فهرست
یادداشت موافق: چرا باید به استقلالِ منصوریان امیدوار بود؟
یادداشت موافق: چرا باید به استقلالِ منصوریان امیدوار بود؟

یادداشت موافق: چرا باید به استقلالِ منصوریان امیدوار بود؟

آی‌اسپورت- استقلال از دو بازی اولش فقط یک امتیاز کسب کرد. دقیقا مانند پرسپولیسِ فصل قبل. توقف در آزادی و سپس شکست دو گله در خوزستان. در گرمای تابستان و با دو گلِ بیت‌سعید. با این تفاوت که سال قبل کسی شماره یازده استقلال‌خوزستان را نمی‌شناخت و حالا همه می‌دانند که ایستادگی در مقابل بیت‌سعید چقدر دشوار است. پرسپولیس سال قبل اوج گرفت و روز آخر دومین مدعی کسب جام بود. ولی آیا این استقلال هم با گذشت زمان مدعی قهرمانی می‌شود؟

روزی که علیمنصور به استقلال آمد، کسی او را به خاطر خودش نخواست. همه با این توهم پیش رفتند که با نسلی تازه، استقلال پوست‌اندازی می‌کند و هیجان به سکوها برمی‌گردد. کمتر کسی بازی‌های تیم علیمنصور در نفت تهران را دنبال می‌کرد. یا بازی‌های تدافعی‌اش در پاس همدان را به خاطر داشت. همه و همه منتظر تماشای نفتی بودند که پرسپولیس را زمین‌گیر کرد. با این تفاوت که از او فوتبال تهاجمی می‌خواستند. فارغ از نتیجه به دست آمده‏، دل‌شان هیجان می‌خواست. اتفاقی که در تیم‌های علیرضا منصوریان کمتر دیده می‌شود. منصوریان فوتبالی کپی از کی‌روش را پیاده می‌کرد. دفاع و ضد حمله. ولی این تاکتیک در استقلال جوابگو هواداران نبود. هم این که استقلال آن‌قدر بزرگ بود تیم‌ها جرات به دفاع بردن این تیم در آزادی را نداشته باشند، هم این که هواداران این نوع فوتبال را نمی‌پسندند. برای جدا شدن از راه مظلومی و قلعه‌نویی نیاز بود که منصوریان بهای فوتبال تهاجمی را بپردازد. پس چه موقع بهتر از ابتدای فصل؟ منصوریان مدل فوتبالی را در استقلال جا می‌اندازد که تا به حال یک روز هم پیش از این تجربه نکرده بود. استقلال‌ هم سال‌هاست از این نوع فوتبال فاصله گرفته است. 

منصوریان برای راه‌اندازی این فوتبال، بهترین راه را هم در پیش گرفته است. در بازی با نفت تهران به مشکل دفاعی تیمش پی برد. این که در مقابل تیم‌هایی که بازیکن سر زن دارند، امثال قاضی زودتر از مدافعین و هافبک‌های استقلال ضربه اول را می‌زنند. پس رابسون جانواریو را به ترکیب اضافه کرد. منصوریان فعلا همه تمرکزش را روی تصحیح مشکلات دفاعی تیمش گذاشته و دل به خلاقیت مهاجمینش بسته است. راهی درست برای ابتدای فصل. 

استقلالِ منصوریان نشانه‌های خوبی از رفع مشکلاتش دارد. فقط باید خستگی، ساق‌ها را رها کند، فکرها را آزاد کند با دوندگی و تمرکز بیشتر، فصل خوبی رقم بزنند. فعلا مهم‌ترین معضل تیم، ترکش‌هایی است که از دوران بدنسازی در بدن بازیکنان باقی مانده. به زودی تیم راه می‌افتد. فقط منصوریان هم مانند بازیکنان نیاز به تمرکز بیشتری دارد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که ذهن علیمنصور زیادی درگیر حواشی شده و تمرکز کافی ندارد.


حسام محسنیان
۱ ۷  
آی اسپورت
2016-08-01 13:35:39
نظر دهید

۷ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۳۴
این چرندیات رو ببرید تو نشریه وزین استقلال جوان یا سایت هوادارن استقلال بزنید! استقلالیها به دستهای پشت پرده امیدوارند، همون دستهایی که پارسال تو نیم فصل اول تو چرخش داوران به نفع استقلال شاهکار تاریخی کردند! همونهایی که تخلفهای استقلالی ها رو ندیدند یا محرومیتهای آنها رو عفو کردند! همونهایی که تو همین دو بازی هم نهایت سعیشون رو برای برد استقلال کردند!!!
-
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۴۳
چه عجب بالاخره پژمان یه مطلبی استقلالی زد
-
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۷
این مطلب رو یه پرسپولیسی نوشته چون میخواد به استقلالی ها امید واهی بده … مثل گرفتن کنعانی که یه امید واهی بود
محمد
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۰
اینکه اول فصل و نباید زود قضاوت کرد درسته ولی نویسنده در مورد فوتبال تهاجمی صحبت کرده که استقلال غیر از چند دقیقه نیمه دوم تهاجمی بازی نکرد که اونم با تاکتیک همیشگی«بدین به خسرو بکشه زیرش» .البته انصافا سانتر خسرو که گل شد عالی بود
روزای خوب در راهه
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۲۸
١-استقلالِ منصوریان نشانه‌های خوبی از رفع مشکلاتش دارد
٢- فقط منصوریان هم مانند بازیکنان نیاز به تمرکز بیشتری دارد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که ذهن علیمنصور زیادی درگیر حواشی شده و تمرکز کافی ندارد.
با این دوتا جملت خیلی موافقم
روزای خوب در راهه
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۲۸
١-استقلالِ منصوریان نشانه‌های خوبی از رفع مشکلاتش دارد
٢- فقط منصوریان هم مانند بازیکنان نیاز به تمرکز بیشتری دارد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که ذهن علیمنصور زیادی درگیر حواشی شده و تمرکز کافی ندارد.
با این دوتا جملت خیلی موافقم
مکتب انسان ساز شاهین
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۴
هرچه بیشتر متن خوندم بیشتر فهمیدم این تیم در حد و اندازه هوادارانش نیست... تیمی که با دو هافبک دفاعی بازی می کنه هیچوق هوادارش رو راضی نمی کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر