فهرست
دردسرهای غیبت بازیکنان ملی / ضرر 100 میلیون تومانی فدراسیون
دردسرهای غیبت بازیکنان ملی / ضرر 100 میلیون تومانی فدراسیون

دردسرهای غیبت بازیکنان ملی / ضرر 100 میلیون تومانی فدراسیون

آی اسپورت- سفر تیم ملی ایران به آفریقای جنوبی تا آخرین لحظات در پرده ابهام قرار داشت اما در نهایت انجام شد. این در حالی است که در صورتی که سفر تیم ملی فوتبال به آفریقای جنوبی انجام نمی‌شد ضرری میلیاردی در انتظار فدراسیون فوتبال بود، آنچه به نظر می‌رسد که یکی از دلایل مهم سفر به این اردو بوده است.
 تیم ملی فوتبال ایران با پرواز امارات از تهران به دبی و از دبی به ژوهانسبورگ رفت. نرخ پایه پرواز تهران – دبی هواپیمایی امارات 330 دلار و دبی – ژوهانسبورگ 3120 درهم، معادل 849 دلار است، بنابراین هزینه رقم مجموع بلیت پروازی این سفر 2 مسیره هزار و 179 دلار است
.  در صورتی که سفر تمامی اعضای تیم ملی به آفریقای جنوبی و اردوی شاگردان کروش لغو می‌شد، فدراسیون فوتبال با احتساب دلار 3 هزار تومانی، رقمی بیش از 123 میلیون تومان و با احتساب دلار دولتی 2500 تومانی، رقمی بیش از 102 میلیون تومان متضرر می‌شد. البته این رقم تنها مربوط به بلیت پرواز بوده و با هزینه لغو کمپ اجاره شده، لغو دیدارهای هماهنگ شده و همچنین برگزاری اردوی جایگزین در تهران این رقم به ضرری فراتر از یک میلیارد تومان تبدیل می‌شد.
سفر تیم ملی فوتبال اما با غیبت 17 بازیکن انجام شد. رقم هزینه بلیت این 17 نفر برای فدراسیون فوتبال با دلار 3 هزار تومانی بیش از 60 میلیون و با دلار 2500 تومانی بیش از 50 میلیون تومان خواهد بود که البته با توجه به قطعی شدن عدم همراهی این بازیکنان بلیت این نفرات در آستانه پرواز لغو شد اما با توجه به اینکه این اتفاق در زمان کمتر از 24 ساعت مانده به پرواز رخ داد، جریمه 50 درصدی به هر بلیت به فدراسیون فوتبال تعلق گرفت.
 بدین ترتیب با احتساب دلار 3 هزار تومانی، 30 میلیون و با احتساب دلار 2500 تومانی، 25 میلیون تومان حداقل ضرری است که نرفتن این 17 بازیکن به سفر آفریقای جنوبی روی دست فدراسیون گذاشته و البته حضور نداشتن آنها در محل کمپ با توجه به اتاق‌های رزرو شده می‌تواند این خسارت را به رقمی فراتر از 100 میلیون تومان برساند.
     
آی اسپورت
2014-04-16 20:53:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر