فهرست
یادداشت روز : کوئنترائو و کارواخال پاشنه های آشیل رئال ؛ سرعت عمل در فاز تهاجمی بارسا را به بهشت خواهد برد
یادداشت روز : کوئنترائو و کارواخال پاشنه های آشیل رئال ؛ سرعت عمل در فاز تهاجمی بارسا را به بهشت خواهد برد

یادداشت روز : کوئنترائو و کارواخال پاشنه های آشیل رئال ؛ سرعت عمل در فاز تهاجمی بارسا را به بهشت خواهد برد

آی اسپورت - چند ساعت دیگر ، دیدار فینال کوپا دل ری بین رئال مادرید و بارسلونا آغاز خواهد شد و به نوعی ، آخرین امید بارسا برای بردن یک جام در این فصل ، پیروز شدن در همین بازی است. تحلیل گر روزنامه موندو دپورتیوو در یادداشت امروز خود می نویسد :ریکاوری روحی

 « من نگران بازی امشب هستم و ترس عجیبی در دلم افتاده است . چرا که تیمی که سالهاست قلب مرا ربوده ( بارسا ) ممکن است امشب شکست خورده و عملا فصل را به بدترین شکل ممکن تمام کند. همه هواداران منتظر دیدن یک واکنش مثبت از بارسا در بازی امشب نشسته اند ، تا بار دیگر پای به جاده خوشبختی بگذارند و برای اینکه این امر محقق شود همه چیز به یک نفر بستگی دارد و آن هم کسی نیست جز تاتا مارتینو . همه چیز به این بستگی دارد که او تا چه حد از لحاظ ذهنی روی بازیکنان خود کار کرده باشد. روی تیمی ویران شده و بازیکنانی که در بازی قبلی نشان دادند که در مرز فروپاشی عصبی قرار دارند. کافی است که او به مانند ال کلاسیکوی چند هفته پیش در برنابئو عمل کند . آن زمان هم تیم در شرایط خیلی مناسبی قرار نداشت. نمی توان انکار کرد که بازی امشب اهمیت بیشتری به نسبت بازی قبلی این دو تیم دارد. این یک فینال است و در واقع بازی فینال ، ایستگاه آخر محسوب می شود. هیچ راه بازگشتی وجود ندارد یا قهرمان می شوی یا مسبب یک فاجعه خواهی شد . هر لحظه از این بازی می تواند تعیین کننده باشد . هر توپی که روی دروازه می آید می تواند سرنوشت بازی را عوض کند. اگر امشب بارسا مغلوب شود ، تنها چیزی که باقی می ماند اشکهای هواداران است و دردی که تا آخر عمر با یادآوری این بازی ، سراغت را خواهد گرفت. باید برای برنده شدن در این بازی بزرگ فکر کرد و ترس را از خود دور کرد »

مادرید بدون رونالدو اما با دی ماریا

« مادرید بدون رونالدو اما به کمک دی ماریای متحول شده به طرز عجیبی توانست ریتم بازی خود را حفظ کند. با ارسال پاس های دقیق نهایی و سانترهای عمقی بی نظیر این آرژانتینی ، رئال توانسته که سه امتیازهای حساس را در غیاب رونالدو از آن خود کند . در بازی امشب ، تیم آنچلوتی قصد دارد که برعکس ال کلاسیکوی برنابئو ، کنترل میانه زمین را به بارسا تقدیم نکند.دی ماریا و مودریچ تاثیرگذارترین بازیکنان رئال در فاز تهاجمی هستند که البته وظیفه پرس از جلو را نیز بر عهده دارند. پشت سر این دو ، ژابی آلونسو وظیفه دارد که ضمن حمایت از دی ماریا و مودریچ ، ارتباط بین خطوط رئال را برقرار کند. آلونسو در بازی های اخیر رئال از فرم همیشگی خود به دور بوده و تاخیر در پاس دادن و لو دادن توپ ، بیشتر از همیشه در بازی او مشاهده شده است. نقش آلونسو در مادرید بسیار حیاتی است ، چرا که اگر او در چنین بازی حساسی توپ را لو بدهد ، تیمش را دچار مشکل بزرگی خواهد کرد. خصوصا که بارسا در فاز تهاجمی مهاجمین سرعتی زیادی دارد. در اینجا نقش پینتو و مدافعین بارسا بسیار پررنگ می شود. اگر آنها در مقاطعی از بازی که مادرید به شدت بارسا را پرس کرده و کنترل میانه میدان را از آن خود کرده ، بتوانند توپ های بلند را به سمت نیمار و مسی روانه کنند و یا حداقل اینیستا را صاحب توپ کنند (کسی که قدرت جادویی مغزش و پاهای هنرمندش می تواند در هر شرایطی موقعیت گل اختراع کند) بارسا را از فشار مادرید خارج خواهند کرد. بدون کوچکترین شکی ، اینیستا از معدود بازیکنان این تیم بارساست که می توان امیدوار بود که جو بازی را به نفع آبی و اناری ها عوض کند »
بارسا با ترکیب دفاعی جدید 

« بارسا امشب دفاع مرکزی متخصص ندارد. اینجاست که باید از توپ های ارسالی مادرید و بخصوص کرنر ها ترسید. په په و راموس بیش از هر بازیکن دیگری می توانند خطرناک باشند. در درجه اول ؛ آلوز و آلبا و نیز باقی بازیکنان در درجه دوم ، نباید به سادگی به مادرید کرنر بدهند و یا اینکه در گوشه های محوطه جریمه مرتکب خطا شوند. اما در میانه میدان و در مترهای پایانی زمین باید که بیشتر از هر زمانی شجاع بود و سرعت عمل داشت. خیلی حیاتی است که از همان دقیقه اول با حس خوبی به این بازی وارد شوی و به خودت قبولانده باشی که برتر از رقیبت هستی. کلید موفقیت بارسلونا در این دو کلمه نهفته است : " شجاعت " و " سرعت عمل " . بخصوص در اطراف محوطه جریمه رئال مادرید که " کوئنترائو " و " کارواخال " حضور دارند و در مقابله با تیمهای سرعتی نظیر بارسا و دورتموند همواره پاشنه آشیل مادرید بوده اند. هر چقدر سرعت فردی و تیمی بارسا در کناره های محوطه جریمه مادرید بیشتر باشد ، احتمال گسسته شدن پیوند دفاعی این تیم از ناحیه این دو بازیکن بیشتر خواهد بود. البته مادرید ، ایسکو و گرت بیل را هم در کناره ها در اختیار دارد که به نوعی از پیستون های دفاعی خود حمایت می کنند اما به دفعات دیده شده که این دو نیز در بازگشت ها تاخیر دارند  و باید امیدوار باشیم که در بازی امشب هم همینگونه عمل کنند »


« در بازی امشب ، این بارسای بحران زده  بیشتر از همیشه به شانس نیاز دارد و نیز باید امیدوار بود که بازی جوانمردانه ای را شاهد باشیم »


Lobo

لوبو کاراسکو : موندو دپورتیوو
ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-16 19:11:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر