فهرست
سرگیجه خبری در لیگ دسته اول: فجر، برق، پاس یا قشقایی!
سرگیجه خبری در لیگ دسته اول: فجر، برق، پاس یا قشقایی!

سرگیجه خبری در لیگ دسته اول: فجر، برق، پاس یا قشقایی!

آی اسپورت- در حالی روز گذشته خبری مدیرعامل باشگاه فجر سپاسی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها به دلیل مشکلات مالی از لیگ دسته اول اعلام انصراف کرد که بسیاری از کارشناسان این مصاحبه را تنها یک تهدید تصور کردند و به نوعی آن را یک هشدار و تهدید قلمداد نمودند. اما همین مصاحبه کافی بود تا یک روز بعد گمانه زنی های بسیاری در دنیای خبری شکل بگیرد و نام باشگاه های گوناگونی که بعضا برای نخستین بار به گوش می رسید به عنوان جایگزین تیم قدیمی فجرسپاسی مطرح گردد. در نخستین اظهار نظر رسمی، بهروان رییس مسابقات سازمان لیگ خبر از حضور تیم پاس همدان به جای فجر داد و گفت: «باز هم امیدوارم که فجرشهید سپاسی در لیگ دسته اول حضور داشته باشد اما اگر بر فرض فجرسپاسی در رقابت‌ها شرکت نکند آخرین تیم سقوط کرده به لیگ دسته دوم جانشین فجرسپاسی خواهد شد که این تیم پاس همدان است.»این در حالی است که باشگاه پاس هنوز حتی خود را برای مسابقات لیگ دسته دوم نیز آماده نکرده و یقینا امکان آماده شدن 48 ساعته برای شرکت در یک لیگ پرفشار و نیمه حرفه ای را نخواهد داشت. از سوی دیگر این سخن بهروان با واکنش تند قنبری مدیرعامل فجرسپاسی مواجه شد. قنبری در این باره گفت: «اگر فجرسپاسی در لیگ دسته اول شرکت نکند یک تیم از استان فارس باید جایگزین شود زیرا این سهمیه استان فارس است.» با توجه به گفته‌های قنبری در حال حاضر تنها تیمی که از شیراز آمادگی حضور در مسابقات را دارد تیم برق جدید شیراز است که خود را آماده حضور در لیگ دو می‌کند. موضوع وقتی جذاب تر می شود که در این بین مدیرعامل باشگاه قشقایی فارس که در هیچ کدام از لیگ های سه گانه فوتبال ایران جایی ندارد با انتشار نامه ای خواهان حضور در لیگ دسته اول به جای فجر سپاسی شد که البته در فوتبالی که تیم دسته دومی استقلال اهواز به ناگاه با یک دنده پرش در لیگ برتر حضور پیدا می کند، این خبر نمی تواند خیلی اتفاق منحصر به فردی باشد!
در ادامه بهروان در مصاحبهای اصلاحی در کمتر از چهار پنج ساعت از حرف اولیه اش تغییر جهت می‌دهد و اعلام می کند چون انصراف فجر سپاسی پیش از قرعه کشی صورت نگرفته است، احتمال جایگزین شدن تیمی بعید است و این موضوع باید در هیات رییسه سازمان لیگ چاره جویی شود و ممکن است بازی ها با شرکت 17 تیم پیگیری گردد! بهروان می گوید: «در حال حاضر تیم‌ها تا روز 15 شهریور فرصت ارسال مدارک و ثبت اسامی بازیکنان را دارند، بنابراین اگر تیم فجر در دو هفته ابتدایی مسابقات در لیگ دسته اول حاضر نشود و غیبت کند در آن صورت ما این وضعیت را به هیئت رئیسه سازمان لیگ گزارش می‌کنیم تا هیئت رئیسه در مورد این تیم تصمیم‌گیری کند. هیئت رئیسه سازمان لیگ هم رأی به ادامه مسابقات با 17 تیم خواهد داد، یعنی فجرسپاسی از مسابقات کنار گذاشته خواهد شد و این تیم اولین تیم سقوط کرده از لیگ دسته اول منظور می‌شود.»داستان وقتی مهیج می شود که به یاد بیاوریم سال گذشته درست در چنین روزی قنبری مدیرعامل فجرسپاسی در گفتگو با خبرگزاری فارس خبر از انصراف و کنارگیری تیمش از مسابقات لیگ دسته اول آزادگان داده بود! مدیرعامل باشگاه فجر سپاسی در سال گذشته در این خصوص گفته بود: «به دلیل مشکلات مالی که وجود دارد هنوز برای حضور در لیگ دسته اول مردد هستیم و وضعیت ۵۰ – ۵۰ است که باید ظرف چند روز آینده تصمیم بگیریم، اگر بتوانیم وضعیت مالی خود را بهبود بخشیم در رقابتها شرکت می‌کنیم وگرنه از حضور در مسابقات انصراف خواهیم داد.»حال در فاصله کمتر از سه روز تا آغاز بازی های لیگ دسته اول آزادگان که اتفاقا امسال عنوان شده که قرار است با قوانین و مقرارات لیگ حرفه ای برگزار گردد، چه تصمیمی از سوی هیات رییسه سازمان لیگ در این خصوص اتخاذ خواهد شد.
  ۲  
آی اسپورت
2016-08-03 21:30:45
نظر دهید

۲ نظر
محمد
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۱۵
أین جمله تون یعنی چه؟

موضوع وقتی جذاب تر می شود که در این بین مدیرعامل باشگاه قشقایی فارس که در هیچ کدام از لیگ های سه گانه فوتبال ایران جایی ندارد با انتشار نامه ای خواهان حضور در لیگ دسته اول به جای فجر سپاسی شد که البته در فوتبالی که تیم دسته دومی استقلال اهواز به ناگاه با یک دنده پرش در لیگ برتر حضور پیدا می کند، این خبر نمی تواند خیلی اتفاق منحصر به فردی باشد!


عارضم به حضورتان تیم قشقایی امسال درلیگ دو حضور خواهد داشت.کمی تحقیق کنید والا ضرر نمی کنید. این همه زحمت کشیدن که صعودکنند به لیگ دو الان شما اومدین میگین ‌‌...
آدمین بچاپ
امین
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۲۹
فجر با قدرت ادامه میده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر