فهرست
آنالیز: سانه، الماس تراش نخورده‌ی پپ در سیتی
آنالیز: سانه، الماس تراش نخورده‌ی پپ در سیتی

آنالیز: سانه، الماس تراش نخورده‌ی پپ در سیتی

آی‌اسپورت – سانه که پدرش هم فوتبالیستِ حرفه‌ای بود و برایِ تیمِ واتنشاید 09 بازی می‌کرد، اولین بار در آوریلِ 2014 با پیراهنِ شالکه در بوندسلیگا به زمین رفت. سانه‌یِ 18 ساله در همین فصل بود که در اولین حضورش در چمپیونز لیگ، در پیروزیِ به یادماندنیِ 3-4 مقابلِ رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو گل زد و چهار روز بعد اولین گلش در بوندسلیگا را هم ثبت کرد.
 
سانه بعد از دعوت شدن به تیمِ زیرِ 21 ساله‌هایِ آلمان در شش بازی پنج گل زد و یواخیم لو را مجاب کرد تا در بازیِ دوستانه‌یِ آلمان مقابلِ فرانسه، در نوامبرِ 2015 از او استفاده کند. سانه فصلِ پیش در بوندسلیگا در 33 بازی هشت گل زد و شش پاسِ گل داد و خودش را به عنوانِ یکی از جذاب‌ترین وینگرهایِ جوانِ فوتبالِ اروپا مطرح کرد.
 
منچستر سیتی با خریدِ سانه حالا صاحب بازیکنی است که در هر سه پستِ پشتِ مهاجمِ مرکزی قادر به بازی کردن است. اما پستِ محبوبِ سانه وینگرِ راست است، جایی که با سرعت و تکنیکِ بالایش بازیکنِ مقابل را از پیش بر می‌دارد و با حرکت در عرض با پایِ چپ شوت می‌زند. این حرکتِ کلاسیکِ سانه است.
 
حضور سانه در سیتی به احتمالِ زیاد پایانِ کارِ سمیر نصری است. با توجه به اینکه داوید سیلوا و کوین دبروینه گزینه‌هایِ ثابت پشتِ سرِ سرخیو آگوئرو هستند، یکی از رحیم استرلینگ یا خسوس ناواس هم باید منتظرِ نیمکت‌نشینی باشد. پپ که بعد از قطعی شدنِ قراردادِ سانه به فوتبالِ آلمان بابت پرورش دادن چنین بازیکنی تبریک گفت، حالا بهترین فرصت را دارد که از او ستاره‌ای درجه یک بسازد و راهی را طی کند که فصلِ پیش با کینگزلی کومن در بایرن می‌رفت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-03 08:52:11
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر