فهرست
یادداشت/ لستر باید ثابت کند شانسی قهرمان نشده
یادداشت/ لستر باید ثابت کند شانسی قهرمان نشده

یادداشت/ لستر باید ثابت کند شانسی قهرمان نشده

تام مستون
لستر حالا تبدیل به تیمی شده که هر تیمی با هر سطح و اندازه ای می خواهد مقابلش قرار گیرد. تیمی که فصل گذشته در حضور نخبگان فوتبال توانست قهرمان شود، قرار است یک بار دیگر رقابت را از سر گیرد. رانیری اما باید فردا در ومبلی به مصاف یونایتد برود و در فینال جام خیریه این شانس را دارد که ثابت کند توان رقابت با هر تیم بزرگی را دارد.

این تیم به لطف قهرمانی در رقابت های فصل گذشته باید در لیگ قهرمانان حضور پیدا کند، تورنمنتی که همه تیم های بزرگ دنیا در آن حضور دارند و به همین دلیل بازی مقابل من یونایتد می تواند محک خوبی برای لستر مقابل تیمی بزرگ باشد. اما این تیم در پیش فصل مقابل پی اس جی و بارسلونا، دو تیم بزرگ شکست خورده و حالا علامت سوال بزرگی مقابل نام این تیم قرار دارد. آیا تکرار دستاورد فصل گذشته ممکن است؟

زیاد نیستند افرادی که انتظار دارند لستر مانند فصل گذشته عمل کند. البته که انتظار ندارند در آستانه سقوط هم قرار بگیرد. حداقل جایگاهی که برای این تیم مورد انتظار است جایگاهی است که حضورشان در یورولیگ را تضمین کند. امتحان فردا بیشتر نشان می دهد که از این تیم باید انتظار چه عملکردی را داشت.

شکی در این نیست که با آمدن مورینیو به یونایتد این تیم دوباره حال و هوای لیگ قهرمانان دارد. اما رانیری هم انگیزه زیادی برای این مسابقه دارد، از انگیزه برای موفقیت مقابل تیم مورینیو گرفته تا انگیزه برای ثابت کردن این موضوع که قهرمانی فصل گذشته اش شانسی نبوده است.

هرچند هنوز هم می توان این بازی را در رده بازی های دوستانه حساب کرد. مخصوصا که بازیکنان زیادی در تیم نیستند و خیلی ها به خاطر بازگشت از بازی های یورو و کوپا در شرایط آرمانی نیستند. با این وجود اما توجیهی برای عملکرد بد روباه ها در دو بازی اخیر دوستانه وجود ندارد.

جام خیریه جامی است که در انگلیس کمتر به آن اهمیت داده می شود. اما از این نظر که در آستانه شروع لیگ است، می تواند تاثیر زیادی در روحیه بازیکنان برای شروع لیگ داشته باشد. همچنین به هواداران و فوتبال دوستان این فرصت را می دهند که آنالیز خوبی از عملکرد تیم مورد علاقه شان داشته باشند و حدس بزنند که باید منتظر چه عملکردی از تیم محبوبشان باشند.

رانیری به هواداران قول داده که تیمش برای برد به زمین می رود. تیمی که پتانسیل شوکه کردن دوباره دنیا را دارد. اما فراموش نکنید که این تیم اینبار باید مقابل حریفی بازی کند که میخیتاریان و زلاتان را دارد. مطمئنا فکر کردن به این که حریف چه بازیکنانی دارد هم به فشار روی شانه های لستر می افزاید. پیش از این لستر نشان داده بود که می تواند مقابل تیم هایی که ستاره های بزرگ دارد نتیجه بگیرد. حالا این تیم فرصت خوبی دارد که ثابت کند نتیجه گرفتنش مقابل تیم های بزرگ در لیگ فصل گذشته اتفاقی نبوده است. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-06 17:27:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر