فهرست
زشت‌ و زیبا‌ی لیگ:از فاجعه ذوب تا پیکان زیبا
زشت‌ و زیبا‌ی لیگ:از فاجعه ذوب تا پیکان زیبا

زشت‌ و زیبا‌ی لیگ:از فاجعه ذوب تا پیکان زیبا

آی‌اسپورت- اسپانسر البسه تیم‌ها در ایران همیشه جنجال آفرین بود. کیفیت پایین همراه با طرح‌های ابتدایی باعث شد در طول سال‌های اخیر کمتر باشگاهی پیراهن‌هایی باکیفیت و زیبا داشته باشد. همچنین جنجال‌های اخیر بر سر نحوه تولید محصولات شرکت جیووا در برنامه نود خود گوشه‌ای از اتفاقات پشت پرده و سودهای کلانی که در چنین قراردادهایی جابجا می‌شود را نشان داد. با این وجود در این گزارش تنها سعی می‌کنیم زیباترین پیراهن تیم‌های لیگ برتری را فارغ از کیفیت آن بررسی کنیم.
 

1-  استقلال خوزستان
قهرمان فصل گذشته، لیگ شانزدهم را با پیراهن‌های شرکت اسپانیایی جوما آغاز کرد. پیراهن‌هایی که در قسمت بالای آن دو نوار سفید و سرمه‌ای افقی نقش بسته و در مجموع جوما پیراهن‌های قابل قبولی را برای استقلالی‌های خوزستان طراحی کرد.


 
2- پرسپولیس
نایب قهرمان لیگ شرکتی را به عنوان اسپانسر البسه خود انتخاب کرد که در روزهای اخیر جنجال‌های زیادی را با خود به همراه داشت. با این وجود طرح پیراهن‌های پرسپولیس برخلاف اکثر طرح‌های جیووا که شباهت زیادی به هم دارند یک طرح ساده ولی قابل قبول است که البته در پشت دنیایی از تبلیغات گم شده است.


 
3- استقلال
لی‌نینگ اسپانسر استقلال در همان هفته آغازین یک فاجعه برای تیم محبوب پایتخت به بار آورد. پیراهن‌هایی که این شرکت برای آبی‌ها آماده کرد همگی کوچک بودند به طوری که استقلالی‌ها مجبور شدند تکه پارچه‌ای سفید به آن اضافه کنند. فارغ از این موضوع، طرح پیراهن بسیار ساده و فارغ از خلاقیت است.
 


4- سپاهان
تیم محبوب اصفهان در فصل جاری با شرکت آل‌اشپورت قرارداد بست. پیراهن‌هایی که این شرکت آلمانی برای سپاهانی‌ها آماده کرد با دو خط عمودی سیاه رنگ طراحی شد و در مجموع پیراهن متوسطی محسوب می‌شود.
 


 
5- ذوب آهن
دیگر تیم اصفهان مانند استقلال خوزستان از پیراهن‌های جوما استفاده می‌کند. راه راه سفید و سبز افقی طرحی است که ذوب‌آهن برای لیگ شانزدهم استفاده می‌کند که هیچ خلاقیتی در آن به کار نرفت و بدون شک رتبه زشت‌ترین پیراهن فصل را از آن خود می‌کند. 
6-  سایپا
سایپا مانند فصل گذشته با جیووا قرارداد دارد. نکته جالب در مورد پیراهن‌های تیم نارنجی پایتخت طرح آن است که هیچ تفاوتی با سال گذشته ندارد. یک طرح آشنا که جیووا برای لباس‌های تمرینی تیم ملی هم از آن استفاده می‌کند.
 


7- گسترش فولاد
گسترش فولاد با وجود اینکه یکی از تیم‌های متمول لیگ محسوب می‌شود اما همچنان از برندهای داخلی استفاده می‌کند. تولیدی مجید اسپانسر فصل جدید گسترش است. البته طرح پیراهن‌های این تیم مانند سایپا به نسبت فصل گذشته هیچ تغییری نکرد و شامل خطوط عمودی آبی و زرد می‌باشد. 
8- پیکان تهران
تیم تازه صعود کرده پیکان با شرکت ایتالیایی دیادورا  قرارداد دارد. پیراهن پیکان با نقطه‌های ریز سیاه رنگ و حاشیه‌های آبی آسمانی طراحی شد و در مجموع با مقایسه دیگر تیم‌ها، زیباترین پیراهن لیگ محسوب می‌شود. 
9- صبا
دیگر تیمی که با تولیدی مجید قرارداد دارد صبا قم است. تولیدی مجید برای باشگاه صبا پیراهن سفید بسیار ساده‌ای را طراحی کرد که تنها روی شانه‌های آن نواری سیاه رنگ تا لبه‌های آستین ادامه دارد. 
10- پدیده
سفیدپوشان مشهد هم مانند پیکان از پیراهن‌های شرکت دیادورا استفاده می‌کنند. طرح پیراهن‌های پدیده بسیار ساده است. پیراهن‌هایی سفید رنگ که آستین‌های آن به رنگ قرمز در آمده است. 
11- فولاد خوزستان
قرمزپوشان اهواز مانند چند سال اخیر به آل‌اشپورت وفادار ماندند. در عوض شرکت آلمانی هم همان طرح ساده و رایج خود را تحویل فولاد داد تا تغییر خاصی در پیراهن‌ فولادی‌ها نسبت سال‌های گذشته شاهد نباشیم. 
12- ماشین سازی
قدیمی‌ترین تیم تبریز پس از 20 سال دوری دوباره به سطح اول کشور برگشت. باشگاهی که با توجه به پشتیبانی شهرداری تبریز وضعیت مالی خوبی دارد. با این وجود آنها هم مانند گسترش ترجیح دادند از تولیدی مجید استفاده کنند. طرحی که کاملا شبیه طرح گسترش است با این تفاوت که راه راه آبی و زرد جای خود را به سبز و سفید داد. 
13- تراکتور
برخلاف دو تیم دیگر تبریز، تراکتور با شرکت جنجالی جیووا قرارداد بست. پیراهن‌هایی که جیووا برای تراکتور آماده کرد بسیار ساده است. پیراهن‌هایی که مانند پرسپولیس پشت دنیایی از تبلیغات گم شده است. 
14- نفت آبادان
تنها تیمی که مشخص نیست اسپانسر پیراهنش چه شرکتی است. آبادانی‌ها در تمام این سال‌ها فارغ از اینکه چه شرکتی البسه تیم‌شان را تولید می‌کند، یک طرح مشخص دارند. پیراهن‌های زرد ساده با یقه‌های سبز رنگ. 
15 – نفت تهران
نفت بر خلاف سال‌های گذشته به طور کل رنگ اصلی پیراهن‌ خود را از زرد به قرمز تغییر داد. آنها سال جدید را با شرکت دیادورا قرارداد دارند. پیراهن‌هایی کاملا ساده با یقه‌های زرد رنگ که سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی هم شد. 
16- سیاه جامگان
مشکی‌پوشان مشهد برخلاف فصل گذشته از پیراهن‌های به نسبت زیباتری استفاده می‌کنند. تولیدی مجید با استفاده از رنگ‌های اصلی این تیم یعنی مشکی و قرمز طرحی راه راه و عمودی را برای این تیم در نظر گرفت که در قسمت سرشانه‌ها کاملا سیاه می‌شود. 
 
 کدخبر:9412
  ۶  
آی اسپورت
2016-08-05 16:12:58
نظر دهید

۶ نظر
امیررضا
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۴۴
سلام واقعا متاسفم از سایت شما بعید بود این متن.تیم هایی که نوشتبن دیادورا در واقع تولیدی ایرانی یوسف هست
-
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۰
آقا اون دیادورا نیست بلکه یوسف جامه یه تولیدی ایرانیه
طه پیروزمنش
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۲۴
پیراهن های پیکان،پدیده و نفت تولیدی شرکت یوسف ایران جامه هست، نه دیادور ایتالیا.
برزو 999999999
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۵۳
زشت ترین لباس متعلق به باشگاه هفرنگی ورزشی لنگ هست و البته زیباترین لباس لیگ متعلق به سرور تمام تیم های ایران، تیم بی نظیر و قهرمان، پرافتخارترین تیم تمام ادوار لیگ، دوبار فاتح جام آسیا، استقلال کبیر هستش.// کمااینکه تو همین عکس تیمی لنگ بازم شاهد هستیم افتاب پرست رو پنجه هاش ایستاده تا خودشو بلندقدتر از کوتوله های لنگی نشون داده باشه.
پدر برزو
شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۰۴
برزو جان مشغول باش اینجا که ما مشغولیم :)
امید کوکبی
شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۰۴
تیم اف سی کیسه هههههههههههه تیکه پارچه سفید هههههههههههه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر