فهرست
گزارش: بررسیِ کارنامه مورینیو در کامیونیتی شیلد
گزارش: بررسیِ کارنامه مورینیو در کامیونیتی شیلد

گزارش: بررسیِ کارنامه مورینیو در کامیونیتی شیلد

آی‌اسپورت – استیو سیدول اولین بازی‌اش برایِ چلسیِ مورینیو را در کامیونیتی شیلدِ 2007 مقابلِ منچستر یونایتد تجربه کرد. از نظرِ سیدول این بازی برایِ مربیِ سابقش کاملا جدی و مثلِ یک بازیِ لیگ است: «مورینیو به ما میگفت لیگ کاپ تورنمنتیه که باید  پنج تا بازی را ببری تا به ومبلی برسی و برایِ یک فتحِ یک جام بازی کنی. رویکردِ اون نسبت به کامیونیتی شیلد هم همین بود. این یک بازیِ پیش‌فصل برایِ مورینیو نیست و اون با تمامِ قدرت تیمش را به زمین میفرسته. این اولین بازیِ اون با منچستر یونایتده و اصلا دوست نداره ببازه. ممکنه جوری حرف بزنه که نشون بده برایش خیلی اهمیتی نداره. اما شک نکنین اگه ببازه خیلی ناراحت میشه.»
 
البته مورینیو در کنفرانسِ مطبوعاتیِ قبل از کامیونیتی شیلد از اهمیتِ این بازی، به خصوصِ به عنوانِ نشانِ لیاقتِ بازیکنانش که فصلِ پیش قهرمانِ اف.ای کاپ شدند، حرف زد. اما این اولین باری نیست که مورینیو فصل را در لیگِ برتر با سوپر جام شروع می‌کند. مربیِ جدیدِ یونایتد پیش از این چهار بار با چلسی بازی در کامیونیتی شیلد را تجربه کرده، تجربیاتی که خالی از حاشیه و درام نبوده‌اند.
 
چلسی 2 – 1 آرسنال (2005)
 
«بردن همیشه حسِ خوبی داره و ما با لبخند به خونه برمیگردیم. اما این بازی هیچ تاثیری رویِ لیگ نداره.» دو گل از دیدیه دروگبا اولین و تنها قهرمانیِ کامیونیتی شیلدِ مورینیو را به همراه آورد. چلسی بعد از این پیروزی شروعی فوق‌العاده در دفاع از قهرمانی‌اش در لیگ داشته و 9 بازیِ اولش را برد و در نهایت با دو بازی مانده به پایان لیگِ قهرمانی‌اش را قطعی کرد.
 
چلسی 1 – 2 لیورپول (2006)
 
آندری شفچنکو در اولین بازی‌اش برایِ چلسی گل زد، اما گلِ دقایقِ پایانیِ پیتر کرواچ قهرمانی را از آنِ لیورپول کرد. بعد از بازی مورینیو و رافا بنیتز با هم دست ندادند و آقایِ خاص در توضیحِ این اتفاق گفت: «میدونم چهره‌یِ من همیشه دوستانه نیست و گاهی خشنه. اما دلیل نمیشه که منو همیشه آدم بده‌یِ داستان بدونین.» چلسیِ مورینیو در این فصل اولین بازیِ خانگی‌اش را، مقابلِ میدلزبورو، باخت و در نهایت موفق نشد از قهرمانی‌اش یک بارِ دیگر دفاع کند و تاجِ لیگِ برتر را به منچستر یونایتد تسلیم کرد.
 
چلسی 1 (0) – (3) 1 منچستر یونایتد (2007)
 
رایان گیگز و فلوران مالودا در 90 دقیقه برایِ دو تیم گل زدند و ادوین ون در سار با درخششِ خیره‌کننده‌اش هر سه پنالتیِ اولِ چلسی را مهار کرد تا یونایتد کامیونیتی شیلد را فتح کند. واکنشِ مورینیو به این شکست این بود: «فصل هفته آینده شروع میشه و تازه ما خود بازی را هم نباختیم.» هفته‌یِ بعد فصل شروع شد، اما خیلی زود در ماهِ سپتامبر بعد از تنها یک پیروزی در پنج بازی برایِ مورینیو به پایان رسید و او بعد از مشکلاتش با رومن آبراموویچ، برایِ اولین بار از چلسی اخراج شد.
 
چلسی 0 – 1 آرسنال (2015)
 
آرسن ونگر اولین پیروزی‌اش مقابلِ مورینیو را با گلِ الکس اوکسلید-چمبرلین تجربه کرد و دو مربی بعد از بازی با هم دست ندادند. مورینیو بعد از بازی آماده نبودنِ تیمش را طبیعی دانست و دفاع از قهرمانی‌اش در لیگِ برتر را با سه شکست از پنج بازیِ اول شروع کرد. این فصل هم برایِ مورینیو به نیمه نرسید و این بار در ماهِ دسامبر، در حالیکه چلسی تنها یک امتیاز بالاتر از منطقه‌یِ سقوط قرار داشت، برایِ دومین بار از استمفورد بریج اخراج شد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-06 10:34:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر