هم باز است و کادرفنی تیم ملی هر هفته همه بازیکنان را نگاه می کند. همه بازی ها در تهران و خارج از تهران ضبط و بررسی می شوند. تمامی کادر همه بازیکنان را هر هفته می بینند. در 30 روز آینده لیست 35 نفره را اعلام خواهیم کرد. لیست 35 نفره ما هنوز بسته نیست و هر ماه ممکن است بازیکنی اضافه و یا کم شود. در تاریخ 15 می 2018 باید لیست 34 نفره را اعلام کنیم. ما در حال حاضر 16 بازیکن خارج از کشور داریم و البته این به آن معنا نیست که همه آنها در جام جهانی حضور دارند اما از 34 نفر، بقیه از داخل ایران هستند. بعد از گذشت 7 سال کار در ایران می توانم بگویم 60 تا 65 درصد از لیست تیم ملی بسته شده است. البته امکان مصدومیت و افت بازیکنان وجود دارد. باید با تک تک بازیکنان تا لحظه آخر کار کنیم و همه این بازیکنان مستحق این هستند که با ما کار کنند. برنامه های ما تا آخرین لحظه به این شکل است. یک مثال برای شما می زنم. وقتی 7 سال قبل یک دروازه بان داشتیم با 100 بازی ملی ولی دروازه بان دوم ما، صفر بازی ملی داشت. بعد از 7 سال ما 5 دروازه بان آماده برای حضور در جام جهانی داریم. حتی در جام جهانی 2014 ما اگر قوچان نژاد را نداشتیم، همه نگران بودند اما الان 6 مهاجم آماده یعنی کاوه، سردار، علی پور، انصاری فرد، طارمی و قوچان نژاد را دارد. هنوز هم شما خوشحال نیستید. هنوز خوشحال نیستیم. نمی دانم چه چیزی شما را خوشحال می کند. تنها چیزی که شما را خوشحال می کند، افرادی هستند که تفرقه ایجاد می کنند. از زندگی و فوتبال لذت ببرید. شما چرا کاری که ما در تیم ملی می کنیم را انجام نمی دهید؟ همه ما در تیم ملی خوشحال هستیم. دوست داشتم امروز همه رسانه ها در رختکن باشند. ابتدا باید بگویم نوروز نزدیک است و به همه شما تبریک می گویم.  از آقای جوادی و معتمد کیا می خواهم که همه افراد به داخل رختکن بیایند. ما هیچ چیز برای پنهان کردن نداریم و لطفا به داخل رختکن بیاید و ببینید همه خوشحال هستند. من و بازیکنان حقوق نگرفتیم اما خوشحالیم. هیچ ایرادی ندارد. قرارداد من را می خواهید ببینید؟ خیلی نگران قرار داد من هستند. از آقای معتمد کیا می خواهم قرارداد من را کپی کند و به شما بدهد. بعضی من را با این موضوع تهدید می کنند. قرارداد من مورد تایید فدراسیون و فیفا است. خواهشا قرارداد من را ببینید و هیچ ایرادی ندارد ولی خواهش می کنم خوشحال باشید. اگر راجع به تعطیلات سوالی دارید، مطرح کنید.

نگران انجام برنامه های تیم ملی نیستید؟

واقعا می خواهید بدانید؟ من هیچ دغدغه ای ندارم. تنها شما اهالی رسانه نگران هستید زیرا شما حرف افرادی را گوش می کنید که تهدید می کنند. افرادی که حمله های ترسووارانه را انجام می دهند. اگر می خواهند صحبت کنند، بیایند رو در رو و چشم در چشم صحبت کنیم. اگر راجع به افرادی که با من کار می کنند، می خواهید بدانید باید یگویم می توانید به پک بیایید و مدارک و تحصیلات افراد را ببینید. راستی تاکید می کنم که در کادر من، برادر، پسر، پسردایی و هیچ اقوام نزدیکی نیست. اما می دانید چه موضوعی مهم است؟ ولی از ته دل به شما می گویم. دوست داشتم تا افراد کادر من، پسر، بردار و نزدیکان من بودند زیرا همه ما افراد نزدیکی هستیم و همه زحمت می کشیم. ما برادر نیستیم اما مانند برادر زحمت می کشیم. اینها پسران من نیستند اما ای کاش پسر من بودند. آیا شما مطلبی در تضاد خانواده بودن دارید؟ این افراد فامیل من هستند(میرزایی و حمیصی را صدا کرد تا در کنار او حاضر شوند). آقایان اعضای کادر من بین 20 تا 18 ساعت کار می کنند. افراد از 8 صبح تا 12 شب کار می کنند و آنها بدون داشتن تعطیلات زحمت می کشند. اگر کسی با این موضوع که همه ما خانواده هستیم مشکل دارد، آن فرد با من مشکل دارد. ای کاش آقای تاج هم اینجا بود.

تمدید قرارداد با کی روش؟

باعث افتخار من است که آقای تاج رسما این پیشنهاد را به من دادند و این موضوع معنای بسیار بزرگی دارد. پیام این موضوع این است که زحمات ما دیده شده است اما در زمان مناسب روی آن صحبت می کنیم و فعلا تمرکز ما روی آماده سازی تیم ملی است. مهم ترین مطلب این است و خواهش می کنم به همه خانواده ها بگویید که برای آنها آرزوی سال خوبی برای آنها دارم. بزرگترین آرزوی ما سلامتی شما است. خوشحال باشید آقایان! اگر قول بدهید فقط خوشحال باشید، ما چیزی برای پنهان کردن نداریم و شما می توانید در پک قرارداد من را ببینید. خانواده خوشحالی منتظر شما هستند.

۲۵ ۱۳  
آی اسپورت
2018-03-17 18:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
آنتی شومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۸
کیروش جواب همه ی اونهایی که بهانه میگیرن که چرا با فلان تیم بازی نمی کنیم رو داد
((به بیش از 20 کشور دنیا دعوت نامه ارسال کردیم تا امروز برابر ما حاضر شوند)).اخه کیروش چکار کنه وقتی تیم ها بدلایل....حاضر نیستن با ایران بازی کنن.
اميرحسين
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۲۴
تو ميخواهي خودتو به نفهمي بزني بزن ولي مردم جيگر نيستند!
۷
به امیر حسین
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۴:۳۰
به نظر میاد اونی که نفهمه تو و رفقای تو هستن.
رضا
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۷:۱۳
به امیر حسین
امثال تو اینقدر دروغ شنیدن که اگه کسی حرف راست هم بزنه باور ندارن.از طرف مردم حرف نزن نفهم
۲
مطبوعات دوزاری
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۸
ورزش سه در تیتر خبریش نوشته بود، حمله سرمربی تیم ملی به برانکو و شفر.
وقتی خبر رو می خونی می بینی که حتی به صورت غیر مستقیم هم به این دو نفر اشاره نشده و این کثیف ترین بازی رسانه های دوزاری ماست. خوشحالم اقلا این سایت تیتر مصاحبه سرمربی تیم ملی رو اصلاح کرد.
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
منظورش از "پسر" و "برادر" من تو کادر فنی نیستن به خاله و عمه اش بوده یا به پسر شفر و برادر برانکو؟
صابر
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
انقدر حافظت خرابه یادت نیست که کریمی گفت مربی تیم ملی پسر خونده کیروشه؟ چه ربطی به شفر و برانکو داره؟
البته که از قدیم گفتن فحش رو بندازی رو زمین صاحبش ور میداره..
۷
صابر
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
تفاوت آدم‌های موفق و ناموفق تو نگرششونه. کیروش ۷ سال از کار کردنش تو ایران لذت برد و بازیکنا کنارش خوشحالند. بعضیا هم هر جا که باشن ناراضین، به هرچی و هرکی دور برشون باشه لگد میزنن. خیلی از ما اینطوریم، هیچوقت خوشحال نیستیم و همیشه دور آدم‌هایی که غر میزنن، تهمت میزنن، ناراحتن جمع میشیم..
به عنوان یه ایرانی به بودن کیروش تو ایران افتخار میکنم
روستایی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۱
ما بلد نیستیم که شاد باشیم .
همیشه اشکهامون بیشتر از خنده هامون هست.
مناسبتهامون را ببین، اسما شادی بیشتره ولی رسما غصه و غم
اگه منم دستم از خوان نعمت مفت کوتاه می شد بوسیله یه مربی خارجی ؛ خودمو به در و دیوار می زدم و با حرفهای ملی گرایانه و پوپولیستی تا سایه تو کم کنی
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۷
اول اینکه چشم دوستان استقلالی روشن که کیروش به شفر هم حمله کرد. الان شفر هم شد "دلال آلمانی" ؟؟؟ تا قبلش فکر میکردم عقده و کینه کیروش نسبت به برانکو به خاطر اینه که قبلا سرمربی تیم ملی ایران بوده، نتایج بهتری گرفته و حالا هم تو ایران محبوب‌تره. اما امروز معلوم شد که کیروش نسبت به هر مربی خارجی باکیفیتی موضع داره. چون میدونه فقط در مقابل امثال قلعه و مایلی هست که مردم پشتشن. امیدوارم فصل بعدی لیگ تعداد مربی‌های باکیفیت خارجی بیشتر بشه، تیم امید رو هم بدن به یه مربی خوب خارجی تا معلوم بشه کیروش چطور کلاه سرمون گذاشته.
آنتی شومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۱
حامد جان خیلی غیر منصفانه‌ داری حرفهاش رو ربط میدی.حرفش اینه که هر روز دارید با یه بهانه ارامش را از خودتون و تیم ملی میگیرید.یه روز قرار داد یه روز دستیار.من میگم اصلا همه ی موارد بر علیه کیروش به فرض محال.ایا الان که سه ماه مونده تا بازیها باید چکار کنیم.پرتش کنیم بیرون؟!یا اینکه حمایتش کنیم.عقل سلیم چه میگه؟
شاهین آناوارزا
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۲۷
نمیخوام از کیروش چشم بسته حمایت کنم.ولی فرض کنیم که تمام قرارداد کیروش مشکل داره ایا تو این برهه از زمان اونهایی که دم از وطن پرستی میزنن باید دنبال پیراهن عثمان باشن.کیروش اخرین فرصتش جام ملتها هست اگه ایران را به فینال رسوند تا جام حهانی بعدی قدمش روی چشم در غیر اینصورت باید دنبال از کیروش بهتر باشیم ولی الان حمایتش کنیم تا فردا بهونه ای نداشته باشه.
ميشکين
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۴۰
سئوال اينست که چرا اين منتقدين جرات نمی کنند علنا اعلام کنند بدلائلی که ذکر میکنند می بايد قيد کيروش را بعد از جام جهانی زد. دوستان در موردقرارداد هشت سال پيش صحبت می کنند. چرا کسی در مورد قرار داد پيش رو صحبت نمی کند. داستان بزدلانه همين داستان است.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر