فهرست
آنالیز: والنسیا گزینه اول مورینیو در راست؟
آنالیز: والنسیا گزینه اول مورینیو در راست؟

آنالیز: والنسیا گزینه اول مورینیو در راست؟

آی‌اسپورت – والنسیا که پنجشنبه 31 ساله می‌شود یکی از چهره‌هایِ درخشانِ یونایتد در بازی‌هایِ پیش‌فصل بود، به خصوص نمایشش مقابلِ گالاتاسرای که با سه پاسِ گل همراه شد. والنسیا حالا یکی از باتجربه‌ترین بازیکنانِ اسکوادِ یونایتد است، بازیکنی که در هفت فصل 248 بار برایِ تیمش بازی کرده. از این منظر فقط مایکل کریک و وین رونی بالاتر از وینگرِ اکوادوری قرار می‌گیرند.
 
والنسیا سالِ 2009 از ویگان به یونایتد آمد و قرار بود جایِ کریستیانو رونالدو را پر کند. شروعِ والنسیا در اولدترافورد با افتِ خیزهایِ زیادی همراه بود. اما او نهایتا فرمِ خوبش را پیدا کرد و فصلِ 2012-2011 به عنوانِ بازیکنِ فصلِ یونایتد انتخاب شد. درخششِ والنسیا تا حدی بود که به درخواستِ خودش فصلِ بعد پیراهنِ جادوییِ شماره‌یِ 7 را به تن کرد. اما افتِ وحشتناکِ او باعث شد تا فصلِ بعد به همان شماره‌یِ 25 بازگردد.
 
والنسیا در دورانِ لویی ون گال با مشکلاتِ زیادی در یونایتد مواجه شد. کیفیتِ اصلیِ بازیِ او که دویدن به سمتِ حریف و جا گذاشتنِ بازیکنِ مستقیم بود جایی در فلسفه‌یِ ون گال نداشت و برایِ همین فصلِ پیش تنها هشت بار در ترکیبِ اصلیِ یونایتد قرار گرفت و کلا 22 بار برایِ تیمش بازی کرد. اما با آمدنِ مورینیو و با توجه به بازی‌هایِ پیش‌فصل به نظر می‌رسد والنسیا در برنامه‌هایِ آقایِ خاص جایی ثابت خواهد داشت.
 
یونایتدِ مورینیو با چهار دفاع بازی خواهد کرد، پس خبری از وینگ‌بک نخواهد بود (پستی که والنسیا و اشلی یانگ بیشتر در دورانِ ون گال بازی می‌کردند). در عین حال یونایتد گزینه‌هایِ زیادی برایِ پستِ فول‌بکِ راست ندارد. گیرمو وارلا به صورتِ قرضی راهیِ آینتراخت فرانکفورت شده و سرعتِ کمِ متئو دارمیان باعث می‌شود قرار گرفتنش در ترکیبِ اصلی زیرِ سوال برود. بنابراین والنسیا گزینه‌یِ اول مورینیو به عنوانِ فول‌بکِ راست خواهد بود.
والنسیا دو عنصرِ مهمی که برایِ مورینیو کلیدی است را در بازی‌اش دارد: سرعت و تجربه (که نتیجه‌اش می‌شود انضباطِ تاکتیکی). وینگری که در هفت سال فقط 21 گل برایِ یونایتد زده، و در مقاطعِ زیادی ارسال‌هایِ بی‌دقتش کیفیتِ بازی‌اش را زیرِ سوال می‌برد، حالا می‌تواند در دورانِ جدیدی از فوتبالش، نقشِ مدافعِ راستِ یونایتد در دورانِ جدیدش را بازی کند. 
     
آی اسپورت
2016-08-02 10:20:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر