فهرست
گزارش روز : مسی و حضور در فینال هفدهم ؛ " رئال " کابوس فینال های لئو
گزارش روز : مسی و حضور در فینال هفدهم ؛ " رئال " کابوس فینال های لئو

گزارش روز : مسی و حضور در فینال هفدهم ؛ " رئال " کابوس فینال های لئو

آی اسپورت - امشب در حالی لئو مسی در فینال جام حذفی در مقابل رئال قرار می گیرد که نه خود او و نه تیمش در وضعیت مناسبی از لحاظ روحی به سر نمی برند. بعد از حذف از لیگ قهرمانان و کمرنگ شدن شانس قهرمانی بارسا در لالیگا ، انتقادات بسیار زیادی از مسی و بارسا مطرح شده و مسی به کم کاری و کاهش میل به بازی برای بارسا متهم شده است. با همه این اوصاف لئو مسی امشب فینال هفدهم خود را باید مقابل مادرید برگزار کند.

« از زمانی که در سال 2004 لئو اولین بازی خود در تیم اول بارسا را انجام داد ، 10 سال می گذرد. در این ده سال او 16 فینال را پشت سر گذاشته که عملکرد او در این بازی ها خیره کننده بوده است . زدن 18 گل و دادن 4 پاس گل ، برای بارسا 13 قهرمانی را به ارمغان آورده است »


« مسی تنها در 3 فینال مهم بازنده بوده و از این سه فینال دوتایش را در مقابل مادرید برگزار کرده است. اولین فینالی که مسی با بارسا در آن شکست خورد ، سوپرجام اروپا در سال 2006 بود که در این بازی بارسا 3-0 بازی را به سویا واگذار کرد.  دومین فینال در مقابل مادرید در سال 2011 در فینال جام حذفی اسپانیا بود که بازهم لئو مسی موفق به گلزنی نشد و بارسا بازی را 1-0 به حریفش واگذار کرد. فینال سوم هم مربوط می شود به سوپرجام اسپانیا بین بارسا و رئال در سال 2012 ، که در مجموع دو بازی رفت و برگشت رئال مادرید قهرمان شد »


« با این وجود دروازه رئال مادرید،  هرگز دروازه ای دشوار برای مسی نبوده است. لئو در مجموع ، سه فینال را در مقابل رئال برگزار کرده است. همانطور که اشاره شد ، دو فینال را واگذار کرده و یک فینال دیگر را که در چهارچوب سوپرجام اسپانیا در سال 2011 برگزار شده را بارسا به همراه مسی از آن خود کرده است. در این سه فینال ، 5 بازی برگزار شده است. یک تک بازی در فینال جام حذفی سال 2011 و 4 بازی رفت و برگشت در سوپرجام اسپانیا سال های 2011 و 2012. مسی در این 5 بازی 5 بار موفق به گلزنی به رئال مادرید شده است. بدین ترتیب و با توجه به آمار فوق ،مشاهده می شود که اگر تیمی قادر باشد بارسا و مسی را بیش از یک بار از قهرمانی در یک فینال محروم کند ، آن تیم بدون شک رئال مادرید خواهد بود »

« از آخرین تمرین بارسا در خوان گامپر ، برای بازی فینال امشب ، فیلم ها و تصاویری منتشر شده که در آنها مسی در ابتدای تمرین در حال خمیازه کشیدن مشاهده می شود. و چنانچه در فیلم ها قابل مشاهده است مشارکت مسی در تمرین ، کمتر از حد انتظار بوده است . اما هر چقدر به پایان تمرین نزدیک می شدیم و فیلمبرداران مشغول جمع آوری تجهیزات خود بودند لئو مسی فعالیت بیشتری از خود نشان می داد و در بازی تمرینی هم زننده چندین گل بود »


امشب مسی هفدهمین فینال و چهارمین فینال خود در مقابل مادرید را برگزار می کند. سومین باخت در انتظار اوست یا اینکه او رکورد منفی خود مقابل مادرید را از بین می برد ؟

منبع : As

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-16 14:50:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر