فهرست
پیش بازی استقلال- صنعت نفت/ اولین برد
پیش بازی استقلال- صنعت نفت/ اولین برد

پیش بازی استقلال- صنعت نفت/ اولین برد

ورزشگاه آزادی؛ جمعه؛ 15 مرداد 1395؛ ساعت 20:30داور: محمدرضا اکبریان؛ کمکها: سعید علی نژادیان و علی میرزابیگی


1-  هیچکدام از دوئل های این دو تیم در تاریخ لیگ برتر مساوی نشده است. استقلال 5 بار صنعت نفت را در لیگ برتر برده و صنعت نفت هم 5 بار استقلال را شکست داده است. هر 3 بازی اخیر دو تیم را استقلال با نتیجه 2 بر یک برده است. آخرین بار استقلال و صنعت نفت 3 اسفند 1391 به مصاف هم رفتند یعنی 1260 روز قبل.

2- استقلال در آبادان بازیهایش در لیگ های دوم، هفتم و دهم را باخت اما هر دو دوئل اخیرش را در لیگ های یازدهم و دوازدهم برده است. در تهران، استقلال در لیگ های دوم و دهم و دوازدهم برنده شده ولی در لیگ های هفتم و یازدهم باخته است. به ترتیب یک در میان بردها، نوبت صنعت نفت است که برنده شود.

3- صنعت نفت در لیگ هفتم و استقلال در لیگ دوازدهم، رقیبش را «دبل» کرده و در هر دو بازی رفت و برگشت شکست داده.

4- در دوئل های قبلی، استقلال 17 گل زده و صنعت نفت 15 گل.

5- بازی رفت لیگ دوم را صنعت نفت در آبادان برد و بازی برگشت را استقلال. هر دو بازی یک گل داشت. در لیگ هفتم، صنعت نفت بازی رفت را 3 بر 2 در تهران و بازی برگشت را 2 بر یک در خانه اش برد. در لیگ دهم، استقلال در آبادان 2 بر صفر باخت ولی در تهران 6 بر 2 برنده شد. در لیگ یازدهم، بازی رفت را نفت در تهران 2 بر یک برد و بازی برگشت را استقلال در آبادان با همین نتیجه. هر دو بازی رفت و برگشت لیگ دوازدهم را استقلال 2 بر یک برد.

6- اولین برد صنعت نفت برابر استقلال در لیگ برتر وقتی رقم خورد که منصور پورحیدری سرمربی این تیم بود و پرویز مظلومی، دستیارش.

7- در لیگ هفتم و بعد از شکست خانگی 3 بر 2 استقلال، فیروز کریمی تعدادی از بازیکنان استقلال را پس از پایان بازی در زمین نگه داشت و دواند.

8- نادر دست نشان به عنوان سرمربی مس در کرمان به استقلال یک بر صفر باخت، در تهران موفق شد استقلال را بدون گل متوقف کند و به عنوان سرمربی پگاه استقلال را در آزادی با نتیجه 4 بر یک شکست داد. او در فینال جام حذفی استقلال را در رشت با یک گل برد و در بازی برگشت 3 بر صفر باخت.
9- رضا نوروزی، مهاجم صنعت نفت با پیراهن استیل آذین (در جام حذفی)، فولاد و نفت 8 بار دروازه استقلال را باز کرده شامل 4 گل در لیگ برتر به مهدی رحمتی.
10- استقلال در هفته های سوم 15 دوره اخیر لیگ برتر، 9 بار برده و 3 بار باخته. آنها در هر دو فصل اخیر، بازی هفته سوم را واگذار کرده اند.
11- اولین بازی استقلال منصوریان جلوی تماشاگران خودی.

12- امیر قلعه نویی در سومین حضورش روی نیمکت استقلال برای اولین بار برنده شد.
13- بازهم حریف نادر دست نشان یک استقلالی است. او هفته اول با صبا دیدار کرد که سرمربی اش صمد مرفاوی بود. در هفته دوم به مصاف تراکتورسازی و امیر قلعه نویی رفت و حالا با استقلال و منصوریان.
14 - صنعت نفت هم بهترین خط دفاع لیگ را دارد بدون گل خورده و هم بدترین خط حمله را بدون گل زده.
     
آی اسپورت
2016-08-05 12:08:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر