فهرست
خطیبی: تا زمانی که هواداران مرا نخواهند، سرمربی تراکتورسازی نمی شوم/ اولیویرا را آوردند که تیم در آسیا موفق شود
خطیبی: تا زمانی که هواداران مرا نخواهند، سرمربی تراکتورسازی نمی شوم/ اولیویرا را آوردند که تیم در آسیا موفق شود

خطیبی: تا زمانی که هواداران مرا نخواهند، سرمربی تراکتورسازی نمی شوم/ اولیویرا را آوردند که تیم در آسیا موفق شود

آی اسپورت- رسول خطیبی بابت ناکامی تراکتورسازی بسیار ناراحت است و نگرانی اش بابت آینده تیم شهرش را نمی تواند کتمان کند.

وی در گفت و گو با آی اسپورت، درباره ارزیابی اش از تراکتورسازی در طول فصل اظهار داشت: تراکتورسازی نسبت به همه تیم های لیگ برتر همواره شرایط خاص خود را دارد. این تیم پارسال نایب قهرمان شده بود و فصل جدید را با هدف قهرمانی با مجید جلالی شروع کرد. نتایج تیم با جلال بد نبود و به صدر جدول هم رسید اما حواشی که این تیم در نیم فصل دوم اسیرش شد، باعث شد به مشکل بخورند. در نهایت اتفاقات منجر به بازگشت تونی اولیویرا شد. او قبل از نیمه نهایی جام حذفی آمد و تیم را قهرمان کرد اما نباید از سهم جلالی در این قهرمانی غافل شد. اولیویرا شوک مثبت روحی را به تیم وارد کرد و قهرمانی جام حذفی بدست آمد.

وی ادامه داد: آنها می توانستند در لیگ هم خودشان را دوباره بالا بکشند اما به طور کلی به خاطر حضور مقتدرانه در لیگ قهرمانان آسیا لیگ برتر را رها کردند. با این حال تونی نتوانست انتظارات را در لیگ قهرمانان برآورده کند و به خصوص در دیدار مقابل العین و الاتحاد اصلا بازی که مقابل استقلال انجام داد را به نمایش نگذاشت. دقیقا هواداران هم همین نظر را دارند.

این مربی تبریزی با اشاره به اینکه اگر قهرمانی حذفی را کنار بگذاریم، تراکتورسازی ناکام بوده است، بیان کرد: مسئولان باشگاه باید هرچه زودتر تصمیم بگیرند تا سال بعد این رویه ادامه نداشته باشد. شما به فولاد خوزستان نگاه کنید آنها با بازیکنانی که معروف نبودند آمدند و قهرمان شدند. حرفم این است باید جوانگرایی در تراکتورسازی صورت یگیرد و نفرات بومی جذب شوند.

خطیبی در پاسخ به این پرسش که آی موافق ابقای اولیویرا است، تاکید کرد: تونی را هواداران می خواهند و چون احترام هوادار واجب است باید به میل آنها رفتار کرد. ما همه باید دست به دست هم دهیم تا تراکتورسازی در سال آینده موفق عمل کند. اولیویرا را آوردند تا تیم در آسیا موفق عمل کند اما این اتفاق نیفتاد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اگر از شما کمک بخواهند حاضرید عضو کادرفنی تراکتورسازی شوید، گفت: مطمئن باشید تا زمانی که هواداران رسول خطیبی را نخواهند، پایم را در تراکتورسازی نمی گذارم. هواداران تراکتورسازی الان اولیویرا را می خواهند و باید به خواسته شان احترام گذاشت.

خطیبی در پایان افزود: مطلبی که باید بیان کنم این است که انتخاب بازیکنان در سال های اخیر هیچوقت دست سرمربی نبوده است. این بسیار زشت است و باید برطرف شود. از طرف دیگر مشکلات مالی باشگاه باید هرچه سریعتر رفع شود زیرا در شان تیم بزرگی مثل تراکتورسازی نیست که مشکل مالی داشته باشد. از طرفی تاکید می کنم نیاز است جوانگرایی صورت گیرد.

     
آی اسپورت
2014-04-16 14:14:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر