فهرست
دیبالا، «بهترین بازیکن» آینده
دیبالا، «بهترین بازیکن» آینده

دیبالا، «بهترین بازیکن» آینده

آی اسپورت- کمی بعد از پیوستن به یوونتوس در تابستان 2015 پائولو دیبالا به پالرمو بازگشت چون دلش برای هم‌تیمی‌ها و دوستانش تنگ شده بود. خودش گفته:«روزی تجربه‌ای عجیب کسب کردم. برای شنا به دریا رفته بودم، وقتی از آب بیرون آمدن دیدم چندین نفر  بیرون از آب در ساحل منتظرم هستند». آن‌ها آمده بودند تا تبریک بگویند، دلیلش هم این است که بازیکن آرژانتینی تاثیری منحصربه‌فرد روی افراد دارد.

در دیدار یکشنبه دوباره او توانست روی هوادارانش تاثیر بگذارد، با هت تریک و کمک به تیم برای بردن، دومین هت‌تریک فصل او. در آن بازی دیبالا کاری کرد که وقتی قرار بود تعویض شود حتی هواداران حریف هم او را تشویق کنند. چون قبول داشتند که چیزی ویژه دیده‌اند، ویژه.

دیبالا اولین گل را از فاصله دور زد و با آن گل تعداد گل‌های زده‌اش در100 بازی برای یووه به عدد 50 رسید. گل دوم هم دوباره توسط خود او زده شد و در صحنه گل سوم وقتی او پشت توپ ایستاد تا ضربه کاشته را بزند، هیچ کس شک نداشت که قرار است گلی دیگر ببینند و همین هم شد و او توانست توپ را برای بار سوم به تور دروازه بچسباند.

او کاری کرد که تنها چند روز بعد از قرار گرفتن رو در روی هموطن آرژانتینی‌‎اش در نیوکمپ و شکست 3 بر صفر دوباره با او مقایسه شود. البته که او بارها اعلام کرده نباید با مسی مقایسه شود:«او داستان خودش را دارد و من هم داستان خودم را. ما دو بازیکن متفاوت هستیم».

با تمام این توضیحات او شباهت‌‎هایی هم به مسی دارد. پای چپ قدرتمند، افتادگی، سرعت مناسب و ... به گفته خیلی‌ها مقایسه او با مسی عادلانه نیست چون کسی نیست که با مسی مقایسه شود. اما چیزی که می‌توان در این باره گفت این است که دیبالا روز به روز در حال بهتر شدن است.

او حالا بازیکنی بالغ شده است. یک بار گفته بود فیلمی که بیش از 30 بار آن را دیده گلادیاتور است و از این فیلم یاد گرفته که هر بار زمین خورد باید بلند شود و بجنگد. او خودش می‌داند بازیکن کاملی نیست و هنوز جای پیشرفت زیادی دارد. اما می‌تواند پیشرفت کند و یک بازیکن کمال‌گرا است. خودش درک کرده که چقدر جای پیشرفت دارد و تلاشش را می‌کند که روز به روز بهتر شود.

خودش می‌داند باید بهتر از این‌ها باشد و برای بهتر بودن تلاش می‌کند. شاید دیبالا مسی جدید نباشد، اما بهترین بازیکن آینده خواهد بود. از سیسیلی تا ساسولو از هرکس بپرسید همین را به شما می‌گوید.

 

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-09-20 19:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
یاسر
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۱۴
بازیکن فوق‌العاده ایه فقط خدا کنه حالا حالاها از ایتالیا خارج نشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر