فهرست
اینفوگرافیک: گامیرو و سیر تحول اتلتی
اینفوگرافیک: گامیرو و سیر تحول اتلتی

اینفوگرافیک: گامیرو و سیر تحول اتلتی

آی‌اسپورت – فصلِ 2016-2015 برایِ مهاجمِ سابقِ سویا فصلی عالی بود. گامیرو در لا لیگا 16 گل زد و 4 پاسِ گل داد و در یوروپا لیگ هم در راهِ سومین قهرمانیِ پیاپیِ تیمش و دومین قهرمانیِ پیاپیِ اونای امری هشت گل زد. تنها نکته‌یِ تلخِ این فصل برایِ گامیرو دعوت نشدنش به تیم ملی و پیدا نکردنِ فرصتِ بازی کنارِ هم‌تیمیِ جدیدش، آنتوان گریزمن، در یورو 2016 بود.
 
گامیرو یک مهاجمِ باکسِ درجه‌یِ یک است، مهاجمی که مهمترین عاملِ بازی‌اش حرکتِ سریع در فضاهایِ خالی و جاگیری بینِ مدافعینِ حریف است. گامیرو فصلِ پیش، بعد از لوئیس سوارز (17) بیش از هر بازیکنِ دیگری در لا لیگا از داخلِ باکسِ شش قدم به سمتِ دروازه‌یِ حریفان شوت داشت (16). مقایسه‌یِ آمارِ شوت‌هایِ درونِ باکس و خارج از باکسِ گامیرو هم به خوبی نوعِ بازیِ مهاجمِ جدیدِ اتلتیکو مادرید را نشان می‌دهد. گامیرو فصلِ پیش میانگینِ 1.6 شوت در هر بازی درونِ باکس داشت و تنها 0.2 شوت خارج از آن.
 
اتلتیِ سیمئونه که در چند سالِ اخیر مهاجمینی فیزیکی و درگیر مثلِ دیگو کاستا و ماریو مانزوکیچ داشته، حالا با خریدِ گامیرو (و دنبالِ گزینه‌یِ بازگرداندنِ کاستا به کالدرون نرفتن) نشان از طی کردنِ سیری تحولی در سبکِ بازی‌اش دارد. در سیستمِ 2-4-4 محبوبِ سیمئونه گریزمن و گامیرو در خطِ حمله قرار خواهند گرفت که سرعت و ظرافتِ بالا به تیم، به خصوص برایِ حمله‌هایِ سریع در ضد حمله‌ها خواهند داد. در ضمن سیمئونه با داشتنِ بازیکنانی مثلِ یانیک کاراسکو، آنخل کوریا، و خریدِ جدید و بسیار جذابشان، نیکو گایتان، سیستمش را به 3-3-4 (احتمالا در بازی‌هایِ سبک‌تر) تغییر بدهد. گریزمن که فصلِ پیش میانگینِ 2.4 پاسِ کلیدی در هر بازی داشت، چه کنار یا پشتِ گامیرو بازی کند و چه به عنوانِ وینگر در عرضش، می‌تواند فرصت‌هایِ زیادی برایِ این مهاجمِ گلزن پدید بیاورد.
 
در حالیکه بارسلونا با مثلثِ ام.اس.ان و رئال مادرید با مثلثِ بی.بی.سی خودشان را برایِ جدالی دیگر برایِ قهرمانیِ لا لیگا در فصلِ جدید آماده می‌کنند، اتلتی هم با خطِ حمله‌یِ دبل جی‎اش می‌تواند یک بار دیگر برایِ به هم زدنِ این تعادلِ دو قطبی بجنگد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-03 09:22:54
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر