فهرست
هت تریک غفوری/ منتظرش نباشید
هت تریک غفوری/ منتظرش نباشید

هت تریک غفوری/ منتظرش نباشید

آی اسپورت- وریا غفوری در دو بازی ابتدایی استقلال تاثیر خاصی در بازی نداشته و گزاف نیست اگر بگوییم اصلا دیده نشد. هواداران و کارشناسان قبل از شروع فصل معتقد بودند با حضور او در کنار خسرو حیدری، سمت راست استقلال یک بار دیگر صاحب زوجی کلاسیک می شود ولی برابر نفت و استقلال خوزستان این حیدری بود که یک تنه جور این جناح را بخصوص در اهواز کشید و اثری از غفوری در کمک کردن به او دیده نشد.
مهمترین نکته درباره این اتفاق، حضور گوش چپ های خوش تکنیکی است که با قرار گرفتن جلوی غفوری باعث می شوند او همه فکر و ذکرش را معطوف به دفاع کردن و دریبل نخوردن کرده و دیگر توانی و رمقی برای حضور در کارهای هجومی و همکاری با حیدری نداشته باشد بخصوص اینکه سرماخوردگی ویروسی اش هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده است.
برابر نفت، عباس بوعذار بازیکن جلوی غفوری بود و دست بر قضا اگر نگوییم بهترین، یکی از بهترین بازیکنان نفت بود. بوعذار با سد کردن راه نفوذ غفوری و قرار گرفتن در فضای بین او و حیدری در دو چهارم میانی زمین باعث شد شماره 21 به ندرت نفوذ کند.
در بازی با استقلال خوزستان، حسن بیت سعید این وظیفه را داشت تا با سد کردن راه نفوذ غفوری مانع از تشکیل زوج او و حیدری شود که کاملا موفق هم بود. بیت سعید هر دو گل بازی را زد و روی صحنه گل اول از غفوری یک بیکاره محض ساخت.
برابر صنعت نفت هم نباید منتظر غفوری باشیم. تیم آبادانی یک گوش چپ کلاسیک دارد به نام میلاد جهانی. او خطرناک ترین بازیکن مهمان هفته سوم استقلال است و دست نشان همه تفکرات هجومی اش را برپایه جهانی برنامه ریزی کرده است. پس این بار هم غفوری باید ابتدا به فکر مهار جهانی باشد و سپس اگر فرصتی شد، به نیمه زمین رقیب هم سری بزند.
در این دو بازی اما غفوری در همان معدود دفعات حضورش در یک سوم دفاعی رقبا نشان داد چقدر خوب و توانمند می تواند بازیکنی را به سمت خودش کشیده و فضای جلوی حیدری را برای سانتر کردن باز کند.
     
آی اسپورت
2016-08-03 19:04:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر