فهرست
روزگار تلخ ابراهیمی در تیم ملی/ دور، خیلی دور
روزگار تلخ ابراهیمی در تیم ملی/ دور، خیلی دور

روزگار تلخ ابراهیمی در تیم ملی/ دور، خیلی دور

آی اسپورت- امید ابراهیمی و تیم ملی؛ این قصه ای است که مرورش برای هافبک استقلال دیگر شیرینی ندارد. ابراهیمی یکی از دو استقلالی تمامی لیست های اخیر کی روش برای تیم ملی بوده است. بازیکنی که البته این فصل با خودش در سالهای قبل فاصله دارد. ابراهیمی امیدوار بود به ترکیب تیم ملی برسد. انگیزه های شخصی اش را داشت و البته این نکته که تیموریان در حال نزدیک شدن به روزهای آخر دوران فوتبال ملی اش است و وقتی آندو برود، دیگر کسی را نداریم جز ابراهیمی.

اما تفکرات جدید کی روش، ابراهیمی را که فکر می کرد فاصله کمی با ترکیب اصلی تیم ملی دارد، دور و دورتر کرد. احسان حاج صفی، گزینه جدید کی روش برای بازی در مرکز زمین است. مرد پرتغالی برابر ازبکستان، تیموریان را روی نیمکت نشاند، سیستم تیمش را از 1-3-2-4 به 1-4-1-4 تغییر داد و احسان حاج صفی را وارد لیست یازده نفره اش کرد و جواب گرفت. حاج صفی در تاشکند یکی از بازیکنان خوب تیم ملی بود.

مقایسه موردی ابراهیمی با هافبک های دفاعی تیم ملی ثابت می کند او از همگی شان عقب تر است. در مقایسه با عزت اللهی، ابراهیمی سن بسیار بالایی دارد درحالیکه عزت اللهی حداقل می تواند در یک و نیم دهه آینده برای تیم ملی به میدان برود. در مقایسه با تیموریان، ابراهیمی قدرت جنگندگی و پرس پایین تری دارد درحالیکه آندو، به معنای کامل می تواند بازیکن حریف را نابود کند. در مقایسه با حاج صفی، ابراهیمی قدرت بازیسازی کمتری دارد درحالیکه حاج صفی چپ پاست و نبوغ چنین بازیکنانی وقتی در دو چهارم میانی زمین قرار می گیرند، فوق العاده زیاد می شود.

ابراهیمی با توجه به همه این گزاره ها فعلا باید نیمکت نشین باشد مگراینکه کی روش اصلا طرح و برنامه جدیدی داشته باشد که فعلا زیادی بعید به نظر می رسد. او البته باید خوشحال هم باشد که در حال حاضر، کمال کامیابی نیا توسط کی روش طرد شده و مغضوب است وگرنه بعید نبود دیگر اثری از امید ابراهیمی در لیست تیم ملی نباشد.

 

۵    
آی اسپورت
2016-10-09 20:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر