فهرست
برانکو در کنفرانس: از همه بازیکنان راضی ام، حتی اوکراینی‌ها!
برانکو در کنفرانس: از همه بازیکنان راضی ام، حتی اوکراینی‌ها!

برانکو در کنفرانس: از همه بازیکنان راضی ام، حتی اوکراینی‌ها!

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گسترش فولاد گفت: روز خبرنگار را به همه شما تبریک می‌گویم و خوشحالم که اینجا هستم. از زمانی که سرمربی ایران بودم و الان که به‌عنوان سرمربی پرسپولیس اینجا هستم، همیشه از تبریز خاطرات خوشی داشته‌ام.

گسترش فولاد در 2 سال گذشته از ثبات زیادی برخوردار بوده  همه ما بی‌صبرانه منتظر شروع لیگ بودیم، اما در دو بازی اخیر تیم من برخلاف انتظارم ظاهر شد. در حال حاضر با تیمی بازی داریم که در دو سال گذشته از ثبات زیادی برخوردار بوده است. فصل پیش آنها خیلی خوب بازی می‌کردند و اگر محمد نصرتی مصدوم نمی‌شد شاید شرایط بهتری داشتند. از فراز کمالوند تمجید می‌کنم. گسترشی‌ها با وجود بازیکنان خوبی که از دست دادند نفرات خیلی خوبی را به خدمت گرفتند. آنها در خط دروازه بهترین دروازه‌بان فصل قبل را جذب کردند و بابک حاتمی ما را گرفتند. در مورد محمدرضا خلعتبری و شیمبا من صحبتی نکنم، بهتر است، چرا که همه این دو بازیکن را می‌شناسند.

سخت‌ترین بازی فصل گذشته ما دیدار رفت‌مان مقابل گسترش فولاد بود  ما فصل پیش خاطرات خوبی از بازی با گسترش فولاد داریم. شاید بهتر است بگویم کلیدی‌ترین و سخت‌ترین بازی ما در فصل قبل دیدار رفت با گسترش فولاد در تهران بود. دو تیم قطعاً تمام تلاش خود را می‌کنند تا در بازی فردا هم دیدار زیبایی را شاهد باشیم و هواداران را خوشحال کنیم. طبیعی است هر بازی که پرسپولیس انجام می‌دهد برای برد به میدان می‌رود و همه بازی‌ها نیز برای ما سخت است. با تمام احترامی که برای تیم گسترش فولاد قائلیم باید بگویم ما فردا دنبال نتیجه هستیم.

باید به تفکرات طارمی احترام گذاشت استقبال هواداران تبریزی و همچنین وضعیت مهدی طارمی و رامین رضاییان: در مورد مسئله مربوط به حواشی از مدیر رسانه‌ای تیم سؤال کنید. در مورد طارمی باید بگویم او یک بازیکن کاملاً حرفه‌ای است، اما در یک مقطع تفکر دیگری داشت و آن را عملی کرد. او در حال حاضر دلخوری و ناراحتی هیچ یک از اطرافیانش را نسبت به خودش نمی‌بیند. همان‌طور که گفتم طارمی دنبال این بود که به جایی برود که شرایط بهتری برای پیشرفت داشته باشد. حالا اینکه تصمیم او غلط بود یا درست مهم نیست بلکه مهم این است که او برای خودش مثل هر انسان دیگری بهترین‌ها را می‌خواسته. باید به تفکرات طارمی احترام گذاشت. او دو ماه از تمرینات سخت دور بود و به‌خاطر همین در دو بازی اخیر در ترکیب اصلی قرار نداشت، اینکه فردا بازی کند یا نه موقع بازی مشخص خواهد شد.

از تمام بازیکنانی که در لیستم حضور دارند راضی‌ام راجع به رامین رضاییان اگر بخواهم صحبت کنم باید قبل از آن در مورد پرسپولیس حرف بزنم. تیم ما از لحاظ بازیکن تکمیل شده است و مهم‌تر از آن از تمام بازیکنانی که در لیستم حضور دارند راضی‌ام، راجع به این مسائل پیش از این صحبت‌های کاملی را انجام دادم.

سطح لیگ ایران بالاتر از لیگ کشورهای عربی است  کیفیت لیگ ایران و مقایسه آن با کشورهای حوزه خلیج فارس: لیگ ایران طی دو سال اخیر با هیجان زیادی همراه بوده است. دو سال قبل لیگ ایران یک فصل دراماتیک را پشت سر گذاشت و در خاطر همه هست که سپاهان چطور با فرکی قهرمان شد. وضعیت پارسال هم که می‌دانید ما به خاطر دو گل قهرمانی را به استقلال خوزستان دادیم. در لیگ ایران تیم‌های باکیفیت زیادی وجود دارند. در کنار پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتورسازی که البته اگر فصل قبل زودتر با قلعه‌نویی شروع می‌کرد جزو مدعیان قهرمانی بود، نفت هم تیم خوبی داشت و استقلال خوزستان نیز در کنار این تیم‌های خوب توانست با یک تیم باکیفیت قهرمان لیگ شود. لیگ آنقدر جذاب برگزار شد که نمی‌شد پیش‌بینی کرد چه تیمی قهرمان می‌شود. به اعتقاد من با وجود اینکه کشورهایی مثل قطر، عربستان، امارات از بازیکنان خارجی باکیفیت در لیگ خود استفاده می‌کنند، اما لیگ ایران در سطح بالاتری قرار دارد.
برای بازیکنان خوب نیست که این همه از بازی‌های رسمی دور باشند تعطیلات 27 روزه لیگ برتر برای اردوی تیم ملی: من نظر خودم را دارم. ما همه علاقه داریم که تیم ملی نتیجه بگیرد، ولی اینکه تعطیلات بهترین تصمیم برای تیم ملی است یا نه، این تصمیم سرمربی است. به‌نظر من برای بازیکنان خوب نخواهد بود که این همه از بازی‌های رسمی دور باشند، ولی هر مربی فلسفه کاری خود را دارد.

هدف‌مان در همه بازی‌ها فقط برد، برد، برد است  آیا یا یک امتیاز می‌تواند برای پرسپولیس قانع‌کننده باشد یا نه؟ پرسپولیس بزرگ‌ترین تیم ایران و‌ آسیاست و 40 میلیون هوادار دارد. ما در قبال این هواداران مسئولیت‌هایی نیز داریم و به‌همین خاطر هدف‌مان در همه بازی‌ها فقط برد، برد، برد است. هرچند این کار ساده‌ای نخواهد بود، فلسفه باشگاه بردها و امتیازهای بیشتر و جذب تماشاگران زیادتر است. انرژی و شوق بچه‌ها از همین هواداران نشأت می‌گیرد، به‌همین خاطر ما وقتی در بازی‌ها برنده نمی‌شویم، از بازیکنان ناراحت نمی‌شوم، چون آنها تمام تلاش‌شان را ارائه می‌دهند و آماده‌اند هر لحظه قلب خودشان را در اختیار تیم‌شان قرار دهند.

در دو بازی قبلی انصاری بهترین دفاع ما بوده خط دفاع تیم: در دو بازی قبلی محمد انصاری بهترین دفاع ما بوده است، هرچند اشکالاتی هم وجود داشته، اما به یاد داشته باشید انصاری تنها مدافع سال قبل است که در تیم مانده است. بازیکنان دیگر دفاعی مانند بیرانوند، سیدجلال حسینی، آرام‌طبع، ربیع‌خواه، حامد آقایی و صادق محرمی همه این فصل به ما اضافه شدند. در کل من از خط دفاع تیمم راضی هستم. در دو بازی اخیر هیچ فرصتی روی دروازه ما ایجاد نشد، به جز یک موقعیت که آن هم گل شد.
شما که پارسال این‌قدر به زمین اختصاصی گسترش فولاد اعتراض داشتید، چطور راضی شدید در این زمین بازی کنید؟  سال قبل از زمین بازی هیچ گله‌ای نداشتم، علت ناراضی بودن فصل پیش مسائل امنیتی بود، ما هم اصراری نداشتیم ورزشگاه بازی تغییر کند، چون زمین هر طور برای ما باشد برای حریف‌مان نیز همان خواهد بود.

حقوق من به اندازه حقوقی است که 10، 12 سال پیش از تیم ملی می‌گرفتم به عنوان گران‌ترین مربی فصل چه تضمینی برای قهرمانی پرسپولیس می‌دهید؟  من از شما درباره حقوق‌تان سؤالی نمی‌کنم، زیرا این مسئله کاملاً شخصی است. شاید شما گران‌ترین خبرنگار ورزشی باشید و بهترین مطالب را نیز تولید کنید، به‌همین خاطر هم به شما تبریک می‌گویم. به شما قول می‌دهم حقوق من به اندازه حقوقی است که 10، 12 سال پیش از تیم ملی می‌گرفتم. من نتایج خوبی پشت سرم دارم، همان‌طور که می‌دانید باشگاه‌ها برای جذب بازیکن و مربی سوابق آنها را می‌بینند، یادتان نرود که تیمی که دو فصل پیش در مقام نهم بود فصل پیش در شرف قهرمانی قرار داشت، پارسال هم مربی این تیم خودم بودم.

من تنها به اندازه 60 درصد ارزشم پول می‌گیرم  من به شما قول می‌دهم همه مربیان 10 سال اخیر پرسپولیس از من گران‌تر بودند. من تنها به اندازه 60 درصد ارزش خودم پول می‌گیرم. این قراردادها مسائل شخصی است، اعلام قرارداد مربی یا بازیکن بستگی به تصمیم باشگاه دارد و جزو اسرار کاری محسوب می‌شود، شاید هر باشگاه برای جذب و فروش هر بازیکن بخواهد مبلغ این قرارداد را اعلام کند، ولی در موارد دیگر قرارداد حرفه‌ای و محرمانه است.  من در این مورد از چیزی خجالت نمی‌کشم.
معلوم نیست شاید روزی هم در تبریز مربیگری کنم آیا شما حاضرید برای تیم‌های تبریزی مربیگری کنید؟ این سؤال‌ها نسبی است و ما هم حرفه‌ای هستیم. معلوم نیست شاید روزی در تبریز هم مربیگری کنم.
     
آی اسپورت
2016-08-05 21:19:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر