فهرست
گزارش ویژه/ رقم انتقال پوگبا فراتر از 100 میلیون است
گزارش ویژه/ رقم انتقال پوگبا فراتر از 100 میلیون است

گزارش ویژه/ رقم انتقال پوگبا فراتر از 100 میلیون است

کریس وواکس
شاید چیزی که در رسانه ها درباره انتقال پوگبا به یونایتد مطرح شده و خواهد شد، 100 میلیون پوند یا یورو باشد. اما در حالی که خیلی ها به همین رقم هم واکنش نشان دادند و مدعی شدند او انقدرها هم نمی ارزد، بررسی ها نشان می دهد که منچستر برای جذب این بازیکن خیلی بیشتر از این ها پرداخته است. این که تیم ایتالیایی برای فروش او رقمی خواسته که رکورد نقل و انتقالات را می شکند تازه اول کار است.
قرار است ستاره 23 ساله فرانسوی این هفته رسما بازیکن منچستریونایتد شود. به فاصله 4 سال بعد از این که این باشگاه را ترک کرده است؛ آن هم به عنوان بازیکن آزاد و در سال 2012. منچستر در حالی که حتی یک بازی هم در ترکیب اصلی به او نداد، این بازیکن را به یووه فرستاد و حالا برای جذب او بیش از 200 میلیون پوند هزینه خواهد کرد. رقم انتقال او به این شرح است: 92 میلیون پوند رقم ترانسفر که بالاتر از 86 میلیون پوندی که رئال برای گرت بیل به تاتنهام پرداخت رکورد نقل و انتقالات را می شکند.
 
اما رقابت اصلی بین باشگاه ها برای جذب او در پرداخت رقم ترانسفر او نبوده، چون باشگاه های زیادی توان پرداخت آن را دارند و به پرداختش راضی هم هستند. بلکه نکته ای که بسیاری از باشگاه ها زیر بارش نرفتند پرداخت کمیسیون ایجنت پوگبا است. مینو رایولا در ازای راضی کردن یووه برای فروش پوگبا 20 میلیون پوند خواسته است و یونایتد هم قبول کرده که آن را بپردازد. تا اینجا هزینه جذب پوگبا برای یونایتد 112 میلیون پوند شده است.
 
و البته در هر انتقالی دستمزد بازیکن هم شرط مهمی است. پوگبا در حال حاضر در یووه سالی 4 میلیون یورو دستمزد می گیرد. اما دستمزدش در اولدترافورد کمی! افزایش پیدا می کند. هفته ای 400 هزار پوند (که باید مالیاتش هم پرداخت شود) که بعد از پرداخت مالیات می شود هفته ای 220 هزار پوند و این یعنی یونایتد باید سالی 20.8 میلیون پوند به او دستمزد بدهد. در طول 5 سال رقمی که یونایتد به پوگبا به عنوان دستمزد پرداخت می کند می شود 104 میلیون پوند. پس اگر او در تمام مدت قرارداد در یونایتد بماند باید این رقم را هم دستمزد بگیرد.
 
پس با این حساب بدون توجه به پاداش های معمول که در قرارداد بیشتر بازیکنان وجود دارد و به خاطر قطعی نشدن انتقال پوگبا به یونایتد این ارقام هنوز در دسترس نیستند، انتقال پوگبا به یونایتد حداقل 216 میلیون پوند برای تیم انگلیسی هزینه خواهد داشت. البته اگر مثل داستان نیمار پنهان کاری در کار نباشد و رقم ها همه درست باشند.
کد خبر 9404
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-01 16:56:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر