فهرست
پیامد بازگشت طارمی و رضاییان: ضربه‌ به اعتبار فوتبال ایران
پیامد بازگشت طارمی و رضاییان: ضربه‌ به اعتبار فوتبال ایران

پیامد بازگشت طارمی و رضاییان: ضربه‌ به اعتبار فوتبال ایران

آی اسپورت - در میان غوغای خبری رفت و بازگشت مهدی طارمی و رامین رضاییان از لیگ ترکیه این نکته مهم کمی تا قسمتی فراموش شد که آنها اصولا چرا رفته و به چه سبب بازگشته‌اند و اکثر ناظران، فقط در حیرت‌ها و اندوه‌ها و خوشی‌های لحظه‌ای برخاسته از این رویدادها غرق شدند. اگر افسون بازی در یک لیگ خارجی و درآمد مکفی دلایل کوچ از تهران بوده باشد، لابد لمس واقعیت‌های تلخ این انتقال و لزوم تمرین‌ها و تلاش بسیار بیشتر در ترکیه و اطمینان نداشتن به حضور در ترکیب ثابت تیم ریزه‌اسپور از سبب‌های فرار آنها از آن سامان و بازگشت‌شان به جمع قرمزهای تهرانی بوده است. تحت هیچ شرایطی نمی‌توان بهانه دلتنگ شدن آنها و پشیمان شدن‌شان را جدی شمرد و یا دلیل اصلی دانست زیرا اگر طارمی و رضاییان از آغاز اینگونه می‌اندیشیدند اصلا دست به این سفر نافرجام و مسخره نمی‌زدند.
آنچه مسلم می‌نماید آشنا نبودن دو «لژیونر دو هفته‌ای» فوتبال ایران با فرهنگ و آیین‌های این پروسه است. اولین اصل در چنین پروسه‌هایی برآورد درست، تصمیم‌گیری قاطع و اجرای آن تا نقطه پایانی است و اگر این کار بدون مطالعه صورت پذیرد، آثاری چون انتقال اخیر آنها را به ریزه‌اسپور خواهد داشت. چیزی که نه تنها خود آنها را خراب کرد بلکه به وجهه فوتبالیست‌های ایرانی نیز در آن سوی مرزها لطمه‌ای اساسی وارد کرد زیرا از این پس استخدام‌کنندگان احتمالی مردان فوتبال ما دست به عصا عمل خواهند کرد و ابتدا از خود خواهند پرسید آیا جذب ایرانی‌ها به سودشان است و معامله‌ای ماندگار خواهد بود و یا بهتر است سری را که درد نمی‌کند دستمال نبندند و خواهان بازیکنانی نشوند که هر لحظه ممکن است از این رو به آن رو شوند و یکطرفه فسخ کنند و بروند.
از کجا تا کجا؟قبلا هم برخی موارد منفی از لژیونرهای ما در خارج مشاهده شده بود اما ابعاد آنها کوچک بود و وفاداری حرفه‌ای آنها هرگز زیر سوال نرفته بود و برعکس، سختکوشی علی دایی و ماندگاری مهدی مهدوی‌کیا نقل محافل شده بود و آنها و وحید هاشمیان از هر سو تحسین شده بودند و جهانبخش و آزمون هم از میان نسل جدیدتر به خاطر پرهیز از انتقال‌های شتابزده به تیم‌های پر نام و نشان، جوانانی فکور توصیف شده بودند. امروز آن انگاره‌ها توسط حرکت اخیر طارمی و رضاییان فرو ریخته و شاید از کل فوتبال ما تصویر آدم‌هایی ساطع شده باشد که خودشان هم نمی‌دانند چه می‌کنند و یک شب به طور ضربتی می‌روند ولی معلوم نیست در مقصد تعیین شده باقی بمانند و اگر منافع‌شان در تهران از دست برود به همه چیز پشت پا می‌زنند و فیل‌شان هر لحظه یاد هندوستان می‌کند.


منبع: ایران ورزشی / وصال روحانی
  ۲  
آی اسپورت
2016-08-02 07:44:52
نظر دهید

۲ نظر
امیرحسین امیرحسام
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۲۴
اولافوتبال ایران درحال حاضراعتباری نداره واعتبار اون مال گذشته الان فلسطین هم مارو قبول نداره حتی حاضر نیست بازی دوستانه برگزارکنه دوما مگه چیکارکردن که آدم کشتن؟یابی انظباطی کردن؟رفتن دیدن شرایط خوب نیست برگشتن
-
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۳۲
تو بپر تو بشکه فعلا تا دربی که قراره ٦ تایی بشی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر