فهرست
گزینه جانشینی پلی یانسکی؛ «مساریچ» را می‌خواهند
گزینه جانشینی پلی یانسکی؛ «مساریچ» را می‌خواهند

گزینه جانشینی پلی یانسکی؛ «مساریچ» را می‌خواهند

آی اسپورت - بعد از رفتن آنتونی گولچ که پاسپورتی استرالیایی داشت و سهمیه آسیایی به حساب می‌آمد حالا پرسپولیس سه بازیکن خارجی دیگر دارد و چنانچه قصد جذب یک بازیکن خارجی دیگر داشته باشد با توجه به قانون ‌ای اف سی باید یک بازیکن آسیایی جذب کند. این شرایط وقتی تغییر خواهد کرد که با بیرون گذاشتن یکی از اواکرینی‌های ناکارآمد جا برای بازیکن خارجی و اروپایی جدید باز شود. از بین دو اوکراینی قطعا بازیکنی که به در خروجی نزدیکتر است الکسی پلی یانسکی است که در پست مدافع میانی هیچ کارایی برای تیمش نداشته و دو سه بار برای وقت تلف کردن و بستن خط دفاعی به میدان آمده تا مجموع حضورش در زمین طی 14 هفته گذشته به 31 دقیقه برسد.

برای جذب یک مدافع میانی اروپایی بهترین راه بیرون گذاشتن پلی یانسکی ناکارآمد است که ظاهرا برانکو با باشگاهش در این خصوص وارد چالشی مستقیم شده است. برانکو مدافع مد نظر خودش را می‌خواهد اما باشگاه به تازگی برای پلی یانسکی خانه اجاره کرده تا عملا نشان دهد علاقه‌ای به بیرون گذاشتن این بازیکن حتی با وجود ناکارآمدی و نیمکت‌نشینی‌ها و مصدومیت‌هایش ندارد. اما گزینه برانکو کیست؟

با توجه به اینکه برانکو علاقه‌ای به بازیکنان آسیایی وآمریکای جنوبی ندارد و تنها اروپایی‌ها به خصوص کروات‌هایی که از آنها شناخت دارد را می‌پسندد دست روی لئونارد مساریچ بازیکن سابق فولاد گذاشته است. مساریچ 33 ساله که طی دو فصل بازی برای فولاد 52 بار با پیراهن این تیم به میدان رفت و حتی به بازوبند کاپیتانی این تیم رسید در حال حاضر برای تیم «رودش» در کشور خودش بازی می‌کند که صدرنشین لیگ دسته دوم کرواسی است. مساریچ تا اینجا 11 بازی (961 دقیقه) برای رودش انجام داده و یک گل هم به ثمررسانده است. او که قبل از آمدن به فولاد 5 فصل برای تیم لکوموتیو زاگرب بازی کرده و در این بین یک سال برای دیناموزاگرب به میدان رفته مورد توجه برانکو است چرا که پروفسور دقیقا این بازیکن را می‌شناسد. مساریچ دو سال بعد از قهرمانی دینامو با برانکو به این تیم پیوست؛در فصل 2011-2010 همان فصلی که سرتن چوک دستیار فعلی برانکو در مقطعی یک ماهه مربی موقت دینامو بود.

به هر حال با توجه به سهمیه خارجی‌های پرسپولیس تنها راه جذب مساریچ کنار گذاشتن پلی یانسکی است. مساریچ در فصل دوم حضورش در فولاد قراردادی 250 هزار دلاری با این باشگاه بسته بود که نسبت به رقم امسال قرارداد پلی یانسکی با پرسپولیس حداقل 50 هزار دلار کمتر است. برانکو ایوانکوویچ دیروز در جلسه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس حاضر شد تا بار دیگر به حفظ انصاری و احتمالا جذب بازیکنان مد نظرش تاکید کند اما همانطور که از صحبت‌های پروفسور برمی‌آید باشگاه برای ترانسفر انصاری او را تحت فشار گذاشته و اگر انصاری برود و پلی یانسکی بماند پروفسور باید زانوی غم بغل بگیرد و به حال تیمش بگرید چرا که نه مساریچ و نه هیچ بازیکن خارجی دیگری را می‌تواند جذب کند نه در لیگ برتر خودمان مدافعی پیدا خواهد کرد تا جای خالی انصاری را پر کند و در سطح او باشد.

 ایران ورزشی

۲ ۱  
آی اسپورت
2016-12-20 11:02:00
نظر دهید

۱ نظر
شایان
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
عاقبت سازش کاری همینه. با موقعیتی که در حال حاضر برانکو و پرسپولیس داره، کافیه برانکو توو یک مصاحبه ی بعد بازی یا یک مصحابه با سایتی چیزی بیاد بگه این و اون رو من نخواستم و با فشار به تیم تحمیل شدند. با این کار هم خودش رو از فشار درمیاره و هم مدیران ابله تیم رو برای اجرای خواسته هاش با اهرم رسانه ها و هوادارا، تحت فشار قرار میده.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر