فهرست
اینفوگرافیک: لستر سیتی و منچستر یونایتد در یک نگاه
اینفوگرافیک: لستر سیتی و منچستر یونایتد در یک نگاه

اینفوگرافیک: لستر سیتی و منچستر یونایتد در یک نگاه

آی‌اسپورت – فصلِ پیش هر دو بازیِ دو تیم مقابلِ هم با تساویِ 1-1 به پایان رسید، بازی‌هایی که هر کدام معنایی خاص و فراموش‌نشدنی برایِ لستر داشت. در بازیِ رفت در کینگ پاور جیمی واردی برایِ یازدهمین بازیِ پیاپی در لیگِ برتر گل زد و رکوردِ رود ون نیستلروی، مهاجمِ سابقِ یونایتد را شکست و نامِ خودش را در تاریخِ لیگِ برتر جاودانه کرد. یک امتیازی که لستر در تساویِ دو تیم در بازیِ برگشت در اولدترافورد گرفت هم با توجه به تساویِ تاتنهام و چلسی دو روز بعد، قهرمانیِ شگفت‌انگیزِ شاگردانِ کلودیو رانیری را قطعی کرد.
 
اما یک فصل پیش از شروعِ افسانه‌یِ رانیری و لستر، در اوایلِ فصلِ 2015-2014، دو تیم در کینگ پاور مقابلِ هر قرار گرفتند. یونایتدِ لویی ون گال با درخششِ رابین ون پرسی، رادامل فالکائو و آنخل دی ماریا 1-3 پیش بود و به نظر می‌رسید ستاره‌هایِ جدیدِ شیاطینِ سرخ کنارِ هم جا افتاده‌اند و تیمی مستحکم و جذاب ساخته‌اند. اما به یک باره ظرف کمتر از نیم ساعت همه چیز به رهم ریخت و لستر با درخششِ استبان کامبیاسو و واردی بازی را 3-5 به سودِ خودش به پایان رساند.
 
تاثیرِ این شکست رویِ ون گال به شدت محافظه‌کار شدنش بود که و نتیجه‌اش شد فوتبالِ کسالت‌باری که در یک سال و نیمِ بعد بازی کرد. اما از منظرِ لستر، با اینکه شاگردانِ نایجل پیرسون بعد از این پیروزیِ بزرگ هفته به هفته بیشتر به سقوط نزدیکتر شدند، نمایشِ شجاعانه‌شان در این بازی زیربنایی بود برایِ بازگشت و نجاتشان در 11 هفته‌یِ آخر. این روحیه‌یِ جنگندگی و این باور به خود، حتی بعد از رفتنِ پیرسون بینِ بازیکنانش باقی ماند و فصلِ بعد به تیمِ رانیری منتقل شد و در نهایت عجیب‌ترین قهرمانیِ تاریخِ لیگِ برتر را پدید آورد.
 
مقایسه‌یِ آمارِ لستر و یونایتد به خوبی تفاوت در نوعِ بازیِ دو تیم را نشان می‌دهد. یونایتد یک گل کمتر از لستر خورد اما 19 گل هم کمتر زد و تنها در آمارِ میانگینِ مالکیتِ توپ و دقتِ پاس بالاتر از قهرمانِ لیگ بود. فوتبالِ استرلیزه‌یِ ون گال، چیزی که ژوزه مورینیو وعده داده تغییرش خواهد داد، درست در نقطه‌یِ مقابلِ فوتبالِ سریع و مستقیمِ لستر بود. اولین قدمِ مورینیو برایِ نشان دادنِ یونایتدی جدید مقابلِ لسترِ رانیری است، مربی‌ای که بیش از یک دهه‌یِ پیش جانشین‌اش در چلسیِ رومن آبراموویچ شد و دورانی جدید در لیگِ برتر را رقم زد.
 
     
آی اسپورت
2016-08-07 10:13:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر