فهرست
پیش‌بازی: لستر سیتی – منچستر یونایتد؛ یک قدم تا شروع لیگ برتر
پیش‌بازی: لستر سیتی – منچستر یونایتد؛ یک قدم تا شروع لیگ برتر

پیش‌بازی: لستر سیتی – منچستر یونایتد؛ یک قدم تا شروع لیگ برتر

آی‌اسپورت – قهرمانِ لیگِ برتر و قهرمانِ اف.ای کاپ امشب در شرایطی مقابلِ هم قرار می‌گیرند که امکانِ استفاده از شش تعویض را در طولِ بازی دارند، نکته‌ای که تا حدی رسمی بودنِ کامیونیتی شیلد را زیرِ سوال می‌برد، اما از جهتی دیگر فرصتِ خوبی به دو مربی می‌دهد تا برایِ آخرین بار قبل از شروعِ لیگ بازیکنانشان را آماده کنند.
 
کلودیو رانیری درباره‌یِ این بازی و شروعِ فصلِ جدید می‌گوید: «من فراموش کردم اصلا فصلِ پیش چه اتفاقی افتاد و تمامِ تمرکزم رویِ فصلِ جدیده. میدونم تکرارِ چنین افتخاری خیلی سخته، اما ما جاه‌طلبیم. این بازی هم یک بازیِ دوستانه نیست و برایِ همین نهایتِ تلاشمون را میکنیم، منچستر یونایتد هم همینطور. هر دو تیم میخوان این بازی را ببرن.»
 
لستر برایِ بازیِ امشب تمامِ بازیکنانش را در اختیار دارد. فقط جیمی واردی که یک نیمه مقابلِ بارسلونا بازی کرد ممکن است آماده‌یِ 90 دقیقه بازی کردن نشده باشد. در غیابِ احتمالیِ واردی، احمد موسا، مهاجمِ جدیدِ لستر که دو گلِ خیره‌کننده در شکستِ 2-4 مقابلِ بارسلونا زد فرصت حضور در ترکیبِ اصلی را پیدا خواهد کرد. نامپالیس مندی، دیگر خریدِ تابستانیِ لستر که قرار است جایِ خالیِ انگولو کانته را پر کند هم احتمالا امشب کنارِ دنی درینک‌واتر در مرکزِ خطِ میانیِ قهرمانِ لیگِ برتر به زمین خواهد رفت.
 
در سویِ دیگر به نظر می‌رسد ژوزه مورینیو به ترکیبِ اصلیِ خودش نزدیک شده است. زلاتان ایبراهیموویچ مهاجمِ مرکزی خواهد بود، وین رونی پشتِ سرش به عنوانِ شماره‌یِ 10 و آنتونی مارسیال و هنریک مخیتاریان در دو سویِ کاپیتانِ یونایتد. کریس اسمالینگ که در طولِ پیش‌فصل با مشکلِ مصدومیت درگیر بوده ممکن است در این بازی حداقل دقایقی در زمین حضور داشته باشد. اما آنچه قطعی است غیبتِ باستین شواین‌اشتایگر است که جایی در برنامه‌هایِ مورینیو نخواهد داشت و در حالِ حاضر حتی با تیمِ اصلی تمرین نمی‌کند.
 
آمار کلیدی دو تیم
 
1-آخرین باری که لستر در کامیونیتی شیلد بازی کرد به شروعِ فصلِ 1972-1971 برمی‌گردد، جایی که لیورپول را 0-1 شکست داد.
 
2-یونایتد تا پیش از این 29 بار در کامیونیتی شیلد حاضر بوده و 20 بار موفق به فتحش شده است (بالاترین آمارِ تاریخِ جام).
 
3-یونایتد در شش کامیونیتی شیلدِ گذشته پنج بار پیروز شده است (2008-2007، 2009-2008 در ضرباتِ پنالتی و 2011-2010، 2012-2011 و 2014-2013).
 
4-آخرین سفرِ لستر به ومبلی سالِ 2000 در فینالِ جامِ اتحادیه مقابلِ ترنمیر بود که با پیروزیِ 1-2 روباه‌ها به پایان رسید.
 
5-یونایتد از سالِ 2011 بعد از شکست در فینالِ چمپیونز لیگ مقابلِ بارسلونا، هر چهار بازیِ خودش در ومبلی را برده است.
 
6-تنها جدالِ یونایتد و لستر در ومبلی به سالِ 1963 و فینالِ اف.ای کاپ برمی‌گردد که با پیرزیِ 1-3 شیاطینِ سرخ به پایان رسید.
 
7-جیمی واردی در سه بازی برایِ انگلیس در ومبلی یک گل زده و یک پاسِ گل داده است.
 
8-زلاتان ایبراهیموویچ پیش از این تنها یک بار در ومبلی بازی کرده است، در شکستِ 0-1 سوئد مقابلِ انگلیس سالِ 2011.
 
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-07 09:30:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر