فهرست
آنالیز: چهار دوئل کلیدی کامیونیتی شیلد
آنالیز: چهار دوئل کلیدی کامیونیتی شیلد

آنالیز: چهار دوئل کلیدی کامیونیتی شیلد

زلاتان ایبراهیموویچ – مارسین واسیلفسکی / لوئیس هرناندز
 
بعد از بازیِ برگشتِ فصلِ پیشِ دو تیم در لیگِ برتر رابرت هوت و ماروان فلینی به دلیلِ استفاده‌یِ بیش از حد از دست و آرنج و کشیدنِ مویِ هم، سه بازی از سویِ اف.ای محروم شدند. به این دلیل امشب باید شاهدِ حضورِ واسیلفسکی یا هرناندز، خریدِ تابستانیِ لستر که فصلِ پیش بیش از هر بازیکنی در لا لیگا قطعِ توپ داشت (140) کنارِ کاپیتان وز مورگان باشیم. در هر صورت این زوج باید مقابلِ زلاتان بایستد.
 
زلاتان فصلِ پیش 38 گل در لیگِ یکِ فرانسه زد. در کلِ لیگ‌هایِ اروپایی تنها لوئیس سوارز با 40 گل در لا لیگا آماری بهتر از مهاجمِ 34 ساله‌یِ سوئدی داشت. زلاتان در اولین بازیِ خودش با پیراهنِ یونایتد تنها بعد از چهار دقیقه با یک ضربه‌یِ آکروباتیک دروازه‌یِ گالاتاسرای را باز و ورودِ خودش به جمعِ شیاطینِ سرخ را اعلام کرد. غیبتِ هوت در این بازی با توجه به قدرتش در بازیِ فیزیکی و هوایی، می‌تواند ضربه‌یِ بزرگی به لستر بزند.
 
مورگان اشنایدرلین – نامپالیس مندی
 
با اینکه لستر ریاض محرز و جیمی واردی را حفظ کرده، اما انگولو کانته را از دست داده است، هافبکی که نقشی کلیدی و حیاتی در نوعِ بازیِ سریع، مستقیم و ضدحمله‌ایِ تیمِ کلودیو رانیری داشت. به جایِ کانته، لستر حالا یک هافبکِ دیگر از لیگِ یک خریده و امیدوار است او هم به اندازه‌یِ خریدِ قبلی بدرخشد. مندی این تابستان از نیس جدا شد و راهیِ کینگ پاور شد. اما نوعِ بازیِ او با کانته فرق دارد و بیش از اینکه تکل بزند و پاس‌هایِ حریف را قطع کند، به تیمش در حفظِ توپ و بازیسازی در میانه‌یِ زمین کمک می‌کند.
 
مندی فصلِ پیش در کلِ پنجِ لیگِ اولِ اروپا سومین تعدادِ پاسِ صحیح را داشت (2717) و در لیگِ یک هم، با در نظر نگرفتنِ بازیکنانِ پاریس سن ژرمن، بالاترین دقتِ پاس را (92.1 درصد). نوعِ بازیِ مندی می‌تواند سبکِ بازیِ لستر را هم تغییر بدهد و کمی بیشتر به سویِ حفظِ توپ و فوتبالِ مالکانه پیش ببرد. اما مندی امشب باید مقابلِ اشنایدرلین قرار بگیرد، هافبکی که لویی ون گال فصل پیش در بازی‌هایِ مهمِ زیادی نیمکت‌نشین‌اش کرد، اما همچنان در طولِ چهارِ فصلِ اخیرِ لیگِ برتر بیشترین مجموعِ تکل به علاوه‌یِ قطعِ توپ را دارد (770). اشنایدرلین می‌تواند به عنوانِ یک هافبکِ دفاعی نقشی را که نمانیا ماتیچ در چلسی داشت را برایِ مورینیو در یونایتد بازی کند و تحتِ رهبریِ او بالاخره خودش را در تیم ثابت کند.
 
لوک شاو – ریاض محرز
 
محرز فصلِ پیش بهترین بازیکنِ لیگِ برتر بود و از هواسکورد هم بالاترین نمره را گرفت (7.84). در راهِ قهرمانیِ لستر، وینگرِ الجزایریِ روباه‌ها تاثیرِ مستقیم رویِ 28 گل داشت (17 گل، 11 پاسِ گل)، آماری که در کلِ لیگ فقط پایین‌تر از جیمی واردی بود (30). محرز در بازیِ امشب، اگر مثلِ همیشه در بالِ راست به زمین برود، مقابلِ لوک شاو قرار خواهد گرفت.
 
ستاره‌یِ 21 ساله‌یِ یونایتد سپتامبرِ پیش در جدال مقابلِ پی.اس.وی آیندهوون پایش شکست و کلِ فصل را از دست داد. اما آمادگیِ او در بازی‌هایِ پیش‌فصل خبرِ بسیار خوبی برایِ مورینیو است. شاو با سرعت، قدرت و تکنیکِ بالایش، پتانسیل بدل شدن به یکی از بهترین مدافعینِ چپِ لیگِ برتر و حتی اروپا را دارد. مدافعِ سابقِ ساوتهمپتون در این راه، بعد از بازگشت از مصدومیت، امشب با اولین چالشِ جدی‌اش روبرو می‌شود و باید مقابلِ وینگری بازی کند که فصلِ پیش بیش از هر بازیکنی در لیگِ برتر دریبلِ موفق داشت (131).
 
هنریک مخیتاریان – کریستین فوکس
 
در سویِ دیگرِ زمین و در بالِ راستِ یونایتد یک دوئلِ کلیدیِ دیگر داریم. مخیتاریان که یکی از جذاب‌ترین خریدهایِ تابستانیِ این فصل بوده در اولین بازیِ رسمیِ خودش با پیراهن منچستر یونایتد مقابلِ فوکس، مدافعِ چپِ لستر که یکی از بهترین بازیکنانش تیمش در فصلِ پیش بود قرار می‌گیرد. فوکس فصلِ پیش بیش از هر بازیکنِ دیگری سانترهایِ بازیکنانِ حریف را بلوکه کرد (53) و با نمره‌یِ 7.50 از هواسکورد در ترکیبِ تیمِ منتخبِ فصلِ لیگِ برتر قرار گرفت. فوکس بعد از الکس منینگر (دروازه‌بانِ سابقِ آرسنال) از سالِ 1998 بدین سو اولین اتریشی بود که قهرمانِ انگلیس شد.
 
فوکس امشب باید مقابلِ مخیتاریانی قرار بگیرد که فصلِ پیش بیش از هر بازیکنِ دیگری در بوندسلیگا پاسِ گل داد (15)، 11 گل زد و بالاترین نمره را از هواسکورد گرفت (7.90). هافبکِ سابقِ دورتموند با 80 دریبلِ موفق جزوِ 10 بازیکنِ تکنیکیِ بوندسلیگا هم بود. در نقطه‌یِ مقابل فوکس فصلِ پیش میانگینِ 3.1 تکل و 3.1 قطعِ توپ در هر بازیِ لیگ داشت، کیفیاتی برایِ مهارِ خطرِ ستاره‌یِ جدیدِ یونایتد می‌تواند به کمکش بیاید.
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-07 11:07:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر