فهرست
یادداشت: سقوط میلان به طبقه متوسط
یادداشت: سقوط میلان به طبقه متوسط

یادداشت: سقوط میلان به طبقه متوسط

کلوئی برسفورد
 
بعد از اخراجِ ماسیمیلیانو آلگری در ژانویه‌یِ 2014، میلان پنج مربی به خدمت گرفته و تیمی که از آغازِ دورانِ سیلویو برلوسکونی تنها سه بار در جمعِ پنج تیمِ اولِ لیگ قرار نگرفته بود، در سه فصلِ اخیر به ترتیب در رده‌هایِ هشتم، دهم و هفتم گیر کرده است.
 
میلان در تابستانِ پیش با اینکه جایی در چمپیونز لیگ و سهمی از درآمدش نداشت 65.8 میلیون یورو خرج کرد، مبلغی که اصلا با شرایطِ مالیِ باشگاه نمی‌خواند. اما حتی این ولخرجی (در مقایسه با دیگر تیم‌هایِ سریِ آ) کمکی به بازگشتِ روسونری به جایگاهِ سابقش نکرد. امسال وینچنزو مونتلا، مربیِ جوان و آینده‌دارِ سابقِ فیورنتینا به سن سیرو آمده و فروشِ باشگاه به سرمایه‌گذارهایِ چینی هم می‌تواند بخشِ اعظمی از مشکلاتِ مالی را حل کند. اما این فقط در ظاهر است.
 
برلوسکونی هیچ کاری را ساده نمی‌کند. آینده‌یِ نامطمئنی که او برایِ باشگاهش ساخته باعث شده تا مونتلا با دستی بسته برایِ فصلِ جدید آماده شود. میلان در این تابستان تنها جانلوکا لاپادولا را با 9 میلیون یورو از پسکارا و لئونل وانجونی را به عنوانِ بازیکنِ آزاد از ریورپلاته گرفته است.
 
در حالیکه تنها سه هفته به بازیِ اولِ میلان در سریِ آ مقابلِ تورینو باقی مانده، مونتلا مثلِ همیشه سیاست‌مدارانه می‌گوید: «من نگرانِ شرایط نیستم و با بازیکنانی که دارم کار می‌کنم. اصلا نمیتونیم وقت تلف کنیم و منتظرِ اتفاقاتی که شاید بیفتد بمونیم.»
 
حق با مونتلا است. میلان واقعا دیگر فرصت وقت تلف کردن‌هایِ پستِ پرده را ندارد. دلیلِ رسمی‌ای که برایِ تاخیرِ فروش باشگاه به سرمایه‌گذارانِ چینی اعلام شده مسائلِ قانونیِ برایِ صادراتِ مالی خارج از پایتخت است. اما حقیقت این است که این گروهی چینی سرمایه‌یِ لازم برایِ خریدِ میلان را هنوز ندارد و همین مسئله در باشگاه بحران به پا کرده است.
 
همین ماهِ پیش بود که 200 نفر از هودارانِ روسونری بیرونِ خانه‌یِ برلوسکونی دست به اعتراض زدند و خواستارِ برکناریِ مدیرِ باشگاه، آدریانو گالیانی شدند. از نگاهِ این هوداران گالیانی با سوء مدیریتش عاملِ اصلیِ سقوطِ میلان بوده است. در هر صورت مشکلاتِ میلان در این تابستان هم ادامه پیدا کرده و بعید است پایانِ خوشی داشته باشد. میلان با فعال نبودن در بازارِ ترنسفرهایِ تابستانی (به دلیلِ نداشتنِ بودجه‌یِ لازم) ماموریتِ مونتلا را سخت‌تر از آنچه بود، و تقریبا ناممکن، کرده است. میلان برایِ نجات از این شرایط حداقل می‌تواند به رسیدن به یوروپا لیگ امیدوار باشد، کاری که مونتلا در فیورنتینا نشان داده از پسش بر می‌آید.
 
ایگناتزیو آباته در این باره به گاتزتا دلو اسپورت می‌گوید: «ما نمیتونیم همینطور به شناور بودن در طبقه‌یِ متوسط ادامه بدیم. در حالیکه به نظرم فقط دو یا سه تیم از ما بهترن. با توجه به بازیکنی که ناپولی از دست داد حتی کمتر.»
 
یوونتوس با خریدِ میرالم پیانیچ و گونزالو هیگوایین از نزدیک‌ترین رقبایش، فاصله در سطحِ اولِ سریِ آ را بیش از پیش کرده و این در حالیست که میلان با اشتباهاتِ خودش همچنان به سقوط ادامه می‌دهد.
 
     
آی اسپورت
2016-08-01 10:27:49
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر